Penktadienį paskelbti Vokietijos ir euro zonos makroekonominiai rodikliai rodė ne džiuginančias tendencijas, o tai žadino investuotojų aktyvumą tikintis, kad ECB šią savaitę numatomo posėdžio metu praneš apie regiono ekonomikos skatinimo programos pradžią. Savaitės pabaigoje didieji indeksai Euro Stoxx 50 ir Stoxx Europe 600 kilo atitinkamai po 0,26 proc. (1,83 proc. mėn. kilimas) ir 0,28 proc. (1,79 proc. mėn. kilimas), tuo tarpu Vokietijos DAX indeksas, tik paskutinėmis minutėmis atsitiesė ir prekybą baigė su 0,08 proc. (0,67 proc. mėn. kilimas) indekso vertės prieaugiu. JAV akcijų rinkose taip pat buvo jaučiamas investuotojų optimizmas. Indeksai Dow Jones Indus. Avg. ir S&P 500 kilo po 0,11 proc. ir 0,33 proc., paskelbus, kad Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas išaugo daugiau nei tikėtasi. Tačiau didesniam pastarųjų indeksų kilimui trukdė informacija, kad šalies piliečių asmeninio vartojimo ir išlaidų pokyčiai susitraukė labiau nei buvo prognozuota. Stebint Azijos rinkas matoma, kad praeitos savaitės optimizmas jaučiamas ir pirmadienį NIKKEI 225 indeksui svyruojant su 0,29 prieaugiu. Šiandien investuotojų dėmesys kryps į Europoje skelbiamus makroekonominius rodiklius. Vokietijoje paaiškės, kaip pasikeitė šalies paskutinį kartą perskaičiuotas metinis antrojo ketvirčio BVP (prognozė 1,2 proc.) ir koks buvo rugpjūčio mėnesio gamybos užsakymų rodiklis (prognozė 52,0), - abu rodikliai turėtų išlikti nepakitę. Taip pat šiandien bus paskelbtas euro zonos rugpjūčio mėnesio gamybos užsakymų rodiklis, kuris prognozuojama išlaikys su stabiliu 50,8 punktu lygiu.
Valiutų rinkos
Penktadienį EUR/USD valiutų kuras toliau žengė žemėjimo kryptimi, apsistojant ties 1,3145 riba, eurui vis silpnėjant prieš JAV dolerį. Tokį pokyti didžiąja dalimi nulėmė neslūgstantis konfliktas Ukrainoje, kuris reikalauja euro zonos šalims ir JAV imtis sankcijų prieš Rusiją. Taip pat penktadienį paskelbta euro zonos infliacijos lygis parodė neigiamą tendenciją – kaip ir prognozuota infliacija rugpjūčio mėnesį traukėsi nuo 0,4 proc. iki 0,3 proc. Šiandien EUR/USD valiutų kursas nuo penktadienio dar nukrito 0,12 proc. ir šiuo metu laikosi žemiausiame lygyje nuo pat 2013 metų rugsėjo mėnesio – 1,3130. Šiuo metu sunkiai tikėtina, kad greitu metu pamatytume staigesnį EUR/USD valiutų kurso kilimą, investuotojams laukiant ketvirtadienį numatomo ECB posėdžio bei skelbiamų banko bazinių palūkanų normų.
Baltijos vertybinių popierių rinka
Penktadienį, dar neprasidėjus prekybai, bendrovės suskubo paskelbti antrojo ketvirčio veiklos rezultatus. „Panevėžio statybos trestas" grupė per šešis šių metų mėnesius neaudituotais duomenimis gavo 139,07 mln. litų pajamų – tai yra 5,8 procentais mažiau nei pernai. Tuo tarpu 2014 metų pirmą pusmetį grupė uždirbo 5,95 mln. litų pelno neatskaičius mokesčių (2013 metų per 6 mėn. buvo fiksuotas 2,93 nuostolis). Investuotojai reaguodami į tokias naujienas penktadienį apsikeitė akcijomis už daugiau nei 22 tūkst. eurų, numušdami jų vertę -2,5 proc. iki 1,17 euro. „City Service" paskelbti veiklos rezultatai investuotojus nuteikė optimistiškai, kilstelint akcijos vertę 1,2 proc. iki 1,69 euro, pasiekiant 42,4 tūkst. eurų apyvartą. „Linas Agro Group“ paskelbė finansinių metų rezultatus, kurie pradžiugino investuotojus kilstelint akcijos vertę 0,74 proc. ir 25 sandorių metu apsikeičiant daugiau nei už 22 tūkst. akcijų. Remiantis paskelbta informacija, „Linas Agro Group“ 2013–2014 finansinių metų dvylikos mėnesių konsoliduotos pajamos siekė 2 019 mln. Lt ir išliko iš esmės nepakitusios, lyginant su ankstesniais metais (2 043 mln. Lt). Tuo tarpu bendrovės ketvirtojo ketvirčio prekybos pajamos siekė 439 mln. Lt ir išaugo 14 proc., lyginant su ankstesniais metais (385 mln. Lt). Šiandien investuotojai toliau vertins paskelbtus bendrovių rezultatus ir stebės situaciją Europoje, stengiantis suvaldyti karinius neramumus Ukrainoje.