Vakar JAV akcijų indeksai krito, investuotojams įvertinant pasirodžiusius prastesnius nei tikėtasi gamybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksus. Taip pat indeksus slėgė smukusios naftos ir energetikos įmonių akcijų kainos. Energetikos sektoriaus bendroves apimančio ETF fondo Energy Select Sector SPDR (XLE) akcijų kaina vakar sumenko 2,1%, o WTI tipo naftos kaina sumenko iki 45,2 USD už barelį.
Azijos akcijų rinkose dauguma indeksų fiksavo tik nedidelius verčių pokyčius, tačiau Kinijos CSI 300 indeksas šoktelėjo daugiau nei 3% į viršų po to, kai investuotojams buvo uždrausta tą pačią dieną skolintis akcijas trumpųjų pozicijų atidarymui ir tokias pozicijas uždaryti. Tokie pakeitimai buvo įvesti Šendženo ir Šanchajaus biržose. Tuo tarpu Indijos centrinis bankas nepakeitė bazinės palūkanų normos, kuri išliko ties 7,25%. Manoma, jog banko vadovas Raghuram Rajan nori įsitikinti, jog vykdoma monetarinė politika ženkliai nepaveiks infliacijos, kuri ir taip buvo paveikta augusių maisto kainų.
Europos akcijų indeksai nerodo vieningos krypties, o tik vakar prekybą atnaujinusios Graikijos akcijų biržos indeksas smunka antrą dieną iš eilės. Jungtinės Karalystės vyriausybė pranešė, jog pardavė 5,4% Royal Bank of Scotland Group (RBS) akcijų paketą ir gavo apie 2,1 mlrd. GBP. Šiuo veiksmu JK sumažino valdomą banko akcijų paketą nuo 78,3% iki 72,9%. Finansų krizės (2008-2009 m.) metu RBS buvo ties bankroto riba ir šalies vyriausybė nusprendė gelbėti banką, kas paskatino banko vadovų pasikeitimą ir restruktūrizacijos programų įgyvendinimą.
Šiandien lauksime birželio mėn. JAV gamyklų užsakymų duomenų, kurie leis geriau įvertinti gamybos bendrovių aktyvumą. Rytoj rinkas išjudins naujausi JAV prekybos duomenys ir ADP rengiama užimtųjų skaičiaus, išsk. žemės ūkio ir vyriausybės sektorius, prognozė. Be to, trečiadienį lauksime naujausio ISM rengiamo paslaugų sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso.
WTI tipo naftos kaina dalinai atsitiesia po to, kai vakar buvo priartėjusi prie 45 USD už barelį ribos. Australijos meteorologijos tarnyba perspėja, jog El Ninjo reiškinys, lėmęs sausrą kai kuriuose Azijos regionuose, ir toliau stiprės, tačiau neturėtų pasiekti 1997-1998 m. rekordo. Šis reiškinys gali šiemet ženkliai paveikti žemės ūkio žaliavų derlių ir šių žaliavų kainas.