Kartelis, kuris į pasaulinę rinką tiekia keturiasdešimt procentų visos eksportuojamos naftos, praėjusį mėnesį šios žaliavos bendras gavybos apimtis padidino 100,7 tūkstančiais barelių per dieną iki 31,5 milijonų barelių. Šis bendras prieaugis buvo fiksuojamas netgi nepaisant to, jog Saudo Arabija priėmė sprendimą sumažinti gavybą.
Tuo tarpu naftos kainos pastarosios savaitėmis, dėl padidėjusios jos pasiūlos, atsigaunančios gavybos Amerikoje bei nerimo dėl galimo šios žaliavos paklausos mažėjimo Kinijoje, nuolat mažėja, be to, šiandien nafta ir vėl pinga.
Liepos keturioliktą dieną Iranas su pasaulio valstybėmis pasiekė susitarimą, remiantis kuriuo mainais į sankcijų sumažinimą, ši šalis apribos savo branduolinę veiklą. Po to sekė tai, jog Iranas padidino savo naftos gavybą.
„Atsižvelgiant į šiais metais esančią geresnę nei tikėtasi naftos paklausą pasaulyje bei esančius ekonomikos atsigavimo ženklus šalyse, kurios yra didžiausios šios žaliavos vartotojos, artimiausiais mėnesiais naftos paklausa turėtų padidėti ir tuo pačiu turėtų būti sugrąžintas naftos pasiūlos ir paklausos balansas“ - rašoma OPEC organizacijos pranešime.
Tuo tarpu šiandien nafta, kaip minėta, ir vėl pinga. Po pietų rinkoje už barelį Brent naftos buvo mokama po 50,24 dolerius, arba virš vieno procento mažiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. O už barelį Crude rūšies žaliavinės naftos buvo mokama po 43,91 dolerį, arba virš dviejų procentų mažiau nei pirmadienio prekybos sesijos metu.
Nuo šių metų pradžios Brent rūšies žaliavinė nafta atpigo apie trylika procentų, o Crude - 18,5 procento. Per pastaruosius vienerius metus jų kainos krito atitinkamai 52,4 procento bei 55,3 procento.