Penktadienio popietę paskelbta JAV makroekonominė informacija patvirtino sąlygas šalies darbo rinkoje toliau gerėjant. Vasario mėnesį JAV sukurta 295 tūkst. naujų darbo vietų (tikėtasi 235 tūkst.), o nedarbo lygis priartėjo prie Federalinio rezervų banko (FED) skelbiamos pilno užimtumo ribos, susitraukęs iki 5,5 proc. (laukta 5,6 proc.). Nors pagrindiniai darbo rinkos rodikliai ir viršijo lūkesčius, sunkiau sekasi taisytis tiems, kuriuos FED analizuoja kaip išliekančio nepakankamo darbo išteklių panaudojimo įrodymą. Antrąjį metų mėnesį vidutinio valandos darbo užmokesčio augimo tempas vėl sulėtėjo (palyginti su sausiu, darbo užmokestis teūgtelėjo 0,1 proc., o per praėjusius metus +2,0 proc.). Be to, dalyvavimo darbo jėgoje lygis (angl. participation ratio), rodantis darbo jėgos ir darbingo amžiaus gyventojų santykį, vasarį siekė 62,8 proc. – tiek pat, kiek buvo užfiksuota 2! 013 m. pabaigoje, ir vis dar 3,6 proc. mažiau negu 2007 m. pradžioje. Vis dėlto FED pareigūnų vieši pasisakymai, iki artimiausio posėdžio belikus kiek daugiau negu savaitei, investuotojus rengia artėjantiems pinigų politikos pokyčiams. FED padalinio Ričmonde vadovas Džefris Lakeris (Jeffrey Lacker) patikino, kad palūkanų normos didinimas jau birželio mėnesį yra labiausiai tikėtinas scenarijus.
Pagrindinių Azijos akcijų indeksų pokyčiai šįryt nevienodi (08:00 Lietuvos laiku Kinijos SHANGHAI COMPOSITE +0,18 proc., Japonijos NIKKEI 225 -0,93 proc.). Gyvybingos JAV ekonomikos palaikomas Kinijos eksportas per pastaruosius metus išaugo net 48 proc. (tikėtasi +14 proc.), o importas, slegiamas vangios vidaus paklausos, 21 procentu susitraukė. Mažiau, negu buvo prognozuota, praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį augo Japonijos ūkis (galutiniu vertinimu, BVP augimo spalio-gruodžio mėnesiais tempas, perskaičiuotas į metinį, siekė 1,5 proc.).
Investuotojų nuotaikas Senajame žemyne palaiko lūkesčiai dėl šiandien pradedamos Europos centrinio banko (ECB) kiekybinio skatinimo programos (EURO STOXX -0,02 proc., Vokietijos DAX +0,41 proc., Prancūzijos CAC 40 +0,02 proc.). Tačiau dėmesio gaus ir vėl pradedanti komplikuotis situacija Graikijoje. Šiandien į svarbų posėdį renkasi euro zonos šalių finansų ministrai. Graikijos vyriausybė penktadienį pateikė veiksmų planą prieš dvi savaites šalies ir jos kreditorių sulygtam reformų sąrašui, ir euro grupės vadovas Jeroenas Deiselblumas (Jeroen Dijsselbloem) šį pavadino gerokai neišbaigtu. Kovo 13 dieną labiausiai įsiskolinusi euro zonos šalis turi grąžinti 2 mlrd. eurų (išpirkti trumpalaikes iždo obligacijas ir pervesti dalį skolos Tarptautiniam valiutos fondui). Nedaug laiko derėtis turinti ir „nepagrįstiems reikalavimais“ atkakliai besipriešinanti Graikijos vyriausybė jau moja ir referendumo korta.
Baltijos šalių rinkose indeksų vertė kito nedaug, o kryptis išsiskyrė (OMXV +0,17 proc., OMXT -0,12 procento). Vilniaus biržoje investuotojai dėmesį sutelkė į „Šiaulių banko“ (+1,34 proc.) pranešimą apie šaukiamą visuotinį akcininkų susirinkimą, kuriame buvo įrašytas punktas dėl įstatinio kapitalo didinimo iš banko lėšų. Prekyba banko akcijomis vyko gana aktyviai, svarstant kiek naujų akcijų galėtų būti paskirstyta, tačiau detali informacija investuotojus pasiekė tik pasibaigus prekybai. Paskelbta, kad darbotvarkėje siūloma įstatinį kapitalą iš banko lėšų padidinti 8,6 proc., taip pat kiek netikėtai siūloma išmokėti 0,000725 euro už akciją dividendų (pajamingumas 0,24 proc.). Nors tokio dydžio dividendai yra tik simboliniai, tačiau parodo banko norą pelnu pasidalinti su akcininkais, o tai investuotojų turėtų būti įvertina teigiamai. Šįryt „Šiaulių bankas“ pranešė, kad pasirašė keti! nimų protokolą su AB „Invalda LT“ dėl 100 procentų banko „Finasta“ akcijų įsigijimo už kurias planuojama atsiskaityti naujai išleidžiamomis „Šiaulių banko“ akcijomis. Šiandien svarbių naujienų paskelbti nenumatyta, tačiau rytoj vasario mėnesio pardavimo duomenis skelbs „Vilkyškių pieninė“, o „Grindeks“ išmokės dividendus.