Po ilgojo savaitgalio investuotojai yra linkę optimistiškai vertinti JAV akcijų rinką ir pagrindinių šalies indeksų ateities sandorių kainos kyla.
Kinijos CSI 300 akcijų indekso vertė šiandien šoktelėjo apie 3% po to, kai paskelbti naujausi šalies ekonomikos rodikliai buvo prastesni nei prognozuota ir taip sustiprino prognozės, jog Kinijos valdžia imsis papildomų ekonomikos skatinimo priemonių. Ketvirtą 2015 m. ketvirtį Kinijos BVP augimas siekė 6,8% (met./met.), kai ekonomistai tikėjosi 6,9% augimo. Pramonės gamyba gruodžio mėn. plėtėsi 5,9% (met./met.), nors ekonomistai prognozavo, jog pramonės plėtra siekė 6,0%. Mažmeninių pardavimų augimas šalyje gruodžio mėn. taip pat nepateisino lūkesčių ir siekė 11,1% (met./met.)
Optimistiškos nuotaikos stebimos ir Europos akcijų rinkose, kur Vokietijos DAX 30 ir J. Karalystės FTSE 100 kyla po apytiksliai 2%. Sportinės aprangos ir avalynės gamintojos Adidas (ADS) akcijų kaina ženkliai kyla antrą dieną iš eilės po to, kai buvo pranešta, jog spalio mėn. įmonė naujuoju direktoriumi paskyrė Kasper Rorsted, kuris iki šiol vadovavo Henkel (HEN). Rinkos dalyviai itin pagarbiai vertina K. Rosted, kadangi per 8 Henkel valdymo metus HEN akcijų kaina beveik patrigubėjo. Valdymo metu jis pasižymėjo mažindamas biurokratiją, pertvarkydamas produktų portfelį ir sutelkdamas dėmesį JAV rinkai. Rinkos dalyviai sieja itin didelės viltis, jog šis vadovas padės Adidas atgauti konkurentams prarastas pozicijas. Nuo pirmadienio įmonės akcijų kaina yra pakilusi apytiksliai 9%.
Šiandien bus paskelbtas sausio mėn. JAV statybos bendrovių asociacijos rengiamas NT rinkos padėties indeksas, kuris leis geriau įvertinti šalies NT rinkos būklę ir perspektyvas, kadangi indeksas sudaromas, apklausiant 900 statybos bendrovių. Rytoj rinkas išjudins naujausi JAV infliacijos rodikliai ir Kanados centrinio banko sprendimai, o ketvirtadienį ECB praneš sprendimus dėl bazinės palūkanų normos ir vykdomos obligacijų supirkimo programos. Savaitės pabaigoje bus paskelbti naujausi euro zonos gamybos bei paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksai.
Dėl stiprėjančio JAV dolerio, krentančių žaliavų kainų ir gilėjančios krizės Brazilijoje TVF šiandien sumažino šių metų pasaulio ekonomikos augimo prognozę nuo 3,6% iki 3,4%. 2017 m. prognozė taip pat buvo apkarpyta – nuo 3,8% iki 3,6%. TVF vyr. ekonomistas Maurice Obstfeld mano, jog šiais metais susidursime su sunkumais ir politikai turėtų labiau galvoti apie trumpalaikį sugebėjimą atlaikyti netikėtumus, tačiau taip pat pabrėžė ilgalaikio augimo svarbą.
JAV energetikos agentūra mėnesinėje ataskaitoje pareiškė, jog dėl šiltos žiemos ir augančios naftos pasiūlos rinkoje perteklius išliks mažiausiai iki 2016 m. antrosios dalies. WTI tipo naftos kaina šiandien kyla ir svyruoja ties psichologiškai svarbia 30 USD už barelį riba. Euras šiuo metu silpnėja JAV dolerio atžvilgiu, investuotojams laukiant ketvirtadienį vyksiančio ECB narių susitikimo ir banko sprendimų dėl vykdomos monetarinės politikos.