JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2016-01-04 16:25 Komentarai: (0)
Pirmą 2016 m. prekybos sesiją JAV investuotojai atrodo išsigandę po prekybos Kinijoje sustabdymo. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai sminga žemyn.



Paskutinę 2015 m. dieną prekyba JAV akcijomis vyko gana vangiai. Nors sesijos pradžioje pagrindiniai indeksai ir bandė stiebtis aukštyn, tačiau galiausiai baigė prekybą nusvirę apie 1%. Dėl šios priežasties S&P ir Dow Jones indeksai baigė 2015 metus nuostolingai ir nutraukė 3 iš eilės metų kilimo fazę. Tiesa, ūgtelėjęs Nasdaq indeksas sugebėjo fiksuoti ketvirtą metinį prieaugį paeiliui. Praėjusį ketvirtadienį pasirodžiusi informacija apie naujas bedarbių paraiškas per savaitę parodė, jog dėl bedarbio pašalpos kreipėsi 287 000 asmenys (t.y. 20 000 daugiau nei savaitę anksčiau). Toks paraiškų skaičius yra didžiausias nuo liepos 4 d. (analitikai laukė 275 000), tačiau reikia pripažinti, jog itin jautriai į šiuos skaičius greičiausiai reaguojama nebus, nes šventiniu periodu šis skaičius tampa labai nepastovus.

Šiandien Azijoje prasidėjusi akcijų griūtis persimeta ir į kitus regionus. Visų dėmesį sukaustė šiandien Kinijoje sustabdyta prekyba, kadangi buvo peržengtos kainų kitimo ribos. Šanchajaus indeksas smigo apie 7%. Akcijų išsipardavimo priežasčių galėjo būti bent keletas. Pirmiausia ryte pasirodė prastas Kinijos gamybos sektoriaus indeksas. Be to, jau netrukus bus panaikintas draudimas didiesiems įmonių akcininkams parduoti savo akcijų paketus.

Į Europos prekybą atvilnijo tie patys nuogąstavimai ir akcijos stipriai kraujuoja. Įmonių naujienų fronte šiandien išsiskiria Fiat Chrysler Automobiles, kurios akcijos pinga virš 30% po Ferrari padalinio atskyrimo. Atskirta Ferrari pradėjo kotiruotis jau ir Italijos biržoje.

Naftos kaina jau kiek sumažino buvusį šuolį, tačiau tebedemonstruoja ženklų pakilimą pirmąją 2016 m. sesiją. Šį šuolį išprovokavo neramumai Artimuosiuose Rytuose, kur į aršų konfliktą įsitraukė Saudo Arabija ir Iranas. Praėjusią savaitę Saudo Arabijai įvykdžius šiitų dvasininkui, skatinusiam arabų pavasarį, mirties bausmę, Irane kilo protestai. Protestuotojams padegus Saudo Arabijos ambasadą, pastaroji valstybė nutraukė diplomatinius santykius su Iranu. Taip konfliktuojant dviem stambioms naftos gigantėms, vis daugiau nerimo tvyro rinkoje ir tai skatina žaliavos brangimą.

 
Dar nėra komentarų