JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2014-08-27 13:07 Komentarai: (0)
Po vakar pasiektų rekordinių JAV akcijų aukštumų, šiandien akcijų indeksų ateities sandoriai nuosaikiai kyla, signalizuodami potencialų tolimesnį brangimą.



Vakar S&P 500 indeksas pagaliau užsidarė virš 2000 punktų ribos ir taip pagaliau pasiekė dar nematytas aukštumas, kurias bandė šturmuoti jau kurį laiką. Investuotojų optimizmą įkvėpė pasirodęs rugpjūčio mėnesio Conference Board skaičiuojamas vartotojų pasitikėjimo šalies ekonomika indeksas, kuris su kaupu pranoko lūkesčius. Be to, ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai liepą išaugo, kas tik dar labiau sustiprino požiūrį, jog JAV ekonomika vis tvirčiau stojasi ant kojų.

Sekdamos JAV rinką, iš paskos brango ir akcijos Azijoje. Tiesa, Europoje šiandien kol kas akcijos neįgauna bendros krypties, o investuotojai nuogąstauja dėl ekonomikos atsigavimo regione. Dar vienu šį faktą iliustruojančiu veiksniu tapo šiandien pasirodęs Vokietijos rugpjūčio mėnesio vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas, kuris smuktelėjo iki 8,6 punktų, nors analitikai prognozavo, jog jis išliks nepakitęs ties 8,9.

Šiandien daugiau investuotojų dėmesio gali sulaukti Norvegijos jūros gėrybių produkcijos bendrovė Marine Harvest, kuri paskelbė prastus finansinius rodiklius – nors pajamos ir atitiko lūkesčius, tačiau vietoj 1,04 mlrd. Norvegijos kronų pelno, buvo patirtas 144 mln. kronų (apie 23,3 mln. USD) nuostolis. Jį daugiausia lėmė perkainotas biologinis turtas bei 20 mln. eurų bauda, kurią įmonei skyrė Europos Komisija dėl Morpol kompanijos įsigijimo (nebuvo gautas ES pritarimas sandoriui). Taip pat aktyvesnės prekybos gali sulaukti ir farmacininkė GlaxoSmithKline, kadangi buvo patvirtintas jos vaistas Promacta, skirtas anemijai (mažakraujystei) gydyti.

Dalis investuotojų su viltimi priėmė žinią, jog vakar susitiko Rusijos ir Ukrainos prezidentai, o Vladimiras Putinas netgi pareiškė matąs pozityvių ženklų diskusijose dėl konflikto pabaigos. Tačiau kol kas jokių realių veiksmų nėra imtasi ir vargiai tai nuslopins bendrą nervingumą rinkoje. Tuo tarpu Suomijos prezidentas Sauli Niinistoe netgi užsiminė, jog stojimas į NATO yra vienas iš variantų, matant Rusiją nepaisant tarpvalstybinių sienų. Tiesa, Gazos ruože pasiektas trumpas atokvėpis – Izraelis ir Hamas sutiko pradėti (arba tiksliau – vėl tęsti) derybas ir nutraukti ugnį, tarpininkaujant Egiptui. Per pastarąjį konfliktą jau žuvo apie 2100 palestiniečių ir 70 Izraelio gyventojų.

Apple Inc. (AAPL) ketina kitų metų pirmą ketvirtį pristatyti didžiausio ekrano įstrižainės iPad – ji siektų 12,9 colius (šiuo metu gaminami 9,7 ir 7,9 colių). Bendrovės tiekėjai jau ruošiasi šiam žingsniui, o investuotojai ruošiasi ir išmaniojo laikrodžio pasirodymui, kuris turėtų įvykti dar šiemet.

Naftos kaina bando šiek tiek stiebtis, tačiau šiandien pasirodysiančios JAV įmonių praėjusios savaitės žaliavos atsargos greičiausiai indikuos rezervų augimą. Auksas irgi švelniai stiebiasi, bet ženklesniam kilimui kol kas prielaidų ne itin daug. Euras simboliškai susigrąžina prarastas pozicijas, tačiau dolerio stiprėjimo perspektyvos vis dar atrodo tvirtesnės.

 
Dar nėra komentarų