Remiantis statistika, šis rodiklis pakilo fiksuojant 1206 tūkst. naujų projektų, birželio mėnesį pastarojo rodiklio apimtys kilo 1204 tūkst. Vokietijos bendrovės ir toliau yra alinamos spekuliacijų dėl lėtėjančios Kinijos ekonomikos. Žinoma, tam yra pagrindo ir tai pabrėžia statistika. Remiantis Bloomberg agentūros duomenimis, per praėjusius metus Kinija pagal prekybos srautus tarp šalių (sudėjus importą ir eksportą) išliko trečioji Vokietijos partnerė po Olandijos ir Prancūzijos, o toliau pagal eiliškumą rikiavosi JAV ir Didžioji Britanija.
Pirmasis šių metų ketvirtis išlaiko tą patį šalių prekybos eiliškumą, taigi bet kokios papildomos kalbos dėl blogėjančios Kinijos ekonomikos, tikėtina, toliau smukdys Vokietijos biržos indeksą, o ypač į eksportą nusitaikiusias bendroves. Prekybos pradžioje JAV akcijų rinkų indeksas S&P 500 kilo ir buvo pasiekęs aukščiausią lygį ties 2103,47 punktų riba, tačiau vėliau situacija blogėjo, indeksui prekybos pabaigoje užsidarant ties 2096.92 riba su -0,26 proc. pokyčiu. Daugumos bendrovių akcijų kaina yra stumiama žemyn dėl aštrėjančių diskusijų apie šalies bazinės palūkanų normos padidinimą. O nekilnojamojo turto bendrovės, paskelbus teigiamą naujų gyvenamųjų namų statybos pasikeitimą, vakar dieną kilo, S&P 500 indekso sudėtyje esančiam nekilnojamojo gyvenamojo turto indeksui (S&P 500 Supercomposite Homebuilding index) šoktelint 2,11 proc. Šiandien investuotojai stebės Vokietijos parlamento balsavimą dėl paramos Graikijai. Preliminarūs duomenys rodo, kad šalies kanclerė Angela Merkel gaus palaikymą ir bus priimtas teigiamas sprendimas.
Valiutų rinkos
Šiandien bus paskelbti JAV infliacijos duomenys tikintis, kad liepą mėnesinė infliacijos norma kils 0,2 proc., kai birželį šis rodiklis kilo 0,3 proc. Metinis infliacijos lygis šalyje prognozuojama, kad pasistūmės iki 0,2 proc., nuo birželį buvusio 0,1 proc. lygio. Šiandien ryte EUR/USD valiutų santykis laikosi ties 1,1065 riba ir nuo vakar buvusio lygio (1,1024) yra pakilęs 0,4 proc. Didesnio aktyvumo pastarąją valiutų pora papildomai galime sulaukti, kai bus išplatintas FED‘o paskutinio posėdžio protokolas, investuotojams ieškant užuominų apie šalies monetarinę politiką bei vertinant FED‘o įžvalgas apie šalies ekonomikos būklę.
Baltijos vertybinių popierių rinka
Vilniaus (-0,14 proc.) biržoje investuotojai didžiausią prekybos intensyvumą išlaikė „Šiaulių bankas“ pozicijoje. Akcijos kaina pakilo 0,68 proc. iki 0,297 euro už vienetą, o dienos apyvarta viršijo 125 tūkst. eurų. Kaip ir vakar dieną, didžioji prekybos dalis teko tiesioginiams sandoriams, kuriais buvo perleista 300 tūkst. akcijų už vienetą sumokant 0,295 euro. Kol kas pranešimų apie susijusių asmenų prekybą gauta nebuvo, todėl, tikėtina, kad aktyviau keičiasi akcijomis stambesni investuotojai, kurių tarp akcininkų yra ne vienas. Rytoj bendrovė yra numačiusi paskelbti 6 mėnesių tarpinė informaciją, kurioje investuotojai galės detaliau pažvelgti į praeitą mėnesį paskelbtus neaudituotus finansinius šešių mėnesių rodiklius. Talino (-0,68 proc.) biržoje pirmoje vietoje pagal apyvarta buvo „Tallinna Vesi“, investuotojams didinat pasiūlą akcijoms, jų vertei nukrentant 0,72 proc. ir pasiekiant 197 tūkst. eurų apyvartą. Šiandien bendrovės papildomos informacijos nėra numačiusios paskelbti, todėl pagrindinis investuotojų dėmesys, tikėtina, bus nukreiptas į Europoje vyraujančias nuotaikas. Taip pat trečiadienį galime sulaukti didesnio investuotojų aktyvumo Talino biržoje, nes rytoj birža bus uždaryta ir veiklą atnaujins penktadienį.