Vakar JAV akcijų indeksai fiksavo ženklius verčių mažėjimus ir S&P 500 indeksas nuo metų pradžios jau sumenko 8,6%. Investuotojų nuotaikas neigiamai veikia vykstantis biotechnologijų sektoriaus akcijų išpardavimas – per pastaruosius 3 mėnesius ETF fondo iShares Nasdaq Biotechnology (IBB) akcijų kaina sumenko beveik 20%. Taip pat rinkos dalyvių prognozių nepateisino paskelbtas sutartų parduoti namų skaičius, kuris rugpjūčio mėn. krito 1,4% (mėn./mėn.), kai buvo tikėtasi 0,4% (mėn./mėn.) siekiančio augimo.
Azijos rinkose šiandien akcijų indeksai ženkliai krito: Japonijos Nikkei 225 smuko daugiau nei 4%, Honkongo Hang Seng – beveik 3% ir Kinijos CSI 300 mažėjo apie 2%. Vienus didžiausių akcijų kainų kritimų fiksavo žaliavų išgavėjai. Nepaisant vyraujančių korekcinių nuotaikų, Indijos Sensex indeksas šiandien kilo apie 0,9% po to, kai šalies centrinis bankas netikėtai sumažino bazinę palūkanų normą nuo 7,25% iki 6,75%. Centrinis bankas tikisi taip paskatinti šalies ekonomiką, kuri yra neigiamai paveikta sunkėjančios padėties Kinijoje.
Europos akcijų indeksai šiandien nerodo vieningos krypties. Tuo tarpu po vakar vykusio 29% kritimo žaliavų gavybos ir prekybos bendrovės Glencore (GLEN) akcijų kaina Londono biržoje kyla beveik 10%. Nuo metų pradžios įmonės akcijų kaina nukrito apie 77% dėl ženkliai sumažėjusių žaliavų kainų ir didelės skolų naštos. Šiuo metu įmonė sustabdė dividendų mokėjimą bei siekia išparduoti dalį turto ir išplatinti akcijų už 2,5 mlrd. USD, kad būtų sumažinta skola.
Šiandien lauksime Conference Board rengiamo rugsėjo mėn. vartotojų pasitikėjimo indekso ir prekybos rodiklio. Rytoj JAV centrinio banko vadovė Janet Yellen sakys kalbą ir bus paskelbta svarbi darbo rinkos prognozė. Tačiau didžiausias rinkos dalyvių dėmesys šią savaitę bus nukreiptas į penktadienį skelbiamus naujausius JAV darbo rinkos rodiklius, nuo kurių dalinai priklauso centrinio banko vykdoma monetarinė politika.
Gerai žinomas aktyvistas investuotojas Carl Icahn išplatino naują vaizdo įrašą, kurį galima rasti čia. Jame jis išreiškė susirūpinimą dabartine JAV ekonomikos padėtimi, kadangi įžvelgia dar vieną artėjančią krizę. Taip pat jis pabrėžia aukšto pajamingumo obligacijų pavojų – jo teigimu investuotojų pamėgti tokių obligacijų ETF fondai krizės metu gali susidurti su likvidumo trūkumu. Be to, jo nuomone, dėl Fed vykdomos politikos pigiai paskolas gaunančios bendrovės perka kitas įmones ir taip dirbtinai didina įmonių pelnus, kurie ilguoju laikotarpiu nėra tvarūs.
Šią naktį elektromobilių gamintoja Tesla Motors (TSLA) rengs spaudos konferenciją, kurios metu turėtų būti pristatytas pirmasis įmonės visureigis Model X. Tikimasi, jog šis elektromobilis pritrauks daugiau klientų, kadangi tokio tipo automobiliai yra itin mėgstami JAV. Taip pat tikimasi sulaukti įmonės atstovų komentarų apie planuojamą masinės gamybos Model 3 ir statomą baterijų fabriką. Nepaisant ženklių svyravimų, nuo metų pradžios įmonės akcijų kaina yra pakilusi apie 12%.
WTI tipo naftos kaina šiandien yra linkusi kilti po to, kai nusirito žemiau 45 USD už barelį ribos. Aukso kaina mažėja trečią dieną iš eilės po to, kai praėjusią savaitę buvo priartėjusi prie 1 150 USD už Trojos unciją ribos. Euras JAV dolerio atžvilgiu nerodo aiškios krypties ir svyruoja ties 1,1240.