JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2016-08-18 15:26 Komentarai: (0)
Vakar investuotojai iš JAV centrinio banko protokolų suprato, jog vieningos nuomonės dėl palūkanų normos kėlimo laiko nėra. Šiandien akcijų indeksų ateities sandoriai švelniai leidžiasi.



Visi rinkos dalyviai vakar laukė pasirodančio paskutinio FED susitikimo protokolo, iš kurio norėta sužinoti, ar išties jau rugsėjį bus galima sulaukti bazinių palūkanų kėlimo, kaip apie tai savaitės pradžioje užsiminė William Dudley, vienas iš centrinio banko komiteto narių ir Niujorko banko prezidentas. Šis jo pasisakymas buvo kiek netikėtas, nes iki jo rinkos dalyviai mažiau nei 50% tikimybe vertino galimą palūkanų kėlimą dar šiemet. Visgi pasirodęs protokolas tik patvirtino, kad FED politikos formuotojai nėra priėję vieningos nuomonės, kada reiktų toliau kelti palūkanas. Pavyzdžiui, Sent Luiso banko prezidentas James Bullard pareiškė, jog ekonomikai augant iki 2% tempu palūkanos galėtų toliau išlikti žemos. Be to, protokolas parodė, jog matoma mažai rizikos, jog infliacija galėtų sparčiau kilti, taigi investuotojai toliau abejojo, ar palūkanos išties bus keliamos rugsėjį. Žemos palūkanos yra palankios akcijoms, tad akcijų kainos sugebėjo švelniai pasistiebti sesijos pabaigoje.

Azijoje akcijos šiandien judėjo skirtingomis kryptimis, o didesniu kritimu (apie 1,5%) išsiskyrė Japonijos rinka. Jena toliau stiprėja dolerio atžvilgiu, o prie to nemažai prisidėjo ir minėtas FED susitikimo protokolas, kadangi nekeliamos palūkanos tik mažina dolerio patrauklumą. Stipri jena kenkia Japonijos eksportuotojams, o tuo pačiu pasirodžiusios Japonijos liepos mėnesio eksporto apimtys (5,7 trilijono jenų) rodė 13% kritimą, lyginant su 2015 m. liepa. Šis susitraukimas ne tik atspindi prastėjantį šalies konkurencingumą (eksportas krenta 10 mėnesį paeiliui), bet ir nepateisino analitikų lūkesčių, kadangi tikėtasi 13% nuosmukio. Kinijoje buvo kiek daugiau optimizmo – greičiausiai tai inercija po trečiadienio žinių, jog buvo palaiminta Honkongo ir Šendženo biržų jungtis, kuri leis užsienio investuotojams įsigyti akcijų, listinguojamų Šendžene.

Europoje akcijos brangsta iki 1%, kadangi rinkos dalyviai tikisi, jog centriniai bankai nesiryš greitu metu griežtinti monetarinės politikos. Žaliavų ir energetikos kompanijų akcijos brangsta dėl kylančių žaliavų kainų, kurias aukštyn stumia silpnesnis doleris. Nestle SA, kuri valdo tokius prekių ženklus kaip šokolado gamintoją Kit Kat ar mineralinio vandens bendrovę Perrier, akcijos ropščiasi į viršų, pranešus apie stiprius pardavimus Šiaurės Amerikoje.

Jungtinės Karalystės akcijoms teigiamų nuotaikų suteikia pasirodę mažmenininkų pardavimų duomenys. Po Brexit pasirodę liepos mėnesio mažmenininkų pardavimai sugebėjo augti ir per mėnesį palypėjo 1,4% į viršų, nors analitikai prognozavo tik 0,2% augimą. Šiandien dar išvysime JAV bedarbių paraiškų skaičių, kas leis geriau įvertinti darbo rinkos situaciją.

Naftos kaina nuosaikiai kyla, nors vakar nesugebėjo išsilaikyti teigiamoje teritorijoje. Vakar žaliavos kaina nesugebėjo pakilti netgi po pasirodžiusių JAV įmonių atsargų, kurios parodė, jog per savaitę turimos kompanijų atsargos sumenko 2,5 mln. barelių, kas buvo daugiau nei lauktas maždaug 0,3 mln. barelių susitraukimas.

 
Dar nėra komentarų