Šiandien Azijos rinkos judėjo žemyn

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2014-04-29 10:39 Komentarai: (0)
Pirmadienį investuotojai JAV akcijų rinkoje nerado bendros krypties. S&P 500 indeksas kilo 0,32 proc., Nasdaq smuko 0,03 proc., o Dow Jones Industrial Average padidėjo 0,53 proc. Labiausiai pigo technologijų sektoriaus įmonių akcijos, ypač -socialinių tinklapių ir kitų interneto bendrovių. Labiausiai brango kasdienio vartojimo prekių bei telekomunikacijų sektoriuose veikiančių bendrovių akcijos.

Šią savaitę sulauksime svarbių nedarbo lygio duomenų paskelbimo ir FED posėdžio, o vakar buvo paskelbti nekilnojamojo turto rinkos duomenys. Preliminarūs būsto pardavimai kovo mėnesį išaugo 3,4 proc. - pirmą kartą po 9 mėnesius trukusio kritimo. Tiesa augimas buvo silpnas ir 7,9 proc. žemesnis nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Iš bendrovių naujienų galima išskirti „Bank of America Corp.“ pranešimą, kad bankas sustabdys planuotus akcijų supirkimus ir didesnių dividendų išmokėjimą, nes tik dabar pastebėjo klaidą kapitalo planavimo dokumentuose, kuriuos pateikė JAV Federaliniam rezervų bankui. Investuotojai po šio pranešimo stengėsi atsikratyti įmonės akcijų ir nusmukdė akcijų kainą 6,3 proc. „Newmont MiningCorp.“ akcijų kaina neteko 6,7 proc. buvusios vertės. Įmonė paskelbė, kad nutrūko derybos dėl galimo susijungimo sandorio su „Barrick Gold Corp.“ - dviejų didžiausių pasaulyje aukso kasybos bendrovių.

Vakarų Europa

Vakarų Europos akcijų rinkose pirmadienį vyravo optimistinės nuotaikos. Dauguma didžiausių akcijų indeksų nežymiai kilo. Stoxx Europe 600 indekso reikšmė padidėjo 0,19 proc., DAX kilo 0,48 proc., o FTSE 100 stiebėsi 0,22 proc. Vakar nebuvo paskelbta svarbių makroekonominių duomenų, todėl investuotojai koncentravosi į įmonių naujienas. Didžiausia pasaulyje farmacijos sektoriaus bendrovė „Pfizer Inc.“ patvirtino, kad ruošiasi pirkti „AstraZeneca PLC.“ už beveik 100 mlrd. JAV dolerių. „Pfizer Inc.“ akcijos vakar brango 4,2 proc., o „AstraZeneca Plc.“ - 12 proc. Tai jau antras „Pfizer Inc.“ bandymas inicijuoti sandorį, bet „Astra Zeneca PLC.“ išplatino pranešimą, kad pasiūlyta kaina yra reikšmingai mažesnė nei tikroji įmonės vertė ir atmetė pasiūlymą. Kitos stambios farmacijos sektoriaus bendrovės „Bayer Ag” akcijos vakar brango 3,3 proc. Investuotojus pradžiugino įmonės paskelbti finansiniai rezultatai - grynasis pelnas 2014 m. I ketv. šoktelėjo 3,3 proc., palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai. Taip pat bendrovė paskelbė planuojanti parduoti plastiko gaminių padalinį ir koncentruotis tik į farmacijos verslą.
Azija

Šįryt Azijos rinkos judėjo permainingai, tačiau į prekybos sesijos pabaigą patraukė žemyn. MSCI Asia Pacific indeksas krito 0,27 proc. Šiandien Azijoje nebuvo skelbta svarbių ekonominių naujienų, todėl didžiausią įtaką rinkoms darė bendrovių skelbiami finansiniai rezultatai. Didžiausia Azijos naftos perdirbimo bendrovė „China Petroleum & Chemical Corp.“ paskelbė investuotojų lūkesčių nepateisinusius finansinius rezultatus, po ko bendrovės akcijos kaina krito 1,3 proc. Šiandien Japonijos akcijų birža nedirba dėl švenčiamos imperatoriaus dienos.

Žaliavos

Vakar „WTI“ rūšies nafta išsilaikė virš 100 JAV dolerių ribos ir kilo 0,16 proc. iki 100,84 JAV dolerių už barelį. Kainai leistis žemiau neleido naujos vakarų sankcijos Rusijai. Investuotojai tikisi, kad sankcijos gali neigiamai paveikti Rusijos naftos eksportą. Tačiau naftos kainai kilti aukštyn trukdo sparčiai didėjančios JAV naftos atsargos, kurios praeitą savaitę pasiekę aukščiausią visų laikų lygį.

Pirmadienį aukso kaina judėjo žemyn ir nusileido 0,50 proc. iki 1296,68 JAV dolerių už Trojos unciją. Dauguma investuotojų vakar tikėjosi daug griežtesnių sankcijų Rusijai, kas iš dalies lėmė aukso kainos kritimą.
 
Dar nėra komentarų