![](datas/img/news/images/m/markets_screen.jpg)
Ketvirtadienis buvo gausus stiprėjančią JAV ekonomiką patvirtinusių duomenų. JAV antrojo ketvirčio BVP, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 4,2 proc. (nors prognozuota tik 3,9 proc.), bedarbių paraiškų per praėjusią savaitę skaičius išliko nepakitęs (298 tūkst.), o gerokai lūkesčius viršijęs neregistruoto nenaujų būstų pardavimo rodiklis liepos mėnesį (+3,3 proc.) rodo atsigaunant ir nekilnojamojo turto rinką. Vis dėlto panašu, kad iki šiol geopolitinę įtampą įveikdavusius JAV investuotojus nevaldomai blogėjanti situacija Ukrainoje privertė kiek sunerimti (NASDAQ -0,26 proc., S&P 500 -0,17 proc., DOW JONES -0,25 proc.).
Rinkos dalyviai senajame žemyne tikrai neatsisakytų geresnių naujienų (EURO STOXX -0,94 proc., Didžiosios Britanijos FTSE 100 -0,36 proc., Vokietijos DAX -1,12 proc.). Vakar paskelbti Vokietijos ekonominiai rodikliai atitiko lūkesčius – rugpjūčio mėnesio nedarbo lygis (6,7 proc.) ir vartotojų kainų indeksas (0 proc.) išliko nepakitę. Be to, Europos centrinio banko (ECB) tikslinių paskolų bankams pradiniam etapui prasidedant jau po 2 savaičių, pranešama, kad paskolų euro zonos namų ūkiams ir įmonėms suma liepos mėnesį dar sumažėjo (-0,5 proc. ir -2,3 proc. atitinkamai). Ekonominių tendencijų ir centrinių bankų vykdomos pinigų politikos skirtumai toliau didina atotrūkį tarp JAV ir Europos šalių vyriausybių obligacijų pajamingumų (Vokietijos 10 m. trukmės vyriausybės obligacijų pajamingumas krito žemiau 0,90 proc., tos pačios trukmės JAV obligacijų laikosi ties 2,33 proc. riba). EUR/USD kursas vakar vėl smuktelėjo iki 1,3182 JAV dolerio už 1 eurą lygio.
Šiandien laukiama euro zonos liepos mėnesio nedarbo lygio rodiklio (prognozuojamas 11,5 proc., kaip ir birželį) ir rugpjūčio mėnesio vartotojų kainų indekso (prognozuojama, kad kainos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo 0,3 proc.). Rugpjūčio mėnesio Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo rodiklis, tikimasi, parodys gerėjančias JAV vartotojų nuotaikas.
Baltijos šalių investuotojai taip pat sureagavo į paaštrėjusią geopolitinę situaciją (OMXBB -0,88 proc.), o bendrą apyvartą padidino aukštesne negu rinkos kaina sudarytas 1,45 mln. eurų vertės tiesioginis sandoris „Linas Agro Group“ akcijomis (2,04 mln. akcijų po 0,71 euro, 1,28 proc. įstatinio kapitalo). Tuo tarpu rinkoje bendrovės akcijų kaina ūgtelėjo 0,74 proc. iki 0,68 euro. „Linas Agro Group“ šiandien skelbia pusmečio veiklos rezultatus, todėl tokio sandorio sudarymą vakar galima įvardinti kaip netikėtą. Šiandien yra paskutinė darbo diena, kai Baltijos biržų bendrovės privalo paskelbti pusmečio veiklos rezultatus, todėl, kaip jau tapo įprasta, rinkos dalyviai sulauks naujienų lavinos. Šįryt „Panevėžio statybos trestas“ jau pranešė, kad antrasis šių metų pusmetis bendrovės įmonių grupei buvo sėkmingesnis negu pirmasis. Nors pajamos, lyginant su 2013 metų šešiais mėnesiais, sumažėjo 5,8 proc., bendrovei! pavyko uždirbti 5,59 mln. grynojo pelno, tuo tarpu pernai per atitinkamą laikotarpį buvo patirtas 2,94 mln. litų nuostolis. Primename, kad pirmasis šių metų ketvirtis taip pat buvo nuostolingas (-0,6 mln. Litų). Šiandien veiklos rezultatus taip pat turėtų paskelbti „Linas Agro Group“, „City Service“, LESTO, „Vilkyškių pieninė“ ir kitos bendrovės.