Rytinė finansų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Swedbank Data: 2015-06-29 10:37 Komentarai: (0)
Graikijos finansinė suirutė tęsiasi toliau. Sekmadienio naktį buvo nuspręsta riboti bankų veiklą, kuri sustabdytų kapitalo judėjimą. Taip pat ministras pirmininkas kreditoriams pateikė staigmeną – liepos 5 dieną bus rengiamas referendumas, kuriame piliečiai galės pasisakyti ar sutinka su kreditorių reikalavimais.

Sutikus su reformomis, Graikijai būtų pratęsta finansinė parama, kuri leistu stabilizuoti šalies finansus. Tuo tarpu pasisakius priešingai, didelė tikimybė, kad šalis turėtų pasitraukti iš euro zonos bloko, o tai dar labiau paspartintų kapitalo srautus iš šalies. Sekmadienį ECB bankas nusprendė nebedidinti Graikijos bankams kaupiamo fondo, kuris būtų panaudotas bankų likvidumui palaikyti. Taipogi Tarptautinis Valiutos Fondas pareiškė, jeigu iki antradienio nesulauks iš Graikijos įmokos, tai toliau nebegalės teikti finansinės paramos, o tolimesnis finansavimas priklausys nuo kitų euro zonos valstybių. Praeitą savaitę Europos investuotojų nuotaikos buvo teigiamos ir penktadienį Vokietijos DAX indeksas stiebėsi +0,17 proc., o Stoxx Europe kilo +0,12 proc. Už Atlanto S&P 500 indeksas krito 0,04 proc., o Dow Jones šoktelėjo +0,31 proc. Penktadienį svarbesnių naujienų buvo sulaukta iš JAV, kur vartotojų pasitikėjimo indeksas pralenkdamas prognozes šoktelėjo nuo 94,6 iki 96,1. Šiandien ir toliau investuotojų dėmesį kaustys Graikijos peripetijos, o taip pat bus paskelbta euro zonos vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas (prog. išliks nepakitęs) ir preliminarus Vokietijos infliacijos lygis (prog. +0,5 proc.).

Valiutų rinkos

Penktadienį EUR/USD valiutų kursas dienos pabaigoje liko ties 1,1167 riba. O šiandien pastarasis parodė gana stiprų susitraukimą, euro vertei silpnėjant prieš JAV dolerį net 1,61 proc. ir pasiekiant 1,0985 lygį. Investuotojai nerimauja dėl Graikijos, kurios valdžia apribojo bankų veiklą net visą šią savaitę, taip stengiantis sumažinti kapitalo srautus iš šalies. Taipogi bus sustabdyta bankomatų veikla iki antradienio, o vėliau gyventojai galės išsiimti tik 60 eurų per dieną. Šiandien bus paskelbtas, Vokietijos preliminarus metinis infliacijos lygis, kuris tikimasi augs tik 0,5 proc. nuo prieš tai buvusio 0,7 proc. stiebimosi. Taigi tikėtina, kad jeigu ir toliau stagnuos Graikijos derybų klausimas, tai galime pamatyti didesnį euro silpnėjimą prieš eurą, investuotojams ieškant saugesnės užuovėjos.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Penktadienį Baltijos biržose prekyba akcijomis buvo vangi, bendra apyvarta siekė 422 tūkst. eurų, o tarp labiausiai prekiautų įmonių akcijų buvo „Tallink Grupp“ (-0,67 proc. iki 0,737 euro už akciją), „Šiaulių bankas“ (0,29 euro už akciją) ir „Tallinna Kaubamaja“ (+0,17% iki 6,01 euro už akciją). Pieno perdirbimo bendrovė „Rokiškio sūrio“ (+5,04 proc.) paskutinę savaitės dieną paskelbė, kad ketvirtadienio tiesioginis sandoris bendrovės akcijomis buvo atliktas su įmone susijusiais asmenimis, bendrovės vadovui Antanui Trumpai įsigyjant daugiau nei 173 tūkst. akcijų. Šia savaitę prasidedant naujam mėnesiui užsidarys antrasis ketvirtis ir įsigalios pakeitimai Baltijos akcijų biržų indeksuose, todėl galime tikėtina aktyvesnės prekybos iš institucinių investuotojų pusės, kurie portfelius formuoja būtent sekant šiuos indeksus.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų