JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2017-07-24 15:15 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandoriai švelniai krenta, investuotojams stebint bendrovių ketvirtinius rezultatus ir laukiant FED sprendimų trečiadienį.



Penktadienį JAV akcijos pabaigė, švelniai krisdamos. Kadangi tądien nebuvo skelbiama daug ekonomikos naujienų, tad investuotojai susikoncentravo į bendrovių skelbiamus rezultatus. Ženkliau žemyn indeksus timptelėjo General Electric, kurios akcijos leidosi apie 3%, paskelbus antrąjį ketvirtį mažėjusias pajamas ir pelną. Tiesa, reiktų pažymėti, jog kompanija gana sėkmingai mažino išlaidas – per ketvirtį sugebėta sumažinti sąnaudas 593 mln. USD ir buvo pažadėta pasiekti numatytą šių metų išlaidų karpymo tikslą (1 mlrd. USD). Bandant apibendrinti iki šiol paskelbtus apie 20% S&P 500 indekso įmonių rezultatus, skaičiuojama, jog pelnai auga vidutiniškai apie 7,2%.

Azijoje šiandien akcijų indeksai judėjo priešingomis kryptimis. Nors nemaža dalis pavienių rinkų kilo, visgi Japonijos ir Australijos akcijos buvo linkusios pigti, kadangi toliau silpnėjant JAV doleriui vietos valiutos brangsta, o tai neigiamai veikia eksportuotojus. Doleris silpnėja ne tik JAV centrinio banko švelnaus tono, tačiau ir dėl politinių faktorių: nesugebėta laiku patvirtinti JAV sveikatos priežiūros reformos, toliau eskaluojamas skandalas dėl Trumpo ryšių su Rusija. Kinijos draudimo rinkos priežiūros tarnyba paragino draudikus laikytis griežtesnės disciplinos ir labiau orientuotis į savo pagrindinę veiklą (t.y. draudimą, o ne investicijas). Pastaruoju metu rinka augo ypač dėl pasiūlytų aukšto pajamingumo ir trumpalaikių investicinių produktų, kurie yra ir gerokai rizikingesni.

Europoje akcijos krenta. Pirmiausia šiandien buvo paskelbti euro zonos ir atskirai Vokietijos bei Prancūzijos liepos mėnesio paslaugų ir gamybos sektorių indeksai. Apibendrinant galima teigti, kad nors indeksai dar indikavo augimą, tačiau tiek augimo tempas lėtėjo, tiek ir nebuvo pasiektos analitikų prognozės. Taip pat šiandien daug dėmesio sulaukia Vokietijos automobilių gamintojai: Volkswagen kreipėsi į Vokietijos ir ES konkurencijos reguliatorius, ragindama išsiaiškinti, ar Vokietijos gamintojai nepažeidinėjo antimonopolinių įstatymų. Be to, žemyn indeksus tempia oro linijų bendrovių akcijos, kadangi Ryanair pareiškė, jog bilietų kainos per pagrindinius kelionių mėnesius liepą-rugsėjį gali kristi apie 5%, o spalį-kovą 8%.

Šiandien investuotojai toliau stebės įmonių ketvirtinių rezultatų skelbimą, taip pat pasirodys keletas JAV ekonomikos rodiklių (žiūr. lentelę apačioje). Be to, daugelis su nekantrumu laukia vykstančio OPEC susitikimo Sankt Peterburge baigties. Nors formaliai tai yra eilinis energetikos ministrų susitikimas, kuriuo daugiau vykdoma priežiūra, kaip valstybės laikosi susitarimo mažinti gavybą, tačiau visada gali paaiškėti ir naujų detalių. Kai kurie šaltiniai jau praneša, kad Nigerija įsipareigojo dalyvauti susitarime, jei pasieks 1,8 mln. barelių išgavimo apimtis. Be to, energetikos ministrai sutaria, kad susitarimas gali būti pratęstas ir ilgiau nei iki kitų metų pirmojo ketvirčio, jei bus būtina. Bet kuriuo šiuo metu naftos kainai daug svarbiau, kad augtų jos paklausa.

Vėliau šią savaitę dar bemaž 200 S&P 500 indekso kompanijų dalinsis savo pasiekimais, tarp kurių: McDonald’s, AT&T, Facebook, Coca-Cola, Boeing, Amazon.com, Intel, Procter & Gamble,, Exxon Mobil, Chevron. Antradienį sulauksime JAV Conference Board rengiamo investuotojų pasitikėjimo indekso, o trečiadienį visų dėmesį okupuos JAV centrinis bankas, spręsiantis dėl tolimesnio pinigų politikos priemonių taikymo. Ketvirtadienį bus paskelbtos bedarbių paraiškos ir ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, o penktadienį svarbiausias akcentas greičiausiai bus JAV išankstinis 2 ketvirčio BVP.

 
Dar nėra komentarų