JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2016-06-23 14:42 Komentarai: (0)
Šiandien vyksta JK referendumas dėl narystės ES. Tiek akcijos Europoje, tiek JAV akcijų ateities sandoriai kyla, nes didesnė dalis investuotojų tiki, jog „Brexit“ neįvyks.



JAV akcijos vakar kiek koregavosi, tačiau pagrindinių indeksų nuosmukis nesiekė nei 0,5%. Tokią skeptišką investuotojų nuotaiką padiktavo pasirodžiusios naujausios Opinium apklausos internetu rezultatai, kurie parodė, kad 45% pritaria JK išstojimui iš ES, 44% norėtų pasilikti, o 9% dar nėra apsisprendę. Taigi akivaizdu, kad itin daug šiandien vyksiančiame referendume priklausys, kaip galiausiai pasirinks iki šiol neapsisprendusieji. JAV centrinio banko vadovė Janet Yellen vakar tęsė savo pusmetinę ataskaitą Kongrese, tačiau, kaip ir buvo tikėtasi, reikšmingesnių naujienų nepateikė. Nors dar antradienį ji pasisakė dėl grėsmės JAV ekonomikai, jei įvyks „Brexit“, tačiau dabar daugiausiai buvo susikoncentruota į vietos ūkį ir pažymėta, jog antrąjį ketvirtį pastebimas ekonomikos augimo spartėjimas.

Azijoje akcijų kainos šiandien judėjo nedaug, praktiškai niekas nenorėjo priimti rizikingesnių sprendimų arba tokius jau buvo atlikę. Visi seka kiekvieną pranešimą dėl „Brexit“, o bene labiausiai prie nuosaikaus akcijų kilimo prisidėjo Japonijos rinka.

Europos akcijų indeksai šuoliuoja aukštyn apie 2% – vadinasi, laukiama, kad „Brexit“ neįvyks. Šiandien britai eina balsuoti į seniai lauktą referendumą. Tiesa, rezultatų teks laukti iki pat penktadienio ryto, nes nebus rengiama preliminarių apklausų, kurios dažnai anksčiau už oficialius duomenis įspėja apie balsavimo rezultatus. Šios apklausos šįsyk nebus rengiamos dėl itin neaiškios referendumo baigties ir jų tikslumas vis tiek keltų daug abejonių. Tiesa, piliečių aktyvumas – svarbus rodiklis, kurį sužinosime anksčiau nei rezultatus. Jei aktyvumas bus didelis, tuomet didės šansai, jog balsuoti atėjo daug jaunimo, kurie palaiko JK narystę ES. Taip pat rezultatai gali imti aiškėti, kuomet paaiškės, kaip balsavo didžiosios apygardos, nes iš visų 382 teritorinių balsavimo vienetų dalis yra itin mažo dydžio ir daro menką įtaką galutiniam rezultatui. Kaip sutaria daugelis analitikų, net jei JK balsai nulems pasilikimą ES, tai greičiausiai suteiks labiau trumpalaikį atokvėpį, o akcijos kils santūriau, nes apskritai yra iškilę daug fundamentalių klausimų dėl ES perspektyvų.

Šiandien investuotojai sulauks keleto JAV ekonomikos naujienų (bedarbių paraiškos ir naujų namų pardavimai). Nors penktadienį daugiausia žiniasklaidos eterio okupuos referendumo rezultatai, dar ryt investuotojai sulauks ir JAV gegužės mėnesio ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų. Kita savaitė nebus gausi naujienų, tačiau antradienį išvysime galutinį JAV pirmo ketvirčio BVP, o savaitės viduryje bus paskelbtos naftos atsargos ir JAV bankų testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatai. Ketvirtadienis standartiškai parodys JAV bedarbių paraiškas per savaitę, o penktadienį sužinosime ISM gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksą.

Žiniasklaida cituoja S&P Dow Jones Indices informaciją apie JAV įmonių vykdomus savų akcijų supirkimus, kurie siekia įspūdingas apimtis, nes didelių svyravimų rinkose metu bendrovių vadovybė yra suinteresuota palaikyti savų akcijų kainą. Pavyzdžiui, pirmą šių metų ketvirtį supirkimų vykdyta už 161,4 mlrd. USD – nuo rekordiško 2007 m. trečio ketvirčio tai antras pagal dydį ketvirtinis pasiekimas. Jei skaičiuotume 12 mėnesių periodą iki 2016 m. kovo pabaigos, tai fiksuota 589,4 mlrd. USD supirkimų apimtis yra naujas tokio laikotarpio rekordas. Pastaruoju metu pirmauja pagal savų akcijų supirkimo programos apimtį technologijų kompanijos, tuo tarpu didžiausią šuolį pirmąjį 2016 m. ketvirtį pademonstravo sveikatos apsaugos sektorius, sugebėjęs supirkimo apimtis kilstelti net 52%, lyginant su 2015 m. atitinkamu ketvirčiu.

Nors šiandien naftos kaina ir atsitiesia, tačiau vakar fiksavo kritimą žemyn, kuomet pasirodė JAV įmonių naftos atsargų duomenys. Per savaitės laikotarpį atsargos traukėsi ne 1,3 mln. barelių, kaip buvo prognozuota, tačiau tik 0,9 mln. barelių, kas indikuoja, jog galima ir toliau įžvelgti žaliavos perteklių rinkoje. Tiek svaras, tiek ir euras stiprėja šiandien dolerio atžvilgiu, kas rodo, jog tikriausiai didesnė dalis rinkos dalyvių tikisi JK išlikimo ES.

 
Dar nėra komentarų