JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2016-08-25 14:53 Komentarai: (0)
Po vakarykštės pesimizmo bangos, šiandien JAV akcijos taip pat nerodo daug optimizmo. Šiandien prasideda Jackson Hole konferencija, bet visi laukia rytojaus, kuomet yra numatyta J. Yellen kalba.



Vakar JAV akcijos prekybą baigė nuopuoliu ir visi trys pagrindiniai indeksai (Dow Jones, S&P 500, Nasdaq) nusviro žemyn. Prie šios korekcijos bene labiausiai prisidėjo sveikatos apsaugos sektorius, kurį žemyn tempė virš 5% kritusios Mylan Inc. akcijos. Paskutines dienas ši farmacininkė buvo dėmesio centre, nes susilaukė gausybės kritikos už tai, kad padidino savo EpiPens vaisto, kuris naudojamas anafilaksiniam šokui gydyti, kainą. Iš viso šią savaitę Mylan akcijos jau nusiritusios virš 11%.
Azijoje akcijos nerodė vienos krypties, nors ir buvo juntamos pasyvios laukimo nuotaikos, nes investuotojai lūkuriuoja penktadienio, kuomet tarptautinės centrinių bankų politikos formuotojų konferencijos JAV metu (Jackson Hole) bus laukiama FED vadovės Janet Yellen pasisakymų dėl tolimesnio palūkanų kėlimo. Nors pati konferencija prasidės jau šiandien, bet J. Yellen kalba yra numatyta penktadienį 17 val. Lietuvos laiku. Kinijos centrinis bankas, pastaruoju metu mažinęs 7 dienų atpirkimo sandorių kiekį, vis daugiau sudaro 14 dienų atpirkimo sandorių. Anot analitikų, taip siekiama, kad komerciniai bankai skolintųsi ilgesniam terminui ir kiek brangiau - taip mažiau pūstų obligacijų burbulą, kuomet daug finansuojamasi itin pigiais pinigais.
Į Europą atvilnijo neigiamos nuotaikos, o prie to nemenkai prisidėjo paskelbtas Vokietijos verslo atstovų pasitikėjimo šalies ekonomika indeksas, kuris rugpjūtį ne tik krito nuo 108,3 iki 106,2 punktų, bet ir nepateisino vilčių, nes buvo laukta ūgtelėjimo iki 108,5. Investuotojai irgi laukia minėtos rytojaus konferencijos JAV, o pagal ateities sandorius galima spręsti, jog šiuo metu rinkoje apie 54% tikimybe vertinama, kad palūkanų normos JAV bus pakeltos dar šiemet. Rugpjūčio gale ši tikimybė tesiekė 36%, nors reikia pripažinti, kad kėlimo jau rugsėjį tikisi vis mažiau investuotojų. Ispanijos ekonomika demonstruoja atsigavimą, nes antrąjį ketvirtį nuo pirmojo ūgtelėjo 0,8%, kai ekonomistai prognozavo 0,7%. Po truputį įveikiant politinius nesutarimus, ekonomika, lyginant su 2015 m. antruoju ketvirčiu, paaugo 3,2%.
Didžiausias Rusijos bankas Sberbank paskelbė savo antrojo ketvirčio rezultatus, kurie išties nudžiugino – pajamos per metus šoktelėjo iki 145 mlrd. rublių (apie 2,2 mlrd. USD) nuo 54,2 mlrd. rublių, nors analitikai prognozavo apie 126 mlrd. rublių. Bankas padarė mažiau atidėjinių, kadangi Rusijos ekonomika pamažu ima rodyti atsigavimo ženklus. Įdomu tai, kad Sberbank akcijos per paskutinius metus praktiškai padvigubėjo, nes banko pelnas artėja prie 2014 m. lygio, t.y. iki recesijos pradžios, kuomet smuko naftos kaina ir dėl Ukrainos Rusijai imtos taikyti sankcijos iš Vakarų valstybių pusės.
Naftos kaina švelniai leidžiasi žemyn. Vakar JAV Energetikos informacijos administracija paskelbė oficialias JAV įmonių atsargas per savaitę padidėjus 2,5 mln. barelių, kas buvo gerokai daugiau nei analitikų lauktas 0,5 mln. barelių susitraukimas. Tiesa, apie tai, kad atsargos visgi gali būti padidėjusios jau indikavo trečiadienio naktį skelbti API duomenys.

 
Dar nėra komentarų