JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2014-05-22 13:25 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos kyla, investuotojams laukiant naujausių JAV ekonomikos rodiklių ir įvertinant pasirodžiusias naujienas, jog padėtis Kinijos pramonėje yra geresnė nei tikėtasi.



Vakar JAV akcijų indeksai šoktelėjo į viršų, investuotojams įvertinant paskelbtą šalies centrinio banko paskutinio susitikimo protokolą, kuris parodė, jog buvo ieškoma vykdomos obligacijų supirkimo programos užbaigimo būdų, tačiau centrinio banko nariai nusprendė išlikti lankstūs, kadangi neįžvelgė spartaus infliacijos augimo rizikos. Taip pat buvo užsiminta, jog artėja metas, kai bus keliama bazinė palūkanų norma, tačiau apie tokius sprendimus nuspręsta įspėti rinkos dalyvius iš anksto. Be to, vakar investuotojų nuotaikas kėlė juvelyrinių dirbinių ir papuošalų gamintojos Tiffany (TIF) paskelbti ketvirtiniai rezultatai, kurie pranoko analitikų lūkesčius ir lėmė 9,2% akcijų kainos šoktelėjimą. Bendrovė taip pat keliais procentais kilstelėjo visų metų pelno prognozę, kadangi paskutinė ketvirtį buvo matomas pardavimų augimas visuose regionuose, o didžiausias įmonės produktų paklausos augimas buvo Azijoje. Tuo tarpu žinomiausia JAV internetinės televizijos bendrovė Netflix (NFLX) vakar paskelbė apie planus pradėti teikti mokamos televizijos paslaugas šešiose Europos valstybėse ir dėl to įmonės akcijų kaina šoktelėjo daugiau nei 5%.

Azijos rinkoje vyravo optimistinės nuotaikos ir akcijų indeksai kilo į viršų. Šiandien anksti ryte paskelbtas HSBC rengiamas išankstinis gegužės mėn. gamybos pramonės pirkimų vadybininkų indeksas parodė vis dar susitraukiančią gamybą, tačiau gerokai lėtesniu tempu nei tikėjosi ekonomistai. Taip pat vakar buvo pasiektas 400 mlrd. USD vertės susitarimas, kad iš Rusijos Gazprom (GAZA) į Kiniją 30 metų bus tiekiamos gamtinės dujos. Nepaisant to, jog tai buvo vienas didžiausių Gazprom dujų tiekimo kontraktų, šiandien bendrovės akcijų kaina Rusijos biržoje krenta 0,7%. Remiantis nepatvirtintais duomenimis, Kinijai dujos bus tiekiamos 8% pigiau (350 USD/tūkst. m2), negu jos praėjusiais metais buvo tiekiamos Europai.

Europos akcijų indeksai yra linkę kilti, optimistinėms nuotaikoms persikėlus iš JAV ir Azijos rinkų. Tuo tarpu paskelbti išankstiniai euro zonos pramonės ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksai parodė, jog gamybos pramonė gegužės mėn. plėtėsi lėčiau nei prognozuota, tačiau paslaugų sektorius augo sparčiau nei tikėtasi. Kasdienio vartojimo prekių ir maisto produktų gamintojos Unilever (UNA) akcijų kaina Amsterdamo biržoje šiandien sumenko 0,6% po to, kai įmonė pranešė, kad už 2,15 mlrd. USD parduos Ragu ir Bertolli North America padalinius Japonijos maisto gamintojui Mizkan Group. Unilever vadovas Paul Polman siekia sutelkti įmonės veiklą sveikatos apsaugos bei kūno priežiūros sektoriuose ir tuo pačiu metu parduoda lėtesniu augimu pasižyminčius maisto gamybos padalinius.

Šiandien lauksime JAV gamybos pramonės pirkimo vadybininkų indekso, nenaujų namų pardavimų ir per praėjusią savaitę įregistruotų bedarbių skaičiaus. Rytoj ryte rinkas išjudins Vokietijos Ifo instituto rengiamas verslo sąlygų indeksas, o vakare bus praneštas naujų namų pardavimų JAV rodiklis. Kitos savaitės pradžioje (pirmadienį) JAV biržos dėl išeiginės (Atminimo dienos) bus uždarytos.

Naftos kaina sumenko žemiau 104 USD už Trojos unciją po to, kai vakar žaliavos kaina šoktelėjo į viršų dėl per praėjusią savaitę ženkliai sumažėjusių JAV bendrovėse esančių naftos atsargų. Aukso kaina stiebiasi į viršų ir artėja prie 1 300 USD už Trojos unciją. Investuotojai įvertina naujienas iš Indijos, kur centrinis bankas leido didesniam bendrovių skaičiui importuoti auksą. Indijos Brangakmenių ir papuošalų prekybos federacijos direktorius pareiškė, jog šis sprendimas gali metalo paklausą padidinti 10-15 t./mėn. Tuo tarpu sojos pupelių kaina pakilo iki 11 mėn. aukštumų dėl išaugusios žaliavos paklausos Kinijoje, kurioje sojos pupelės naudojamos gyvulių pašarui.

 
Dar nėra komentarų