Praėjusią savaitę JAV akcijų indeksai ženkliai krito ir S&P 500 fiksavo prasčiausią metų pradžią per visą indekso istoriją. Per savaitę S&P 500 sumenko apytiksliai 6%. Tuo tarpu pamažu įsibėgėja ketvirto ketvirčio rezultatų skelbimas ir šią savaitę investuotojus išjudins aliuminio gamintoja Alcoa (AA), kompiuterių procesorių gamintoja Intel (INTC) ir bankai JPMorgan (JPM), Wells Fargo (WFC) bei Citigroup (C).
Azijos rinkose smukimas tęsiasi ir šiandien Kinijos CSI 300 indeksas krito apie 5%, Honkongo Hang Seng – 2,8%, o P. Korėjos Kospi sumenko 1,2%. Tuo tarpu dėl išeiginių Japonijos akcijų biržos buvo uždarytos. Rinkose vis dar išlieka nerimas dėl Kinijos finansų sistemos stabilumo ir šalies ekonomikos augimo perspektyvų. Savaitgalį pasirodę Kinijos infliacijos rodikliai parodė, jog vartotojai už prekes ir paslaugas mokėjo 1,6% (met./met.) daugiau, tačiau gamintojų kainų indeksas kainų smukimą (met./met.) rodė jau 46 mėnesį iš eilės.
Europos akcijų biržose nuotaikos gerėja ir akcijų indeksai šoktelėjo į viršų po to, kai žiniasklaidoje pasirodė vis daugiau prognozių, jog akcijų išpardavimas Kinijoje buvo pernelyg didelis. Nobelio premijos laureatas Joseph Stiglitz pareiškė, jog Kinija nesusiduria su „kataklizmišku“ ekonomikos lėtėjimu, tačiau yra paveikta prastos konstrukcijos akcijų rinkos reguliavimo mechanizmų. Tuo tarpu Sentix rengiamas euro zonos investuotojų pasitikėjimo indeksas parodė sausio mėn. kiek sumažėjusį investuotojų ir analitikų optimizmą.
Šiandien reikšmingų JAV ekonomikos rodiklių nebus skelbiama, tačiau trečiadienį lauksime 10 m. trukmės JAV vyriausybės obligacijų aukciono rezultatų ir šalies iždo biudžeto balanso. Ketvirtadienį visų dėmesys nukryps į Anglijos centrinio banko sprendimą dėl bazinės palūkanų normos, o savaitės pabaigoje lauksime JAV mažmeninės prekybos, gamybos pramonės ir vartotojų pasitikėjimo rodiklių.
Naktį iš antradienio į trečiadienį JAV prezidentas Barack Obama sakys paskutinę kasmetinę kalbą, adresuotą aukščiausio rango politikams, kadangi jau šių metų lapkričio mėn. šalyje bus rengiami prezidento rinkimai. Manoma, jog ši JAV prezidento kalba bus daugiau nostalgiška ir B. Obama visuomenei pateiks optimistišką šalies ekonomikos vaizdą. Tuo tarpu nuo vasario mėn. pradžios užvirs nauja kova dėl prezidento posto.
Morgran Stanley analitikai pareiškė, jog Brent tipo naftos kaina dėl stiprėjančio JAV dolerio gali nusiristi iki 20 US už barelį, kai šiuo metu žaliavos kaina siekia beveik 33 USD už barelį (-39%). Goldman Sachs banko ekonomistai anksčiau buvo užsiminę, jog naftos kaina gali būti ženkliai paveikta, jeigu JAV bus perpildytos naftos saugyklos. Pavyzdžiui, Oklahomoje Kušingo mieste esančios didžiausios šalies naftos saugyklos talpa siekia 73 mln. barelių. Remiantis JAV energetikos administracijos duomenimis, šioje saugykloje naftos atsargos sausio 1 d. siekė 63,9 mln. barelių.