Kinijos rinkos reguliavimo institucijos pastangos sustabdė šalies akcijų kainų nuosmukį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2015-07-09 10:45 Komentarai: (0)
Vakar išsiųstame laiške Europos stabilumo mechanizmui (ESM) Graikija nurodė, kad mainais už trejų metų paskolą vykdys savo įsipareigojimus kreditoriams ir nuo kitos savaitės pradės įgyvendinti mokesčių bei pensijų reformas.

Nors daugiau detalių (tarp jų ir prašomos sumos dydis) nepateikiama, tačiau pats Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Tsipras (Alexis Tsipras) pensijų „karpymą“ yra ne kartą apibūdinęs kaip raudoną liniją, kurios Graikija neperžengs. Tuo tarpu bankai šalyje lieka uždaryti mažiausiai iki pirmadienio, kai jau bus aiški Europos Sąjungos vadovų reakcija į Graikijos siūlymus.

Paskelbtoje JAV Federalinės rezervų sistemos (FED) atvirosios rinkos komiteto posėdžio ataskaitoje – nieko naujo. Teigiama, kad birželį ekonomika pasistūmėjo teigiama linkme ir tai yra paskata didinti bazinę palūkanų normą, tačiau taip pat išreiškiamas susirūpinimas dėl silpno vartojimo šalies viduje ir padidėjusios išorinės rizikos dėl Kinijos ir Graikijos. Tokį FED narių nepasitikėjimą šalies ekonomika ir aiškaus signalo dėl palūkanų didinimo nebuvimą investuotojai įvertino atitinkamai (S&P 500 -1,67 proc., DOW JONES -1,47 proc., NASDAQ -1,75 procento).

Azijos žemyną pagaliau pasiekė geros naujienos – po beveik mėnesį trukusio akcijų išpardavimo rinkos šiek tiek atsitiesė (09:30 Lietuvos laiku NIKKEI +0,60 proc., SHANGHAI COMPOSITE +6,41 proc., HANG SENG +4,09%). Kinijos rinkos reguliavimo institucija, siekdama sustabdyti pastarųjų savaičių paniką rinkose, per kurią investuotojai prarado daugiau kaip 30 proc. investicijų vertės, trečiadienį uždraudė stambiesiems akcininkams parduoti savo akcijas įmonėse, o komerciniams bankams leido pratęsti paskolų, kurios išduotos įkeičiant akcijas, terminus. Šįryt pagrindinių Europos biržų indeksų ateities sandorių kainos kyla apie 0,5–0,7 procento, o euro kursas sustiprėjo iki 1,11 JAV dolerio už eurą, t. y. sugrįžo į praėjusį penktadienį buvusį lygmenį.

Baltijos šalių biržose vakar aktyvesni buvo pardavėjai (OMXV -0,64 proc., OMXT -0,95 proc., OMXBB -0,74 procento). Daugiausiai sudaryta į papildomą prekybos sąrašą įtrauktų „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (-42,86 proc.) akcijų sandorių. Investuotojus privertė sunerimti susisiekimo ministro R. Sinkevičiaus komentaras, kad bendrovės valdyba turėtų pradėti bankroto procedūrą. Tuo tarpu pati „Lietuvos jūrų laivininkystė“, jau pasibaigus prekybos sesijai, pranešė, kad nėra kreipusis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o esant kitai informacijai nedelsdama informuos akcininkus. Primename, kad susisiekimo ministerija kontroliuoja 56,66 proc. bendrovės akcijų.

„Agrowill Group“ (+3,04 proc.) planai per ateinančius metus didinti įstatinį kapitalą įvertinti teigiamai. Pasak pačios bendrovės, tikėtinas emisijos dydis sudarytų apie 20 proc. įstatinio kapitalo, o pritrauktos lėšos būtų naudojamos tausojančios ekologinės žemdirbystės technologijoms diegti ir plėtrai, taip pat žemės ūkio produkcijos perdirbimui organizuoti. Tuo tarpu praėjusią savaitę naują emisiją išplatinusi AB „INVL Technology“ įregistravo padidintą bendrovės įstatinį kapitalą ir naują įstatų redakciją. Naujos akcijos į biržos prekybą turėtų patekti jau šį penktadienį.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-04 » Investuotojų akiratyje tarifai, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos
2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas

 
Dar nėra komentarų