„SPA Vilnius Druskininkai“ plotas sudaro 15 235 kv.m., žemės plotas 1,77 ha, jame yra 167 kambariai ir 10 konferencijų salių.
Tai pirmasis objektas, įsigytas per mėnesį nuo investicinės bendrovės įsteigimo. Įsigytą objektą ir toliau administruos iki šiol „SPA Vilnius Druskininkai“ valdžiusi bendrovė, su kuria pasirašyta 20 metų nuomos sutartis.
„Investicinės bendrovės pirmasis įsigijimas įvyko sklandžiai. Investuodami į vieną iš geriausių ir didžiausių sveikatingumo paslaugas teikiančių centrų Lietuvoje siekiame prisidėti prie jo tolesnio atnaujinimo bei pritaikymo besikeičiantiems klientų poreikiams. Pasirašyta ilgametė bendradarbiavimo sutartis su vienu profesionaliausių ir didžiausią patirtį turinčiu šios srities operatoriumi Lietuvoje leis užtikrinti veiklos tęstinumą, išsaugoti lojalių klientų bazę ir plėsti naujai Druskininkus atrandančių svečių skaičių. O sėkminga centro veikla užtikrins planuojamą grąžą bendrovės investuotojams“, - sako Ramūnas Baranauskas, UAB „Orion Asset Management“ generalinis direktorius.
R. Baranausko teigimu, „Orion Asset Management“ atlikta sveikatingumo sektoriaus analizė atskleidė, kad ši sritis net ir įvairiais ekonominio ciklo laikotarpiais užtikrina stabiliausias pajamas ir yra viena atspariausių rinkoje vykstantiems svyravimams.
„Komercinių ir gyvenamųjų objektų nekilnojamojo turto sektorius įgauna vis didesnį pagreitį ir kainos artėja prie anksčiau pasiektų istorinių aukštumų. Todėl manome, kad dabar pats laikas pradėti formuoti gynybinio nekilnojamojo turto poziciją, angliškai vadinamą „recession resistant property/defensive real estate“. Tai parodo ne-ciklinė paklausa sveikatinimo paslaugoms, kas ir apsaugo nuo netikėtų rinkos šokų ir sušvelnina pasekmes ekonominio nuosmukio metu. Per pastarąją krizę komercinio nekilnojamojo turto vertė krito 30-40 procentų, o sveikatingumo sektoriaus nekilnojamojo turto - tik 5-10 procentų, - sako „Orion Asset Management“ generalinis direktorius.
R. Baranauskas atkreipia dėmesį, kad statistinės prognozės numato vyresnio amžiaus žmonių skaičiaus Lietuvoje augimą - iki 2030 metų pensinio amžiaus žmonių skaičius padidės iki 40 proc., o 2040 m. 1 iš 4 žmonių bus vyresnis nei 65 metų amžiaus: „Demografinės tendencijos ir visuomenės senėjimas leidžia tikėtis, kad sveikatingumo paslaugų poreikis augs. Nors vis dar menkai išvystyta bet jau pripažinimą pelniusi infrastruktūra ir paslaugos Lietuvoje turi didelį potencialą. Tikimės, kad prie šio sektoriaus augimo reikšmingai prisidės žmonių sąmoningumas saugoti savo sveikatą ir į ją investuoti“.
Investicinė bendrovė per pirmus dvejus metus planuoja pilnai suformuoti valdomą portfelį, kurio vertė sieks 30 mln. eurų. Investuoti planuojama tik į jau veikiančius ir investicijų srautą generuojančius objektus, esančius rekreaciniuose bei kurortiniuose Lietuvos regionuose arba didžiuosiuose miestuose, tačiau analizuojami objektai nėra atskleidžiami.
„Orion Healthcare&Wellness Fund“ planuoja, kad investicinė grąža sieks 10-12 procentų, 4-5 proc. dydžio dividendai bus mokami kiekvieną ketvirtį. Kita fondo pajamų dalis bus skiriama turto įsigijimui panaudotos finansinės paskolos grąžinimui. Skolinamasi bus ne daugiau kaip 50 proc. valdomo turto vertės.