![](datas/img/news/images/m/markets_chart.jpg)
S&P 500 indeksas beveik nepakito, Dow Jones – sumažėjo 0,19 proc., o Nasdaq – padidėjo 0,45 proc.
JAV BVP II ketv. augo 4 proc. sumetintu tempu. Tai daugiau nei prognozuotas 3 proc. pokytis, I ketv. šalies ekonomika traukėsi 2,1 proc. Tačiau tai greičiausiai buvo laikinas smukimas, kuriam įtaką padarė šalta žiema JAV. Šiuo metu šalies ūkis vėl stiprėja, o FED vakar dar apkarpė ekonomikos skatinimo mastą. Kaip ir tikėtasi, suma skirta aktyvams supirkti sumažinta nuo 35 iki 25 mlrd. JAV dolerių. Programą FED planuoja baigti spalio mėnesį.
Buvęs JAV FED vadovas A. Greenspan komentavo, kad JAV akcijų rinka greitu metu turėtų pajudėti žemyn. Jo nuomone akcijos pernelyg pabrango ir šiuo metu jau reikalinga reikšminga korekcija.
Vakarų Europa
Europos akcijų rinka vakar traukė žemyn. Stoxx 600 indeksas mažėjo 0,5 proc., traukėsi 12 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Prastesni nei tikėtasi kai kurių įmonių rezultatai vakar nusvėrė žinią apie geresnį nei laukta JAV BVP augimą. Investuotojai neigiamai vertino įmonių perspektyvas ir dėl taikomų sankcijų Rusijai. Baiminamasi, kad tai atsilieps euro zonos ūkiui.
„Schneider“ akcijos vakar pigo 4,3 proc., kai įmonė paskelbė prastesnes nei tikėtasi I pusm. pajamas. Cemento gamintoja „Holcim“ prarado daugiausiai nuo 2011 metų lapkričio. Jos akcijos pigo 4,8 proc. kai įmonė dėl neigiamo kylančių rinkų valiutų kursų efekto paskelbė mažesnį nei tikėtasi pelną.
Šiandien ateities sandoriai rodo ramią prekybos pradžią. Investuotojai akylai stebi Portugalų banką „Espirito Santo“, kuris pranešė patyręs didelių nuostolių I pusm. ir jam teks ieškoti lėšų kapitalui didinti.
Azija
Azijos akcijų indeksas MSIC Asia Pacific ex. Japan šįryt mažėjo 0,4 proc. Honkogo ir P. Korėjos indeksai traukėsi iš trejeto metų aukštumų, o technologijų sektorių smukdė „Samsung“ akcijos. Pastarosios pigo 3,9 proc. kai didžiausias išmaniųjų telefonų gamintojas paskelbė II ketv. uždirbęs mažiau nei tikėjosi analitikai. Prastesnius „Samsung“ rezultatus lėmė konkurencija su „Apple“ ir Kinijos gamintojais. Japonijos Nikkei 225 dėl pigusios jenos šiandien kilo 0,39 proc.
Baltijos šalys
Lietuvos BVP 2014 m. II ketv. augo 3,1 proc., tai vos lėčiau palyginti su pokyčių I ketv., kai ekonomika augo 3,2 proc. Bendrai vertinant, Lietuvos ūkio pokyčiai kol kas yra gana tvarūs ir ekonomikos augimas didelių netikėtumų nepateikė. Augimo tempas būtų spartesnis jei kaimyninės euro zonos ūkis būtų geresnės būklės, bet eksporto plėtrai atsiliepia ir Rusijos problemos.
Žaliavos
Trečiadienį išaugus kuro atsargoms bei sumažėjus paklausai JAV, naftos kaina mažėjo. „West Texas Intermediate“ kaina krito į dviejų savaičių žemumas ir smuko žemiau 100 JAV dolerių ribos. „Brent“ kaina smuko 1,1 proc. iki 106,5 dolerių už barelį. Kuro atsargos augo jau ketvirtą savaitę iš eilės nepaisant to, kad šiuo metų laiku istoriškai fiksuojama didžiausia paklausa. Dabar atsargos siekia 218,2 mln. barelių – tai didžiausia reikšmė nuo kovo mėn. Oklahomos Kušingo atsargos sumažėjo 924 tūkst. barelių, pagrinde dėl didelių naftos produktų išvedimų į Teksasą ir Luizianą. Naftos gavybos apimtys sumažėjo 122 tūkst. barelių.