![](datas/img/news/images/w/wallstreet_plate.jpg)
![](datas/users/18364-2015-05-07 lentele.png)
Vakar JAV prekybos sesijos pradžioje vyravęs optimizmas greitai išgaravo ir pagrindiniai akcijų indeksai fiksavo daugiau nei 0,4% siekusius verčių mažėjimus. Neigiamai investuotojų nuotaikas paveikė JAV centrinio banko prezidentės Janet Yellen perspėjimai investuotojams, kadangi ji įžvelgia, jog akcijų kainos yra pakankamai aukštos. Taip pat rinkos dalyvių nuotaikas neigiamai paveikė ekonomistų lūkesčių nepateisinęs balandžio mėn. ADP užimtųjų, išsk. žemės ūkio ir vyriausybės sektorius, skaičiaus pokytis, kuris leidžia geriau įvertinti penktadienį skelbiamą oficialų užimtųjų skaičių.
Elektromobilių gamintoja Tesla Motors (TSLA) vakar pranešė mažesnį nei tikėtasi ketvirtinį nuostolį ir dėl to poprekybinėje sesijoje bendrovės akcijų kaina šoktelėjo 1,4%. Tuo tarpu didelio investuotojų susidomėjimo sulaukė įmonės direktoriaus Elon Musk žodžiai, jog praėjusią savaitę pristatyto naujojo produkto (namams ir pramonei skirtų baterijų) paklausa yra didžiulė ir jis mano, jog baterijų pardavimas gali generuoti reikšmingą pelną jau kitais metais. Be to, direktorius užsiminė, jog baterijų verslas ateityje gali pranokti elektromobilių gamybos verslą.
Azijos rinkose dauguma akcijų indeksų smuko trečią dieną iš eilės. Kinijos CSI 300 akcijų indeksas per minėtą laikotarpį sumenko daugiau nei 6%, o Honkongo Hang Seng – apie 3%. Po išeiginių atsidariusioje Japonijos akcijų rinkoje taip pat vyravo korekcinės nuotaikos ir Nikkei 225 indeksas smuko apie 1,2%. Tuo tarpu Kinijos prezidentas Xi Jinpng šios savaitės pabaigoje vyks į Rusiją, kur sieks įkalbėti Rusijos prezidentą palaikyti naujojo „Šilko kelio“, kuris sujungtų Kiniją su Europa, viziją. Kinija jau skyrė apie 40 mlrd. USD infrastruktūros plėtros fondui, kuris parems projektus, susijusius su šios idėjos įgyvendinimu. Taip pat manoma, jog Kinijos ir Rusijos prezidentų susitikimo metu bus pasirašomi energetikos, finansų, mokestiniai ir kiti susitarimai.
Europos akcijų rinkose vyrauja pesimistinės nuotaikos, investuotojams laukiant naujienų dėl tolimesnio Graikijos ekonomikos likimo ir iš vykstančių parlamento rinkimų Jungtinėje Karalystėje (JK). Išankstinės apklausos parodė, jog rinkimai bus nuožmūs ir tikriausiai bus laimėti su maža balsų persvara, kadangi apklausoje nei viena partija nebuvo lyderė. Pagrindiniai varžovai yra konservatorių partija, kuriai vadovauja dabartinis ministras pirmininkas David Cameron ir leiboristų partija, kurios priešakyje yra Ed Miliband. Jeigu valdžioje išliks konservatoriai, tai bus surengtas išstojimo iš ES referendumas, o jeigu koaliciją formuos leiboristai, tai gali išaugti Škotijos atskyrimo tikimybė. Tuo tarpu Siemens (SIE) akcijų kaina Vokietijos biržoje smunka apie 2% po to, kai įmonė pranešė prastesnį nei lauktą ketvirtinį pelną dėl smukusios naftos kainos. Be to, įmonė pranešė apie dar vieną darbuotojų atleidimo bangą – ji šį kartą sieks 4 500 darbuotojų.
Šiandien lauksime per praėjusią savaitę JAV gautų bedarbių paraiškų skaičiaus ir JK vykstančių parlamento rinkimų rezultatų. Be to, didelio rinkos dalyvių dėmesio sulauks Alibaba Group (BABA), Priceline (PCLN), NVIDIA (NVDA) ir kitų bendrovių ketvirtiniai pasiekimai. Rytoj akcijų rinkas turėtų išjudinti naujausi JAV darbo rinkos rodikliai – nedarbo lygis ir užimtųjų, išsk. žemės ūkio sektorių, skaičiaus pokytis. Nuo šių rodiklių dalinai priklauso šalies centrinio banko vykdoma monetarinė politika – jie leis geriau prognozuoti bazinės palūkanų normos kėlimo pradžią.
Po vakarykščio ženklaus WTI tipo naftos kainos smukimo žaliavos kaina šiandien svyruoja ties 61 USD už barelį. Žaliavos kaina nuo metų pradžioje pasiektų žemumų yra pakilusi daugiau nei 40%. Aukso kaina šiandien krenta ir įsitvirtina žemiau psichologiškai svarbios 1 200 USD už Trojos unciją ribos. Tuo tarpu EUR/USD kursas švelniai krenta, tačiau nuo kovo mėn. viduryje pasiektų žemumų atsitiesė jau daugiau nei 8%.
![](datas/users/18364-2015-05-07 rodikliai.png)