Euro zonoje du metus bus neigiamos palūkanos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2015-12-08 17:25 Komentarai: (0)
Šiuo metu tarpbankinėje rinkoje finansinių instrumentų vertinime arba kainose jau yra įvertinta tai, jog palūkanų normos euro zonoje pakils virš nulio arba taps teigiamos tik po dviejų metų.

Remiantis žiniasklaidos grupės Bloomberg atliktais skaičiavimais pagal esančius vertinimus rinkoje, per artimiausius dvyliką mėnesių pagrindinė arba bazinė Europos Centrinio banko palūkanų norma nukris iki neigiamo 0,08 procento lygio, na o teigiama ji turėtų tapti tik po dvidešimt keturių mėnesių. Tuo tarpu po trijų metų minėta palūkanų norma, remiantis vertinimais rinkoje, bus nedidesnė nei 0,25 procento.

Dar rugsėjį prekeiviai finansų rinkose tikėjosi, jog pinigų kaina šioje zonoje apskritai nenukris žemiau nulio, o po dviejų metų paaugs mažiausiai dvylika bazinių punktų.

Priminsime, kad praėjusią savaitę po ketvirtadienį įvykusio Europos Centrinio banko atstovų posėdžio buvo pranešta, jog buvo nuspręsta komerciniams bankams už Centriniame banke laikomus indėlius taikomas neigiamas palūkanas dar labiau padidinti nuo 0,2 iki 0,3 procento. Tuo pačiu dar pusmečiui buvo prailgintas šiuo metu Europos Centrinio banko vykdomos aktyvų supirkimo programos įgyvendinimo terminas. Tačiau kadangi rinkoje laukta, jog šio banko atstovai dar agresyviau sušvelnins pinigų politiką euro zonoje, euras su pagreičiu sustiprėjo dolerio atžvilgiu ir tai buvo didžiausias jo šuolis nuo pat 2009 metų.

Vis dėl to nepaisant to, dauguma rinkos dalyvių, t.y. investuotojų ir ekonomistų mano, jog lėtas euro zonos ekonomikos atsigavimas ir augimas privers Europos Centrinį banką per artimiausius ketvirčius euro zonoje dar labiau sušvelninti savo vykdomą monetarinę politiką.

„Tolesnis palūkanų už indėlius mažinimas ko gero Europos Centriniam bankui būtų lengviausias kitas žingsnis. Daug drąsesnis žingsnis būtų mėnesinės aktyvų supirkimo programos vertės padidinimas. Europos Centrinis bankas nori išlaikyti visas turimas galimybes” – pareiškė Nordea Markets ekonomistai Holger Sandte ir Jan von Gerich.
 
Dar nėra komentarų