Išsilaikysime ir esant 40 dolerių už barelį kainai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-12-04 12:18 Komentarai: (2)
Exxon Mobil išsilaikys, net jei naftos kaina nukris iki keturiadešimties dolerių už barelį, pareiškė minimos bendrovės, kuri yra didžiausia Amerikos naftos sektoriaus atstovė, vadovas Rex Tillerson.

Jis tuo pačiu atskleidė, kad didžiausi bendrovės projektai susiję su skalūnais ar gręžiniais jūroje dideliame gylyje - tai ilgalaikės investicijos, kurios testuotos numatant didelius naftos kainos svyravimus, t.y. nuo 40 iki 120 dolerių už barelį.

Bet, be jokios abejonės, Rex Tillerson pripažino, jog žema šios žaliavos kaina verčia naftos išgavėjus peržiūrėti iki šiol vykdytą veiklą.

„Tai mums reiškia sugrįžimą prie fundamentų. Svarbu yra stebėti pinigų kiekį, peržiūrėti investicinius sprendimus, kiekvienu atveju būti labiau disciplinuotu, o taip pat stebėti galimybes, kurios gali atsirasti esant aplinkybėm, kaip pavyzdžiui dabar“ - pareiškė Exxon Mobil kompanijos vadovas.

Didžiausios Amerikos naftos sektoriaus atstovės prezidentas Rex Tillerson mano, kad mažesnės įmonės, kurios veikia netradiciniuose naftos telkiniuose, gali gana greitai pakoreguoti savo investicinius portfelius.

Tačiau tuo pačiu jis pripažino, kad dabartinės naftos kainos rinkoje lems tai, kad silpnesni žaidėjai pasitrauks iš rinkos.

Nuo šių metų pradžios Exxon Mobil akcijų vertė susitraukė virš šešių procentų, na o per paskutinius šešis mėnesius krito 5,4 procentais.

Šiandieninės prekybos metu rinkoje už barelį Brent rūšies žaliavinės naftos yra mokama po 70.33 dolerius, arba 0.46 procentais daugiau nei vakarykštės prekybos sesijos metu, na o Crude nafta brangsta 0.47 procentais iki 67.73 dolerių už barelį. Nuo šių metų pradžios minėtų naftos rūšių kainos susitraukė atitinkamai 36.6 ir 31.3 procentais.
 
1.   Parašė maxa   2014-12-04 12:23  

Nuostabu, tada lai nukrenta ligi 55 ir laikos +-5 dolerių diapazone

 
2.   Parašė madwifi   2014-12-04 13:25  

kazin ar kris zemiau 60, nes 65-70 kainos neatlaikys silpnesni skalunininkai, sumazes isgavimas, pasiula, kas stabilizuos ir kaina. o dabartinis perteklius yra tik dalis procento nuo paklausos. Nors visi skalambija kad kinijos ekonomika stoja ir tai itakos nafta, realiai ji ne stoja, o tik mazeja augimas, todel ir naftos paklausa kinjoj nemazes, o tik jos augimas letes. bet is kitos puses kinija pati vis daugiau isgauna, bet cia velgi didina paklausa amerikos ir europos siurbeju technologijoms, tuo paciu ir Exxon Mobil ir co paslaugoms.