Analitikai tikisi, kad Europos Centrinis Bankas palūkanų normų šiandien nekeis, akcijų rinkos vėl žaliuoja

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2016-04-21 10:38 Komentarai: (0)
Europos Centrinio Banko (ECB) sprendimas bus paskelbtas 14:45 val. Lietuvos laiku. Nei vienas iš 46 „Bloomberg“ agentūros apklaustų ekonomistų nesitiki, kad palūkanų norma bus keičiama šiandien. Vis dėlto reikia pažymėti, kad 61 proc. respondentų mano, jog ateityje ECB privalės plėsti skatinimo priemones, tačiau didžioji dalis jų (42 proc.) tikisi, kad tai bus padaryta ne anksčiau kaip rugsėjo 8 dieną įvyksiančio ECB susitikimo metu.

Primename, kad šiuo metu ECB yra nustatęs neigiamą 0,4 proc. palūkanų normą už kredito institucijų laikomus vienos nakties indėlius ir 0 proc. pagrindinę refinansavimo palūkanų normą.

ECB vadovas M. Dragis spaudos konferencijoje, kuri vyks 15:30 val. Lietuvos laiku, greičiausiai sieks perduoti žinią, kad ECB vykdomos ekonomikos stimuliavimo priemonės (neigiama palūkanų norma, nemokamos paskolos bankams ir 1,7 trilijono eurų obligacijų išpirkimo programa) veikia ir netgi gali pateikti tam tikrų tai patvirtinančių įrodymų. Nors kol kas infliacijos lūkesčiai yra pakankamai suvaržyti, pakilusi naftos kaina, lėtai, bet nuosekliai mažėjantis nedarbo lygis ir pramonės produkcijos atotrūkis kelia rinkos dalyvių lūkesčius dėl infliacijos atsiradimo artimiausiu metu.

Euras krenta. Nors ir nesitikima, kad ECB šiandien imsis kokių nors veiksmų, tačiau euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nuo vakar vakaro nukrito beveik 100 punktų ir šįryt laikosi apie 1,1290. Tuo tarpu akcijų rinkos sugrįžo į ralio trasą. Už Atlanto kilimas buvo gana nuosaikus (S&P 500 + 0,08 proc., DOW JONES +0,24 procento), bet Azijoje akcijų kainos aukštyn kopia žymiai didesniu tempu (NIKKEI 225 +2,70 proc., HANG SENG +1,67 procento). Europos biržų indeksų ateities sandorių kainos kyla apie 0,2-0,4 procento. Investuotojų optimizmą sustiprino dar labiau išaugusi naftos kaina („Brent“ kaina šįryt pakilo iki 46 JAV dolerių už barelį) ir lūkestis, kad JAV Centrinis bankas kurį laiką nedidins palūkanų normos.

Baltijos šalių biržose optimizmas bent jau trumpam išsisklaidė, ir indeksų reikšmės pasuko žemyn (OMXV -0,27 proc., OMXR -0,02 proc., OMXT -0,40 procento). Investuotojai daugiausiai dėmesio skyrė Vilniaus biržos bendrovių akcijomis. Net 28 proc. visų sandorių buvo sudaryta „Klaipėdos naftos“ (-1,67 proc.) akcijomis. Nereikėtų stebėtis, kad per pastarąją savaitę 9,1 proc. kilusių akcijų kaina šiek tiek koregavosi, tačiau korekcija yra sveika ir reikalinga, norint išlaikyti tvarų augimą ateityje. Teigiamas ilgalaikių investuotojų požiūris į bendrovės akcijas išlieka dėl ypač patrauklių santykinių rodiklių (P/E – 9,09, P/B – 0,91), siūlomo didžiausio regione dividendų pajamingumo (9,8 proc.), neseniai patvirtintos dividendų politikos ir akcijų perkėlimo į Oficialųjį Baltijos prekybos sąrašą.

Šiaulių banko (+0,34 proc.) akcijų kainą palaiko planuojamas Estijos „AS LHV Group“ pirminis viešas akcijų siūlymas (IPO). Pirkėjai, tikėdamiesi sėkmingos IPO baigties, jau dabar skuba įsigyti Lietuviškojo banko akcijų vildamiesi, kad ateityje abiejų finansinių grupių santykiniai kainos rodikliai turėtų supanašėti. Dabartiniai Šiaulių banko P/E ir P/B rodikliai siekia 5,8 ir 0,81 bei yra atitinkamai 2 ir 3 kartus mažesni nei pagal siūlomą akcijų platinimo kainą (6,95 euro) suskaičiuoti „AS LHV Group“ rodikliai. Balandžio 26 dieną Šiaulių bankas planuoja skelbti pirmojo ketvirčio veiklos rezultatą, kuris susijusiems asmenims atvers vartus sugrįžti į biržą, o tai gali turėti neigiamą įtaką akcijų kainai, nes praeityje susiję asmenys dažniausiai atstovaudavo pardavėjų pusę. Į TEO LT (+0,21 proc.) ketvirčio veiklos rezultatą investuotojai reagavo vangiai, nors pastarasis buvo teikiantis vilčių. EBITDA, neįskaičius vienkartinių sąnaudų, palyginti su praėjusiais metais išaugo 12,5 proc. – iki 29,2 mln. eurų, o „Omnitel“ įsigijimas bendrovės apskaičiuotąjį P/E rodiklį sumažino iki 12. Optimizmo taip pat teikia sparčiai augantis interneto ir IPTV klientų skaičius ir nuosekliai didėjančios šios veiklos pajamos.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-04 » Investuotojų akiratyje tarifai, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos
2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas

 
Dar nėra komentarų