Amerikoje naujų darbo vietų sukurta daugiau nei laukta, tačiau padidėjo bedarbystė

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-04-01 15:33 Komentarai: (1)
Per pirmą šių metų pavasario mėnesį Amerikoje naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose buvo sukurta kiek daugiau nei laukta rinkoje, tačiau tuo pačiu padidėjo bedarbystė, kai ekonomistai prognozavo, jog šis rodiklis išliks nepakitęs. Po šios informacijos pasirodymo doleris staigiai sustiprėjo euro atžvilgiu, vėliau euras bandė atsigauti, tačiau nesėkmingai.

Kovo mėnesį šioje šalyje naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose buvo iš viso sukurta 215 tūkstančių, kai ekonomistai laukė, jog šis rodiklis sudarys vidutiniškai 205 tūkstančius.

Tuo tarpu bedarbystė nelauktai paaugo nuo 4,9 iki penkių procentų. Šis rodiklis ūgtelėjo pirmą kart nuo pat praėjusių metų gegužės mėnesio, o jo augimą lėmė tai, jog daugiau žmonių atsirado darbo rinkoje ir pradėjo aktyviai ieškoti darbo.

Pakoregavus vasario mėnesio duomenis paaiškėjo, jog per jį buvo sukurta trim tūkstančiais daugiau naujų darbo vietų nei prieš tai skelbta, t.y. iš viso 245 tūkstančiai. Tuo tarpu sausio mėnesį sukurtų darbo vietų skaičius buvo sumažintas nuo 172 iki 168 tūkstančių.

Šalies privačiame sektoriuje pirmąjį šių metų pavasario mėnesį buvo sukurta 195 tūkstančiai naujų darbo vietų, arba dviem tūkstančiai mažiau nei prognozuota. Vasario mėnesio rodiklis buvo kilsteltas nuo 230 iki 236 tūkstančių.

Amerikos viešajame sektoriuje kovą buvo sukurta dvidešimt tūkstančių naujų darbo vietų, arba daugiausiai nuo pat praėjusių metų rugpjūčio mėnesio. Vasarį šis rodiklis siekė devynis tūkstančius, nors prieš tai skelbta, jog sudarė dvylika tūkstančių.

Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje kovo mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, paaugo nuo 9,7 iki 9,8 procento.

Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis per praėjusį mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, pakilo nuo 62,9 iki 63 procentų, arba iki aukščiausio lygio nuo pat 2014 metų kovo.

Amerikos statybų sektoriuje, pagrinde dėl palankių šiltesnių orų, darbo vietų skaičius buvo padidintas 37 tūkstančiais, arba labiausiai per paskutinius tris mėnesius. Tačiau tuo pačiu gamyklose darbo vietų skaičius sumažėjo 29 tūkstančiais, arba labiausiai nuo pat 2009 metų gruodžio mėnesio, kai laukta, jog ūgtels vidutiniškai dviem tūkstančiais. Mėnesį prieš tai darbo vietų skaičius buvo sumažintas aštuoniolika tūkstančių, arba dviem tūkstančiais daugiau nei prieš tai skelbta. Kasyboje ir gavyboje darbo vietų skaičius buvo sumažintas dar dvylika tūkstančių, na o bendrai nuo 2014 metų rugsėjo šiame sektoriuje darbo vietų skaičius sumažėjo net 185 tūkstančiais.

Praėjusį mėnesį Amerikoje naujų darbo vietų buvo taip pat sukurta ir mažmeninės prekybos, profesionalių paslaugų, sveikatos priežiūros, laisvalaikio ir svetingumo srityse. Mažmeninėje prekyboje kovą buvo sukurta 48 tūkstančiai naujų darbo vietų, sveikatos priežiūros srityje - 37 tūkstančiais, finansų srityje - 15 tūkstančių, profesionalių ir verslo paslaugų srityje - 33 tūkstančiai, restoranuose ir baruose buvo sukurta 25 tūkstančiai naujų darbo vietų.

Pozityviai nustebino vidutinis valandinis darbo užmokestis, kuris Amerikoje kovo mėnesį ūgtelėjo 0,3 procento, kai laukta, jog prieaugis bus kiek mažesnis, t.y. sudarys vidutiniškai 0,2 procento. Mėnesį prieš tai šis rodiklis smuktelėjo 0,1 procento. Metinis vidutinio valandinio darbo užmokesčio prieaugis kovą siekė 2,3 procento, kai vasarį sudarė 2,2 procento.

Po šios kovo mėnesio Amerikos darbo rinkos informacijos pasirodymo lūkesčiai remiantis ateities sandoriais, jog Amerikos Federalinis Rezervų bankas birželį padidins savo bazinę palūkanų normą, paaugo nuo 24 iki 30 procentų, o kad tai nutiks rugsėjį, padidėjo nuo 41 iki 53 procentų.
 
1.   Parašė Chaos   2016-04-01 15:39  

jopapa, antraštė tai žudanti