![](datas/img/news/images/m/markets_screen.jpg)
Investuotojai iki šiol gana pozityviai reagavo į bendrovių skelbiamus ketvirčio veiklos rezultatus, tačiau kompanijos, kurios paskelbė lūkesčių neatitinkantį rezultatą, iš karto buvo įvertintos neigiamai. Bendrovės „Netflix“ akcijų kaina vakar nuriedėjo žemyn 13 proc. po to kai bendrovė pranešė, kad tikisi mažesnio klientų skaičiaus augimo antrąjį šių metų ketvirtį.
Nors Azijos akcijų rinkos šįryt prekybą pradėjo optimistiškai – „MSCI Asia Pacific“ prekybos pradžioje kilo 0,8 proc., tačiau optimizmas ilgai neišsilaikė, ir indekso reikšmės pokytis tapo neigiamu (-0,2 proc. 9 val. Lietuvos laiku). „Mitsubishi Motors“ akcijų kaina krito 17 proc. – daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį po to, kai bendrovė pranešė, kad ketina informuoti žiniasklaidą apie „netinkamus (angl. „improper“) kuro taupymo testus“.
„Brent“ rūšies naftos kaina šįryt krito 2,6 proc. – iki 42,90 JAV dolerio už barelį (9:15 val. Lietuvos laiku). Atitinkamai Europos ir JAV biržų indeksų ateities sandorių kainos taip pat smuktelėjo apie 0,3-0,6 procento. Galima tikėtis, kad po ypač optimistinės savaitės pradžios, Europos akcijų rinkose šiandien išvysime korekcines nuotaikas.
Vilniaus biržos indekso vertė šovė aukštyn (OMXV +0,97 proc.), o Rygos ir Talino biržų indeksų kilimas buvo pastebimai kuklesnis (OMXR +0,12 proc., OMXT +0,13 procento). Prekyba „Klaipėdos naftos“ (+5,05 proc.) akcijomis vakar neišsiskyrė didele apyvarta, o reikšmingas jų kainos šuolis nesumažino pirkėjų noro įsigyti bendrovės akcijų. Teigiamą investuotojų požiūrį į „Klaipėdos naftos“ akcijas palaiko siūlymas mokėti 0,046 euro dividendus, kurių pajamingumas (9,6 proc.) išlieka pats didžiausias tarp visų regiono biržose esančių bendrovių. Kita bendrovės akcijų kainos šuolio priežastis – sumažėjusi pasiūla iš užsienio. Pastarąjį mėnesį prekyboje dominavusio pardavėjo rinkoje nesimato jau antrą prekybos sesiją iš eilės, o vietos investuotojai neskuba parduoti akcijų bent jau iki teisės į dividendus užtikrinimo dienos. Primename, kad bendrovės eilinis akcininkų susirinkimas įvyks balandžio 26 dieną.
Šįryt pirmojo ketvirčio veiklos ataskaitą paskelbė TEO LT (+0,32 proc.). Svarbu pažymėti, kad į ataskaitą yra pirmą kartą įtrauktas ir „Omnitel“ veiklos rezultatas, o palyginamieji jungtiniai 2015 m. pirmojo ketvirčio bendrųjų pajamų ataskaitos duomenys, yra sudėties būdu sujungti TEO LT ir „Omnitel“ 2015 metų pirmojo ketvirčio duomenys, eliminavus įmonių grupės tarpusavio sandorius. Bendrovės 2016 m. pirmojo ketvirčio pajamos buvo 82,5 mln. eurų ir palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčio išaugo 2 procentus. EBITDA siekė 27,6 mln. eurų ir buvo 9,9 proc. didesnė, o neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų – 29,2 mln. eurų arba 12,5 proc. didesnė nei pernai. Grynasis pelnas augo 15,2 proc. – iki 11,7 mln. eurų. Apytiksliai galima suskaičiuoti, kad „Omnitel“ prie TEO LT rezultato per ketvirtį pridėjo apie 9 mln. eurų EBITDA pajamų ir virš 3 mln. eurų grynojo pelno. Bendrovės vadovybė, koment! uodama ketvirčio ataskaitą, teigia, kad išaugusios pajamos, griežta sąnaudų kontrolė, veiklų sinergija ir efektyvumas lėmė didesnę EBITDA ir pelningumo maržą, o „Omnitel“ įsigijimas buvo teisingas sprendimas, padedantis kurti maksimalią naudą klientams. Primename, kad bendrovės akcijų kaina nuo balandžio 1 dienos, kada buvo paskelbta apie iki 0,01 euro sumažintus dividendus, yra kritusi 8,35 procento.