Baltijos akcijų rinkos savaitės lūkesčiai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2014-05-05 17:36 Komentarai: (0)
„Agrowill Group“ akcijos kaina praėjusią savaitę krito. Dabartinė akcijos kaina yra 3,1 proc. mažesnė nei būsimo oficialaus pasiūlymo supirkti likusias akcijas kaina. Tikėtina, kad dabar cirkuliaras yra Lietuvos banke, kur jo tvirtinimas neturėtų ilgai užtrukti atsimenant tai, kad naujų akcijų emisijos prospektas buvo patvirtintas pakankamai greitai. Žvelgiant į „Agrowill Group“ veiklos situaciją, 2014 m. I ketv. įmonei žaliavinio pieno gamyba turėjo būti labai sėkminga veikla (vidutinė žaliavinio pieno supirkimo kaina Lietuvoje kovą buvo 18,8 proc. didesnė nei prieš metus). Tiesa, pieno supirkimo kainos artimiausiu metu kris tiek dėl sezoniškumo, tiek ir dėl pieno perdirbėjų veiksmų, mažinant supirkimo kainas. Grūdų kainos paaugimas nuo vasario mėn. taip pat turės bent laikinos teigiamos įtakos bendrovei. Beje, įmonė savo metiniame pranešime paminėjo, kad nuo 2014 m. pradžios jau yra pardavusi 2000 ha žemės ūkio paskirties žemės už 22 mln. Lt (20 proc. metų pradžioje turėtos žemės). Pusė gautų lėšų buvo panaudota skolų mažinimui, o pusė palikta apyvartinėms lėšoms. Tikėtina, kad akcijos kaina šią savaitę laikysis panašiame lygyje. Šią savaitę tikėtina akcijos kaina laikysis šiek tiek aukščiau 0,28 eurų, o investuotojai nekantriai lauks Lietuvos banko pranešimo dėl oficialaus pasiūlymo cirkuliaro patvirtinimo.

APG. „Aprangos" akcijos kaina praėjusią savaitę šoktelėjo į viršų po paskelbtų stiprių 2014 m. I ketv. finansinių rezultatų. Bendrovės ketvirčio pajamos sudarė 105,7 mln. Lt (+11,7 proc. m./m.), EBITDA 11,7 mln. Lt (+17,9 proc.), o grynasis pelnas siekė 5,9 mln. Lt (+30,9 proc.). Daugiausia prie pajamų augimo prisidėjo verslo ir prabangos segmentų pajamų augimas. Pirmojo segmento pajamos 2014 m. I ketv. buvo 28 proc., o antrojo 16,4 proc. didesnės nei prieš metus. Ir vėl stagnavo „Zara“ segmento parduotuvių pajamos - jos I ketv. buvo 0,3 proc. mažesnės nei prieš metus. Nepaisant to, toks minimalus kritimas gali būti vertinamas neutraliai, nes tiesioginis „Zara“ konkurentas „H&M” ir toliau labai stipriai didino savo įtaką Baltijos šalių drabužių rinkoje. Bendrasis pelningumas 2014 m. I ketv. sudarė 44,1 proc. ir buvo 1,2 proc. punktu didesnis nei prieš metus. Primintina, kad pardavimai labiausiai augo prestižo bei verslo segmentų parduotuvėse, o juose įprastai pelningumas yra didesnis. Veiklos sąnaudų augimas ir toliau liko didesnis nei prieš metus - jos didėjo 12,9 proc. ir viršijo pajamų augimą. Beje, „Apranga“ skelbė, kad balandžio mėn. apyvarta sudarė 43,7 mln. Lt ir buvo 5,4 proc. didesnė nei prieš metus. Toks pardavimų augimas yra daug lėtesnis nei kovo mėn., kai sudarė 16,6 proc. Toks rezultatas nėra džiuginantis, bet didesnių išvadų iš vieno mėnesio smarkesnio pardavimų sulėtėjimo dar daryti negalima. Realu, kad dar trijų „H&M” parduotuvių atsidarymas vien Lietuvoje per kovą ir balandį negalėjo neturėtų įtakos grupės parduotuvių apyvartoms. Bendrovės pardavimo plotas balandžio pabaigoje buvo 5,5 proc. didesnis nei prieš metus, tad pardavimai iš vieno kvadratinio metro balandį buvo tokie pat kaip ir prieš metus, o tai rodo, kad grupės pelningumas balandį buvo prastesnis nei prieš metus. Akcijos kaina šią savaitę veikiausiai neturėtų labai keistis, o investuotojai turėtų atkreipti dėmesį, kad penktadienis bus paskutinė prekybos diena, kai pretenduojama į 0,145 eurų akcijai dividendus.

CTS. „City Service“ akcijos praėjusią savaitę sugebėjo pakilti po ankstesnio labai stipraus smukimo. Visgi apyvartos nebuvo didelės, tad negalima teigti, kad kainos pašokimas yra tvarus. Praėjusią savaitę vykusiame akcininkų susirinkime bendrovės vadovas pakartojo anksčiau viešai minėtus komentarus apie ieškomas pasitraukimo iš Rusijos Federacijos alternatyvas. Jis teigė, kad šiuo metu įmonės vadovai aktyviai dirba ties šiuo klausimu, nes padėtį vertina labai rimtai ir nori pasitraukti, kol dar prieš jų verslą nėra imtasi nepalankių veiksmų. Galima suprasti, kad „City Service“ nebeplanuoja likti Rusijoje, net jeigu ir spaudimas įmonei sumažėtų. Tikėtina, kad pasikeitusi Sankt Peterburgo valdžia nebėra tokia palanki kaip ankstesnė šiai Lietuvos bendrovei, o apskritai pats municipalitetas nori susigrąžinti daugiabučių administravimo veiklą į sau palankių žmonių ratą, tad padėtis yra įtempta. Kita vertus, galima sutikti, kad bendrovė jau ne kartą buvo verčiama pasitraukti iš įvairių verslų nepalankiomis sąlygomis ir dažniausiai viskas išeidavo neblogai, tad norisi tikėti, kad ir šiuo atveju bus surastas sprendimas, kuris nebus labai prastas „City Service“ akcininkams. Akcininkai patvirtino 4 mln. Lt, arba 0,037 EUR akcijai dividendus už praėjusius metus. Paskutinė diena akcijų pirkimui, kai pretenduojama į dividendus, yra ateinantis pirmadienis. Tikėtina, kad akcijos kaina turėtų išsilaikyti arti 1,6 eurų ribos artimiausiu metu.

GRG. „Grigiškių“ akcijos per savaitę šiek tiek pabrango. Bendrovės skelbta 2014 m. I finansinė ataskaita negalėjo nepradžiuginti investuotojų. Grupės ketvirčio pajamos sudarė 86,2 mln. Lt (+13,1 proc. m./m.), EBITDA siekė 11,0 mln. Lt (+22,5 proc.), o grynojo pelno uždirbta 3,3 mln. Lt (+84,4 proc.). Grupės pajamų augimas jau buvo skelbtas anksčiau ir jis kol kas viršija grupės 2014 m. užsibrėžtą 9,5 proc. didėjimą. Iš bendrovės ataskaitos matosi, kad augo visų segmentų pajamos, o kaip yra įprasta - daugiausia popieriaus ir popieriaus gamybos segmento. Pastarojo pajamos 2014 m. I ketv. sudarė 24,6 mln. Lt ir buvo 18,3 proc. didesnės nei prieš metus. Medienos plaušų plokštės ir medienos pardavimai buvo 9,7 proc. didesni, žaliavai kartono gamybai bei paties kartono produktų pardavimai augo 11,7 proc. Pažvelgus į pagrindines pardavimo rinkas, kaip ir reikėjo laukti, daug smuko pardavimai Ukrainoje (-27,7 proc.), tačiau toks smukimo maždaug prilygsta Ukrainos grivinos silpnėjimui lito atžvilgiu, tad „MenaPak“ gamybos apimtys I ketv., vadinasi, dar nebuvo labai sumažėjusios. Iš augusių pardavimo rinkų, labiausiai reiktų išskirti Lenkiją, kurioje per ketvirtį pardavimai sudarė 23,4 proc. grupės pardavimų ir buvo net 65,6 proc. didesni nei prieš metus. Daugiausia bendrasis pelnas augo kartono žaliavos ir produktų segmente, kur augimas siekė net 56,4 proc. Kukliausiai pelną augino didžiausią pajamų augimą parodę popieriaus produktų segmentas - čia bendrasis pelnas didėjo vos 2,3 proc. Grupės įmonės Ukrainoje „MenaPak“ konsolidavimas dėl silpnėjusios Ukrainos grivinos atnešė 2,8 mln. Lt nuostolių, bet jie nesuvaikščiojo per pelno nuostolių ataskaitą tiesiogiai, o ja tiesiogiai mažintas nuosavas kapitalas. Rytoj yra paskutinė diena, kai perkant akcijas dar pretenduojama į dividendus, tad trečiadienį akcijos kaina turėtų koreguotis daugmaž per dividendų dydį - t.y., per 0,015 EUR, arba net šiek tiek mažiau.

IVL. Prekyba įmonės akcijomis sustabdyta nuo birželio 23 d. Praėjusią savaitę akcininkai patvirtino „Invalda LT“ atskyrimo sąlygas, patvirtino naujų įmonių įstatus bei juos užregistravo Juridinių asmenų registrų centre. Dar liko atlikti pakeitimus Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume. Tikėtina, kad prekyba šiomis akcijomis bus atnaujinta šios savaitės pabaigoje, arba ateinančią savaitę. Prekyba atskirtomis bendrovėmis „INVL Baltic Farmland'', „INVL Baltic Real Estate“ ir „INVL Technology'' turbūt prasidės šiek tiek vėliau. Naujų bendrovių akcijas dabartiniai „Invalda LT“ akcininkai gaus proporcingai šių atskiriamų įmonių turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų balansinei vertei. Akcininkai liks su 52,05 proc. „Invalda LT“ akcijų, 14,45 „INVL Baltic Farmland'' akcijų, 30,9 proc. „INVL Baltic Real Estate“ bei 2,6 proc. „INVL Technology'' akcijų. Būtina atkreipti dėmesį, kad atskyrimas vykdomas balansinėmis vertėmis, ne rinkos, tad šių bendrovių rinkos verčių proporcijos bus kitokios - tokios, kokias nustatys pati rinka pagal akcijos kainą. Apskritai, kiekvienam akcininkui galios taisyklė, kad jo gaunamas naujų bendrovių akcijų skaičius kartu su liekančiu „Invalda LT“ akcijų skaičiumi sudarytų tiek pat, kiek turėta prieš atskyrimą akcijų. Atskiriamų įmonių akcijos neturėtų būti likvidžios dėl žemo laisvų akcijų skaičiaus, tad tik atskirtų įmonių plėtra per kapitalo pritraukimą galėtų didinti jų likvidumą. Visgi jau dabar aišku, kad kol galios dabartinis žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas, tol „INVL Baltic Farmland'' plėstis per naujų žemių pirkimus be UAB, valdančių žemę, pirkimą negalės ir naujų lėšų pritraukti poreikio nebus. Beje, praėjusią savaitę paskelbta, kad „Invalda LT“ pardavė turėta „Vilniaus baldų“ akcijų paketą, gaudama vos 13,16 eurų už vieną parduotą akciją, arba 20 proc. mažiau nei „Vilniaus baldai' buvo vertinami biržoje. Tai neigiamos naujienos „Invalda LT' smulkiesiems akcininkams, tikėjusiems, kad „Invalda LT“ parduos „Vilniaus baldų“ akcijas didesne kaina.

KNF. Įmonės akcijos kaina praėjusią savaitę nusileido iki 0,28 eurų ribos. Bendrovės akcijos ir toliau nesulaukia investuotojų dėmesio. „Klaipėdos nafta“ pastaraisiais mėnesiais nedžiugina skelbiamais naftos produktų krovos rezultatais. Kovo mėn. į talpyklas perkauta 306 tūkst. t naftos produktų, o tai yra net 59 proc. mažiau nei prieš metus. Primintina, kad vasario mėn. perkrauta 433 tūkst. tonų naftos produktų, arba 34,6 proc. mažiau nei prieš metus. Didžiausią neigiamą įtaką krovai šių metų pradžioje turi mažesnės „Orlen Lietuva" naftos produktų eksporto apimtys dėl nepalankios situacijos naftos produktų tarptautinėje rinkoje. Taip pat nereiktų atmesti to, kad baltarusiškų naftos produktų krova taip pat nėra grįžusi į ankstesnių metų lygį. Tikėtina, kad krova per „Klaipėdos naftos" terminalą ir balandį liko maža. Susidomėjimą akcijomis II pusm. gali atgaivinti tik, matyt, sėkmingai greitai į priekį judantis SGD terminalo Klaipėdoje projektas. Bendrovės siūlomi dividendai už 2013 m. yra minimalūs - 1 proc. nuo paskirstytinojo pelno, tačiau to ir buvo tikėtasi, atsižvelgiant į vykdomą milžinišką SGD terminalo projektą. Akcijos kaina artimiausią savaitę veikiausiai balansuos ties 0,28 eurų riba.

LNA. „Linas Agro Group" akcijos kaina praėjusią savaitę ir vėl truputį krito. Įmonės akcijos taip pat pastaraisiais mėnesiais negali pasigirti investuotojų dėmesiu po skelbtų ankstesnių silpnų įmonės rezultatų. Bendrovė praėjusią savaitę paskelbė, kad pardavė lignino biokuro (antrinė medienos pramonės žaliava) bendrovę „Lignineko" už 4,55 mln. Lt „ECT Trading". Anot bendrovės pranešimo, metų pradžioje nuo „Lignineko" buvo atskirta įmonė „Fossio", kuri perėmė pusę lignino kaupyklos Kėdainių rajone Zabieliškio kaime bei maždaug 400 tūkst. t. ten esančių lignino atsargų (pusę visų turėtų atsargų). Pastaroji įmonė liks „Linas Agro Group" sudėtyje. Primintina, kad „Linas Agro Group" „Lignineko" įsigijo 2010 m. už 2 mln. Lt. Įsigijimo metu buvo žadama, kad įmonė investuos 7 mln. Lt į lignino džiovinimo infrastruktūrą. Tikėtina, kad dabartinė 4,55 mln. Lt už pusę visų lignino atsargų bei kaupyklą pardavimo kaina maždaug atspindi „Linas Agro Group" investicijos į „Lignineko" vertę ir nuostolio iš šio sandorio neturėtų būti patirta.

Tikėtina, kad „Linas Agro Group" 2013/2014 m. III ketv. finansiniai rezultatai bus geresni nei II ketv., tačiau vis vien bus prastesni nei prieš metus žinant, kad žemės ūkio produktų krova per 2013/2014 m. III ketv. Klaipėdos jūrų uoste buvo 20 proc. mažesnė nei prieš metus. Paukštininkystės segmento rezultatų konsolidavimas turės teigiamos įtakos grupės rezultatams, bet jis veikiausiai nenusvers prastesnių pelno rezultatų iš prekybos. Neramumai Juodosios jūros regione gali padidinti prekybos grūdais pelningumą Lietuvos įmonėms, nes dalis pasaulinių žaidėjų atsargiai vertindami Ukrainos ir Rusijos santykių vystymąsi gali didinti grūdų pirkimus iš Baltijos šalių. Neigiamos įtakos bendrovės plėtrai turės žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo įsigaliojimas. Tikėtina, kad šią savaitę akcijos kaina gali truputį atšokti.

OLF. „Olainfarm" akcijos kaina praėjusią savaitę šiek tiek paaugo. Bendrovė jau anksčiau skelbė, kad kovo mėn. pardavimo pajamos sudarė 6,4 mln. eurų ir buvo 35 proc. didesnės nei prieš metus. Vasario mėn. metinis pokytis siekė 47 proc. Nekonsoliduotos pajamos (pajamos iš pagamintų vaistų ir aktyviųjų medžiagų pardavimo) kovo mėn. sudarė 5,3 mln. eurų ir buvo 28 proc. didesnės nei prieš metus. Augimą labiausiai lėmė pardavimai Ukrainoje - primintina, kad prieš metus bendrovė negavo pajamų iš pardavimų Ukrainoje dėl buvusio draudimo. Pajamos Ukrainoje kovą sudarė 0,8 mln. eurų ir atitinka vadovybės anksčiau teiktas prognozes. Pardavimai Rusijoje kovą buvo 2 proc. mažesni nei prieš metus. Tiesa, tai galbūt dar negali įvardinti blogu ženklu, nes vasarį pardavimai Rusijoje augo 21 proc. Beje, nustebino tai, kad kovo mėn. nekonsoliduoti pardavimai Baltarusijoje buvo 52 proc. didesni nei prieš metus. Tokie pardavimai turėjo nudžiuginti investuotojus, nes panašu, kad kol kas Ukrainos ir Rusijos problemos nesukūrė didesnių sunkumų įmonei. Tiesa, 2014 m. I ketv. vis vien pelningumą mažins nuostoliai iš valiutų kursų pokyčių. Šią savaitę „Olainfarm" akcijos neturėtų labai kisti.

OEG. „Olympic Entertainment Group" akcijos kaina per savaitę beveik nepakito. Bendrovės skelbti 2014 m. I ketv. finansiniai rezultatai atitiko praėjusių ketvirčių tendencijas. Bendrovės konsoliduotos pajamos sudarė 34,8 mln. eurų (+5,3 proc. m./m.), EBITDA sudarė 8 mln. eurų (-0,2 proc. m./m.), o grynasis pelnas 4,9 mln. eurų (+6,6 proc. m./m.). Pajamų rezultatas buvo skelbtas anksčiau - galima priminti, kad metinis augimo tempas buvo lėtesnis nei 2013 m. IV ketv., o grupės pajamų augimą palaikė Latvijos segmentas, kurio pajamos 2014 m. I ketv. buvo didesnės 29,7 proc. Lietuvoje metinis pajamų augimas siekė 7,2 proc. Pelningumo rezultatams palaikymą taip pat suteikė tik grupės įmonės Latvijoje - ten EBITDA 2014 m. I ketv. sudarė 3,8 mln. eurų ir buvo 11,6 proc. didesnė nei prieš metus. Latvijoje pasiekta EBITDA sudarė 48 proc. visos OEG uždirbtos EBITDA. Kitose šalyse sekėsi kur kas prasčiau - Estijoje EBITDA siekė 1,79 mln. eurų (0 proc. m./m.), Lietuvoje 1,15 mln. EUR (-5,3 proc. m./m.), Lenkijoje 0,96 mln. eurų ( -10,4 proc. m./m.), o Slovakijoje vos 0,23 mln. eurų (-59 proc. m./m.). Žvelgiant grupės mastu, pelningumą labiausiai mažino augusios darbo jėgos sąnaudos - jos per metus padidėjo 14,3 proc. Darbo jėgos sąnaudos sudaro 33 proc. visos grupės sąnaudų. Šių sąnaudų augimą skatino tiek didesnis kazino skaičius (2014 m. I ketv. pabaigoje jis siekė 82 ir buvo 16 didesnis nei 2013 m. I ketv. pabaigoje, dėl to darbuotojų skaičius augo 5,2 proc.), tiek ir didesnis vidutinis atlyginimas darbuotojui. Kartu su didesniu kazino skaičiumi, didėjo ir nuomos sąnaudos, augusios 5 proc. Azartinių lošimų mokesčiai padidėjo tik 3,7 proc. Bendrovės turimi pinigai atmetus finansines skolas sudarė 44,6 mln. eurų, tad nenuostabu, kad įmonei nebuvo sudėtinga paskirti 15,1 mln. eurų dividendus už praėjusius metus. Reiktų priminti, kad kitas ketvirtadienis yra diena, kai jau nebepretenduojama į dividendus. Pagal dabartinę akcijos kainą, dividendinis akcijos pajamingumas siekia 5,3 proc. Trečiadienis yra paskutinė diena, kai pretenduojama į 0,1 euro akcijai dividendus. Akcijos kaina ketvirtadienį koreguosis šiuo dydžiu.

PTR. „Panevėžio Statybos Tresto" akcijos kaina per praėjusią savaitę šiek tiek sumažėjo. Nuo metų pradžios bendrovės akcijos yra atpigusios daugiau nei 16 proc. Tam didžiausią įtaką turi pigęs Rusijos rublis lito atžvilgiu, žadantis eilinį nemažą finansinės veiklos nuostolį per 2014 m. I ketv. (euras Rusijos rublio atžvilgiu sustiprėjo 8,3 proc. per I ketv.). Bendrovės akcininkų susirinkimas patvirtino valdybos siūlymus nemokėti dividendų. Paskelbta grupės metinė audituota atskaitomybė atskleidė, kad naujausiu vertinimu „Baltevromarket“ valdomo NT projekto rinkos vertė siekia 66,3 mln. Lt. Balanse šio projekto vertė pateikta kapitalizuotų sąnaudų metodu, tad siekia 21,4 mln. Lt. Šiam projektai šiais metais bus toliau ieškoma pirkėjo. Akcijos biržoje vertinamos pigiai, o tą galima suprasti vien iš to, kad grynieji pinigai, išduotos paskolos bei indėliai 2013 m. pabaigoje sudarė 65,9 mln. Lt Atmetus turimas finansines skolas, grynasis finansinis turtas sudaro 37,8 mln. Lt, arba 2/3 įmonės kapitalizacijos. Pelningumas Lietuvos statybų rinkoje 2014 m. turėtų augti, o bendrovės pajamos veikiausiai nebus daug mažesnės nei 2013 m., tad grupės pelningumo rezultatai iš pagrindinės veiklos turėtų būti pakankamai neblogi. Šią savaitę akcijos kaina gali sugrįžti arčiau 1 euro.

RSU. Akcijos kaina praėjusią savaitę krito. Bendrovės akcininkų susirinkimas užpraėjusią savaitę priėmė sprendimą dėl 3,5 mln. Lt, arba 0,029 euro akcijai dividendų akcininkams išmokėjimo už praėjusius metus. Tokie patys dividendai, tenkantys vienai akcijai, mokėti nuo 2010 m., tad tai penkti metai iš eilės, kai dividendų dydis nesikeis. 2013 m. grupės grynasis pelnas sudarė 32,8 mln. Lt, o bendrovės 64,2 mln. Lt (bendrovė 2013 m. gavo 30,3 mln. Lt dividendų iš dukterinės įmonės UAB „Rokiškio pienas'). Iš viso dividendams būtų skiriama tik 10,7 proc. praėjusiais metais uždirbto grupės ir 5,5 proc. bendrovės grynojo pelno. Bendrovė neįprastai anksti skelbė 2014 m. I ketv. finansinius rezultatus, kurie šiek tiek nuvylė. Nors bendrovės pajamų metinis augimas sudarė 15,2 proc., EBITDA krito 53,4 proc. Patirtas 2,1 mln. Lt grynasis nuostolis. Bendrovės pelningumą mažino tai, kad I ketv. antroje pusėje pradėjo kristi pieno produktų kainos eksporto rinkose, o pagamintų produktų savikaina buvo ganėtinai aukšta, nes atsargos gamintos iš praėjusių metų pabaigoje supirkto pieno už rekordinę kainą. Beje, I metų ketvirtis istoriškai yra silpniausias ketvirtis bendrovei. Balandžio mėn. ES eksporto rinkose matytas tolesnis pieno produktų kainų kritimas (jis daugumos pieno produktų kainose prasidėjo vasario mėn.), tad tai gali turėtų ir neigiamos įtakos II ketv. pelningumui - tiesa, pieno perdirbimo bendrovės jau ėmėsi žaliavinio pieno supirkimo kainų mažinimo I ketv. pabaigoje. Akcijos kaina turėtų šią savaitę turėtų pakristi daugmaž per dividendų dydį - paskutinė diena, kai pretenduojama į dividendus, yra trečiadienis. Kainos kritimą gali sumažinti nebent atsinaujinę pagrindinio akcininko akcijų pirkimai per biržą.

SFG. Akcijos kaina praėjusią savaitę nedaug pakito. Visgi šiandien ji smarkiai krito po įmonės viešo pranešimo, kad nuo balandžio 15 d. pakeitė savo siuvamų apatinių drabužių tiekimo sąlygas partneriams Rusijoje. Šio veiksmo tikslas - suvienodinti parduodamos produkcijos sąlygas visiems tarpininkams, prekiaujantiems įmonės gaminiais. Tai sukėlė tam tikrų partnerių nepasitenkinimą, kuris lėmė šios problemos iškėlimą į viešumą per žiniasklaidos priemones. Anot partnerių Rusijoje, „Silvano Fashion Group" nori padidinti produkcijos kainas apie 20 proc., o tai mažintų šių gaminių konkurencingumą šalyje. Tikėtina, kad šis konfliktas yra susilpnėjusio Rusijos rublio bei prastos makroekonominės padėties Rusijoje padarinys, kuris kelia įtampą abiem pusėms. Bet kuriuo atveju, tokie nesutarimai su dalimi tarpininkų Rusijoje gali turėti laikinų neigiamų padarinių bendrovei, tad akcijų rinkoje į tai reaguojama atitinkamai. Bendrovė savo 2014 m. I ketv. finansinius rezultatus žada išleisti iki 2014 m. gegužės 9 d. Tikėtina, kad jie dar kartą nenudžiugins akcininkų.

SAB. Praėjusią savaitę akcijos kaina krito net 3 proc. nepaisant neseniai skelbtų stiprių 2014 m. I ketv. finansinių rezultatų. Primintina, kad banko grupė uždirbo 11,2 mln. Lt, o pats bankas 16,0 mln. Lt grynojo pelno. Tai yra atitinkamai 3 ir 4,7 karto daugiau nei prieš metus. Reiktų iškart pastebėti, kad banko pelno augimą labiausiai lėmė 10 mln. Lt dividendai, gauti iš vienos dukterinės įmonės. Nepaisant to, pelnas vis vien būtų beveik dvigubai didesnis nei prieš metus. Grupės pelną taip pat reiktų skirti į dvi dalis - iš tęstinės veiklos gautas 4,3 mln. Lt, o iš nutraukiamos 6,8 mln. Lt (į nutraukiamos veiklos rezultatą įtraukiami iš Ūkio banko perimtų dukterinių įmonių rezultatai). Atsižvelgiant į tai, kad šios dukterinės įmonės yra likusios grupėje po to, kai opcionai dėl turto pardavimo liko nepanaudoti, galima jas būtų priskirti įprastai grupės veiklai. Grupės pelnas iš tęstinės veiklos buvo 37,3 proc. didesnis nei prieš metus. Džiugu tai, kad banko pajamų rezultatas liko ganėtinai stiprus, bet nuvylė tai, kad atidėjinių sąnaudos buvo ir vėl didelės. Tai, kad neauga paskolų portfelis, taip pat kiek kelia nerimą, nes banko pajamų augimo galimybės dėl to yra ribotos. Didžiausi banko akcijų pardavimai eina per paties banko prekybos platformą, o tai kelia nerimą rinkos dalyviams, tad kol bus toks pardavėjų spaudimas, tol akcijos kaina dar gali pakristi, bet tikėtina, kad laukti atšokimo ilgai neteks.

TAL. „Tallink Group" akcijų kaina per savaitę vėl mažėjo. Bendrovės akcijos šiais metais nesulaukia investuotojų dėmesio ir jų kaina yra pakritusi nemažai nuo metų pradžios. Bendrovės skelbti kovo mėn. pervežimų rezultatai buvo neutralūs. Pervežta 0,7 proc. mažiau keleivių, bet 1,6 proc. daugiau automobilių. Krovinių pervežimo metinis augimas sudarė 17,6 proc. Primintina, kad vasario mėn. pervežta 1,8 proc. daugiau keleivių bei 4,6 proc. daugiau automobilių. Krovinių pervežimo metinis augimas vasarį siekė 10,4 proc. Tokie rezultatai žada, kad įmonės EBITDA 2014 m. I ketv. bus labai panaši į praėjusių metų. Bendrovės vadovybė pažadėjo teikti siūlymą dėl 0,03 eurų dividendų vienai akcijai mokėjimo už 2013 m. Tai mažesni nei prieš metus dividendai, bet vien faktas, kad bus mokami dividendai, yra teigiamas. Tikėtina, kad akcijos kaina šią savaitę truputį paaugs ir priartės prie 0,8 eurų bendrovei paskelbus kiek geresnius pervežimo rezultatus.

VLP. „Vilkyškių pieninės" akcijos praėjusią savaitę atpigo kartu su kitų pienininkų akcijomis. Šią savaitę investuotojai lauks įmonės skelbiamų balandžio mėn. pardavimo pajamų rezultato, kuris pasirodys arba penktadienį, arba kitą pirmadienį. Kovo mėn. „Vilkyškių pieninė" pardavė produkcijos už 29,4 mln. Lt, arba 15 proc. daugiau nei prieš metus. Vasario mėn. pasiektas 36,6 mln. Lt pajamų rezultatas, o metinis augimas siekė 51,9 proc. Kovo mėn. pieno produktų eksporto kainos ES rinkose kritimas, pigęs Rusijos rublis, galėjęs priversti sumažinti produktų kainas pardavimui eurais bei dideli vasario mėn. pardavimai, galimai susiję su noru papildyti produktų atsargas Rusijoje, matyt, buvo pagrindinės pajamų augimo sulėtėjimo priežastys. Tikėtina, kad balandžio mėn. pardavimų augimas išliks, tačiau liks nedidelis dėl dar pigusių pieno produktų eksporto rinkose. Trečiadienis yra paskutinė diena, norintiems pirkti įmonės akcijas ir dar gauti dividendus už praėjusius metus. Primintina, kad įmonė patvirtino 3,6 mln. Lt dividendų išmokėjimą už praėjusius metus (2013 m. mokėta 2,5 mln. Lt dividendų). Vienai akcijai tenka 0,087 euro dividendų. Akcijos kaina šią savaitę veikiausiai kris daugmaž per dividendų dydį.

Tadas Povilauskas
Analitikas
Kapitalo rinkų departamentas AB bankas „Finasta”
 
Dar nėra komentarų