Žengiame į naują - pigios naftos erą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-11-05 16:32 Komentarai: (11)
Žemos naftos kainos išliks ilgesnį laiką, tikina ekspertas ir IHS organizacijos viceprezidentas Daniel Yergin. Jis tvirtina, kad šiuo metu mes įžengiame į naują pigios naftos erą, kurią iš esmės pagrinde lėmė gerokai padidėjęs šios žaliavos išgavimas Amerikoje.

„Mes žengiame į naują pasaulinės naftos rinkos erą. Prieš dešimtmetį pasaulinei naftos rinkai poveikį darė Kinijos ekonomikos augimas ir tuomet kainos augo. Na o dabar naują erą apibrėžia neįtikėtinas naftos išgavimo augimas Amerikoje“ - atkreipė dėmesį Daniel Yergin.

Jis tuo pačiu priminė, kad per pastaruosius šešerius metus naftos išgavimo apimtys Amerikoje padidėjo net aštuoniasdešimt procentų ir šiuo metu pagal šį rodiklį Ameriką lenkia tik viena iš dvylikos naftą išgaunančių OPEC organizacijos šalių.

Tuo pačiu ekonomikos silpnumas lemia, kad mažėja pasaulinė naftos paklausa.

„Na o probleminė šalis Libija, kuri faktiškai iki tol neišgaudinėjo naftos, staigiai pasiūlą naftos rinkoje padidino vienu milijonu bareliu per dieną. Visas šitas derinys ir suteikia mums šias naujas naftos kainas. Tačiau esminis veiksnys - tai naftos išgavimo padidėjimas Amerikoje“ - reziumavo Daniel Yergin.

Šiuo metu rinkoje už barelį Crude rūšies žaliavinės naftos yra mokama po 77.4 dolerius, arba nežymiai daugiau nei vakarykštės prekybos sesijos metu, na o už barelį Brent rūšies žaliavinės naftos yra mokama po 82.34 dolerius, arba 0.44 procentais mažiau nei antradienio prekybos sesijos metu. Nuo šių metų pradžios Crude rūšies nafta atpigo 21.6 procentais, na o Brent - 25.8 procentais.
 
1.   Parašė Droidas   2014-11-05 16:44  

Analitikai - o kaip kinta naftos suvartojimas?
Nešovė į galvą pasidomėti?
Ar svarbu tik gavyba?

 
2.   Parašė IT17   2014-11-05 16:47  

citata is naujienos: Tuo pačiu ekonomikos silpnumas lemia, kad mažėja pasaulinė naftos paklausa.

 
3.   Parašė Ferrras   2014-11-05 16:53  

Labai gerai. Nes reali naftos barelio kaina - 53-55 USD.

 
4.   Parašė maxa   2014-11-05 18:08  

Nusistatom degalų kainas kaip JAV, perkamės V8 = didinam paklausą, mokam tiek pat, gavyba auga, mėgaujamės galia ir mokam kaip už 6 litrų saliarkos. Bet kokiu atveju kaina dirbtinai nustatyta, Irakas 90-aisiais metais pumpavo daug daugiau, o kur dar Venesuelos rezervai...

 
5.   Parašė Droidas   2014-11-05 18:43  

Kur naftos suvartojimo pagal valstybes skaičiai ?
Didėja mažėja - čia ne ekonomika, čia turgaus lygio pliurpalai.

 
6.   Parašė madwifi   2014-11-05 18:55  

jei saudai kuri laika islaikys tokias naftos kainas, tai ziurek ne tik kad rusai uzsilenks, bet ir isgavimas statuose, nes kiek pamenu tai 80 baksu jiems yra ribine kaina ? ir dar reiketu primint kad saudai naftos kaina sumazino konkreciai statu rinkai, o azijai padidino.

 
7.   Parašė Krestis   2014-11-06 10:47  

Saudo Arabija naftos kaina pries menesi sumazino Azijai, o dabar USA. Kainas mazina visur. Laikytos aukstos kainos manau padare ir kita paslauga - daug investuota i alternatyviu energijos saltiniu tyrimus ir kurima. Viso sito rezultatus jau po truputi matom. Naudojama vis daugiau zaliosios energijos ir ju kaina mazeja. Reikia tiketis visa tai nesustos ir belieka padekoti rusams ir arabams. Per savo goduma prisidejo prie nauju technologiju kurimo ir vystimo.

 
8.   Parašė madwifi   2014-11-06 11:35  

pries menesi gal ir sumazino, o dabar kai usams sumazino, azijai padidino "The price cut came as Saudi Arabia raised its selling prices in Asia, confusing many experts about its intentions. The move in Asia reversed Saudi cuts in oil prices there in recent months to compete with oil from Nigerian ..." (http://www.nytimes.com/2014/11/04/business/energy-environment/us-oil-prices-fall-below-80-a-barrel.html)
vienzu vyksta atviras karas.
alternatyvus energijos saltiniai yra visiskas mizeris ir maziausia itakoja situos naftos karus, del kainos mazejimo dekok ne jiems, o US frackingui.

 
9.   Parašė IT17   2014-11-06 11:47  

isgaudama daugiau naftos amerika gerina savo uzsienio prekybos balansa ir tuo paciu skatina savo ekonomikos augima ir numusa pasaulines naftos kainas...

 
10.   Parašė Krestis   2014-11-06 12:17  

Taip siuo metu alternatyvi energija yra mizeris. Be to nafta naudojama ne tik energijai, bet ir chemijos pramonej ivairioms medziagoms gaminti ir alternatyvi energija ten niekaip jos pakeisti negali. Taciau jinai gali buti kaip dzinas paleistas is butelio. Ateityje gali buti svarbus veiksnys, nes dabar renkantis ka naudoti yra svarbu kaina + ekologija.
Akivaizdus sios naftos kainu griuties "kaltininkas" USA skalunine nafta. Idomu tai, kad Kinai taip pat bando ieskot skalunu duju/naftos. Jei jie atras reiksmingus kiekius tada bus dar idomiau. Taciau jei kainos ir toliau taip kris tai gali pristabdyti investicijas i alternatyviu energijos saltiniu tyrimus.

 
11.   Parašė IT17   2014-11-06 12:26  

amerika tiesiog anksciau nenaudojo, neisgavo savo turimu naftos istekliu, o verciau importavo, na o pastaraisiais metais siuo klausimu politika pasikeite...