![](datas/img/news/images/f/faber_marc.jpg)
„Jei aš palyginsiu akcijų ir nekilnojamo turto kainas, aš manau, kad taurieji metalai yra tai, kur dar galima rasti vertę. Yra išimtys, patvirtinančios taisyklę, kad turto kainos labai išpūstos. Bet jei mes kalbame apie turto kainų infliacija apskritai, pagal vertę viskas smuks, ar tai būtų akcijos, ar obligacijos ir kita“ - mano minimas specialistas.
„Nesvarbu ar jūs investuojate dabar ar vėliau, manau, kad kapitalo grąžos lūkesčiai yra žemi. Jūs neuždirbsite pinigų pirkdami akcijas ir obligacijas. Mes taip pat nežinome, kaip pasaulis atrodys po penkerių metų ir ant kiek išprotėję taps Centriniai bankininkai“ - pažymi Marc Faber.
„Visame pasaulyje daugumos aktyvų kainos labai išpūstos. Turto klasė, kuri praėjusių metų pabaigoje buvo nebrangi - tai vertingieji metalai, t.y. auksas, sidabras bei platina. Nuo to laiko jų vertės pastebimai šoktelėjo, bet aš manau, kad jie vis dar pakankamai patrauklūs“ - paaiškino minimas finansų rinkų žinovas.
„Manau, kad mes žengiame į laikotarpį, kai smulkieji investuotojai turės puikią galimybę uždirbti pinigų, nes jie gali pasinaudoti rinkos neefektyvumu. Indeksų fondai daugiausiai perka stambių bendrovių akcijas. Tai veda prie to, jog smulkių kompanijų akcijos tampa nuvertintos, ir aš čia matau galimybę individualiems investuotojams“ - teigė Marc Faber.
Jis tuo pačiu nemano, jog prieš lapkritį įvyksiančius prezidento rinkimus Amerikos Federalinis Rezervų bankas padidins savo bazinę palūkanų normą.
„Fed pervertino Amerikos ekonomikos augimo tempus, ir atrodo, jog ekonomikos augimas pastebimai sulėtės. Manau, kad 2016 metų gruodį ekonominiai statistiniai duomenys bus dar blogesni. Taigi, tuomet tikrai nebus jokio palūkanų padidinimo“ - mano žinomas ekonomistas.
Kalbant apie kandidatus į Amerikos prezidento postą, jis teigia, jog Volstritas norėtų, kad būtų išrinkta Hillary Clinton. Ir tai trumpalaikiu laikotarpiu finansų rinkoms būtų geriau, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje jokio esminio skirtumo nėra.