J.Yellen: ekonomikos būklė leidžia palaipsniui didinti palūkanas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-09-29 01:44 Komentarai: (0)
Paskutiniu metu Amerikos ekonomikoje darbo vietos kuriamos tokiu tempu, kuris gali sukelti jos „perkaitymą“, perspėjo Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovė Janet Yellen.

Kalbėdama Atstovų rūmų Finansinių paslaugų komitete ji sakė, jog dabartinis ekonomikos kursas palankus palaipsniniam palūkanų didinimui, tačiau nėra nustatytas šių pokyčių grafikas.

Janet Yellen atkreipė dėmesį, kad Amerikos ekonomikoje tinkamu tempu yra kuriamos naujos darbo vietos, tačiau pastaruoju metu jis yra didesnis už vidutinį, o tai reiškia, jog toks tempas gali neišsilaikyti, tuo pačiu sukeliant ekonomikos „perkaitymo“ pavojų.

„Jei mes leisime perkaisti ekonomikai, tuomet atsiras būtinybė palūkanų norma didinti sparčiau nei to norėtume“ - pabrėžė Amerikos Centrinio banko vadovė.

Praėjusią savaitę ji sakė, kad yra prasmės susilaikyti nuo palūkanų didinimo, nes yra požymių, kad amerikiečiai, kurie iškrito iš darbo rinkos, grįžta atgal ir ieško darbo. Tuo pačiu Janet Yellen pažymėjo, jog sustiprėjo argumentai susiję su bazinės palūkanų normos didinimu.

Kalbėdama trečiadienį Atstovų rūmų Finansinių paslaugų komitete, ji pakartojo, jog dauguma Centrinio banko narių tikisi, kad šiais metais šalyje bus padidinta palūkanų norma. Greičiausiai tai nutiks gruodį, nes lapkričio mėnesį šio banko atstovų posėdis įvyks likus savaitei iki Amerikos prezidento rinkimų.
 
Dar nėra komentarų