Rinkos dalyvių optimizmui sugrįžti padėjo ir Federalinės rezervų sistemos (angl. FED) padalinio Niujorke vadovo Viljamo Dudlio (William C. Dudley) komentaras, kad dėl pastarųjų savaičių pokyčių – įvykių Kinijoje ir sumišimo finansų rinkose – sprendimas kelti palūkanų normą jau rugsėjį tapo mažiau tikėtinas. „Bloomberg“ naujienų agentūros vertinimu, tokio sprendimo tikimybė šiuo metu siekia tik 24 procentus.
Kita vertus, dar pirmadienį 1,17 JAV dolerio už eurą ribą kirtęs EUR/USD kursas, savaitei įsibėgėjant kryptį pakeitė (-1,76 proc. – iki 1,1314 JAV dolerio už eurą). Investuotojų (ir FED) dėmesį pamažu susigrąžina ir makroekonominė informacija, o ši primena apie išliekantį JAV ūkio gyvybingumą. Vakar paaiškėjo, kad liepą JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai augo gerokai viršydami lūkesčius (+2 proc., nors laukta -0,2 proc.).
Šiandien skelbiamas antrojo ketvirčio JAV bendrojo vidaus produkto antrasis įvertis. Manoma, kad didžiausia pasaulio ekonomika balandžio-birželio mėnesiais, perskaičiavus į metinį tempą, augo 3,2 proc. (anksčiau skelbta +2,3 proc.). Didėjantį aktyvumą būsto rinkoje turėtų patvirtinti ir neregistruoto nenaujų namų pardavimo rodiklis (liepą +1 proc.).
Šiandien Kanzase, JAV prasideda tris dienas truksianti FED kasmet organizuojama konferencija (angl. JacksonHole Summit), kur didžiųjų pasaulio valstybių centrinių bankų vadovai, finansų ministrai ir akademikai renkasi diskutuoti tema „Infliacijos dinamika ir pinigų politika“. Konferencijoje FED vadovę Dženet Jelen (Janet Yellen) šįkart pakeis FED viceprezidentas Stenlis Fišeris (Stanley Fischer), ir jo kalba, vertinama, sulauks didžiausio dėmesio.
Pozityvūs pokyčiai JAV akcijų rinkoje kilstelėjo ir investuotojų Azijoje ūpą (09:40 Lietuvos laiku Kinijos SHANGHAI COMPOSITE +1,63 proc., Japonijos NIKKEI 225 +1,08 proc., Honkongo HANG SENG +2,06 proc.). Teigiamos pagrindinių indeksų ateities sandorių vertės žada, kad kitapus Atlanto besidairantys ir vakar sunerimę Senojo žemyno akcijų rinkų dalyviai (EURO STOXX -1,47 proc.) šiandien taip pat turėtų „užsikrėsti“ geresne nuotaika.
Baltijos šalių biržose vyravo ramesnė prekyba, o indeksų reikšmės judėjo skirtingomis kryptimis (OMXV +0,29 proc., OMXT -0,30 proc., OMXBB -0,33 procento). Daugiausiai sandorių sudaryta „Tallink Grupp“ (-0,50 proc.) akcijomis, kurios per dvi savaites jau atpigo 6,7 procento. Vis dėlto naftos kainai artėjant prie 2009 metų žemumų, o keleivių srautui nuosaikiai augant, trumpalaikiai kainos svyravimai, nulemti įvykių pasaulyje, neturėtų paveikti bendrovės veiklos perspektyvų ir bendrojo pelningumo, tad artimiausiu metu kaina gali sugrįžti į buvusį lygį. Vilniaus biržoje gerokai padidėjo paklausa TEO LT (+2,00 proc.) akcijoms. Stabiliai mokami dividendai ir santykinai aukštas jų pajamingumas (6,7 proc.) vilioja investuotojus, o kiekvienas kainos smuktelėjimas yra išnaudojamas portfeliui pasipildyti. Šiandien „PRFoods“ (+1,14 proc.) akcijų pirkėjams nebepriklausys įstatinio kapitalo mažinimo išmoka (0,30 euro už akciją), tad akcijų kaina biržoje turėtų pasikoreguoti.