Šiandien Azijos akcijų rinkos judėjo žemyn

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2014-04-07 10:24 Komentarai: (0)
JAV akcijų rinkose penktadienį vyravo neigiamos nuotaikos. Prekybos sesijos eigoje akcijų indeksai stipriai krito ir stabilizavosi tik prekybos sesijos pabaigoje. Dow Jones Industrial Average smuko 0,96 proc., S&P 500 krito 1,25 proc., o Nasdaq neteko net 2,6 proc. buvusios vertės. Nasdaq indeksas krito antrą savaitę iš eilės, o S&P 500 ir Dow Jones Industrial Average savaitės pradžioje kilo, todėl šių indeksų savaitinis pokytis išliko teigiamas ir siekė 0,4-0,5 proc. per praėjusią savaitę.

JAV Darbo departamentas penktadienį paskelbė, kad kovo mėnesį JAV dirbančiųjų skaičius padidėjo 192 tūkst. Ekonomistai prognozavo, kad rodiklis sieks 200 tūkst. Darbuotojų gretos pasipildė visuose ekonomikos šakose išskyrus gamybą. Po duomenų patikrinimo buvo padidinti ir sausio bei vasario mėnesio duomenys. Per pirmus tris šių metų mėnesius vidutiniškai dirbančiųjų skaičius išaugo 178 tūkst. per mėnesį. Nedarbo lygio rodiklis išliko nepasikeitęs – 6,7 proc.

Penktadienį investuotojai aktyviai pardavinėjo technologijų sektoriaus bendrovių akcijas. Pavyzdžiui, „Netflix Inc.“ akcijų kaina nusirito 4,9 proc. Šios bendrovės akcijų kaina pernai išaugo beveik 4 kartus. Apie 4 proc. pigo ir kitų didelių technologijų sektoriaus bendrovių, tokių kaip „Facebook Inc.“, Google Inc.“ ar „Yahoo Inc.“ akcijos.

Vakarų Europa

Penktadienį Europoje akcijų indeksai kilo į viršų, Stoxx Europe 600 padidėjo 0,6 proc., o per savaitę jo vertė pakilo 1,6 proc. Rinką sujudino žinios apie susijungimą statybų sektoriuje. „Holcim“ ir „Lafarge“ akcijos atitinkamai brango 6,9 ir 8,9 proc., pasigirdus kalboms, kad dvi didžiausios cemento gamintojos ketina susijungti. Investuotojai šiuo metu yra ramesni dėl Rusijos ir Ukrainos problemų įtakos, o daugiau dėmesio teko Europos centriniam bankui iš kurio stovyklos atsklinda kalbos apie galimą kiekybinį ekonomikos skatinimą. Rinkos dalyviai vėliau penktadienį palankiai pasitiko JAV užimtųjų duomenis – ir nors kovą naujų darbo vietų sukurta mažiau nei tikėtasi, tai investuotojų optimizmo nenuslopino. Europoje iš ekonominių rodiklių buvo akcentuojami Vokietijos gamyklų užsakymai, kurių apimtis vasarį padidėjo 0,6 proc., o ekonomistai tikėjosi tik 0,2 proc. augimo.

Šiandien ateities sandoriai rodo indeksų mažėjimą Europoje, kuris turėtų sekti penktadienio išpardavimą JAV akcijų rinkoje.

Azija

Šįryt baigėsi aštuonias dienas trukęs Azijos rinkų kylimas. MSCI Asia Pcific indeksas šiandien krito 0,5 proc. Azijos rinkose prasčiausiai pasirodė technologijų ir telekomunikacijų sektoriaus bendrovės. Japonijos centrinis bankas rytoj skelbs vertybinių popierių supirkimo mastus. Dauguma analitikų mano, kad skatinimo politikos tempai išliks nepakitę ties 60 trilijonų Japonijos jenų per metus.

Žaliavos

Penktadienį, paskelbus JAV darbo rinkos duomenys, WTI rūšies naftos kaina kilo 0,85 proc. iki 101,14 JAV dolerių už barelį. Nors naujų darbuotojų skaičiai nepateisino analitikų lūkesčių, tačiau jie rodė stabilų ekonomikos augimą, kuriam palaikyti reikės vis daugiau naftos. Per praėjusią savaitę naftos kaina sumažėjo 0,5 proc. Libijos sukilėliai pranešė, kad per artimiausias 48 valandas atnaujins 4-ių naftos terminalų darbus. Libijos naftos gavybos mastai sumažėjo nuo 1,4 mln. barelių iki 250 tūkst. barelių per dieną, lyginant su praėjusiais metais. Bloomberg vykdytoje apklausoje dauguma analitikių pasisakė tikintys, kad šią savaitę naftos kaina mažės, dėl galimai didėsiančių JAV naftos atsargų.

Penktadienį aukso kaina augo sparčiausiai per tris savaites. Prastesni negu tikėtasi JAV darbo rinkos rodikliai kilstelėjo aukso kaina 1,31 proc. ir grąžino virš 1 300 JAV dolerių ribos. Šiais metais aukso kaina kilo 8,4 proc. kainos kilimą lėmė rinkose tvyrantis neužtikrintumas dėl pasaulinės ekonomikos augimo tempu bei įsiplieskęs konfliktas tarp Rusijos ir Vakarų po Krymo aneksijos.
 
Dar nėra komentarų