JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2017-11-20 14:17 Komentarai: (0)
Investuotojų nervus tikrina nauja drama Europoje – Vokietijoje nepavyko suformuoti valdančiosios koalicijos. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai neranda vienos krypties.



Penktadienį pagrindiniai JAV akcijų indeksai sutartinai leidosi žemyn ir tai buvo jau antra nuopuolio savaitė paeiliui. Investuotojams toliau aktualiausia tema išliko JAV mokesčių reformos priėmimas. Tesla akcijų kaina ženkliau nesureagavo į naujų modelių pristatymus, nes investuotojai tikriausiai nori išvysti daugiau realių darbų nei pažadų – akcijos ūgtelėjo 0,8%. Tesla pristatė pirmąjį elektrinį vilkiką ir naują Roadster versiją. Savo ruožtu 21st Century Fox Inc. akcijos šoktelėjo virš 6%, kuomet pasirodė informacija, jog Comcast ir Verizon teikia savo pasiūlymus dėl šios bendrovės įsigijimo. Ekonomikos rodiklių fronte buvo paskelbti sumetinti spalio mėn. JAV išduoti būstų leidimai ir pradėta statyba – abu rodikliai ne tik rodė augimą, bet ir pranoko prognozes.

Azijoje akcijos judėjo skirtingomis kryptimis. Kinijoje vyriausybė paskelbė planuojanti griežtinti investicijų valdymo produktų, kuriuos siūlo vietos finansų institucijos, priežiūrą, idant pavyktų geriau suvaldyti riziką ir užkirsti kelią randantiems įstatymų spragas. Pasirodė Japonijos statistika, kad eksporto apimtys spalį išaugo 14%, o tą daugiausia lėmė paklausa vietos automobiliams ir mikroschemų gamybos įrengimams.

Europoje akcijos ryte krito žemyn, bet popiet didesnė dalis indeksų sugebėjo perkopti į teigiamą teritoriją. Savaitgalį po keturias savaites trukusių derybų žlugo planai formuoti Vokietijos valdančiąją koaliciją iš į verslą orientuotų liberalų partijos, Angelos Merkel konservatorių ir centro kairiųjų žaliųjų partijos. Būtent pirmieji nutarė trauktis iš derybų. Šioje suirutėje būsimi sprendimai dar neaiškūs – gali būti paskelbti priešlaikiniai rinkimai, taip pat gali būti bandoma formuoti ir mažumos vyriausybę. Jei viskas baigtųsi rinkimais, A. Merkel savo valdžios galėtų ir nebeišlaikyti. Euras prasidėjus prekybai Azijoje nėrė žemyn, tačiau dabar nemažai praradimų jau išgaravo. Tarp kompanijų naujienų galima išskirti Šveicarijos farmacininkę Roche, kurios akcijos brangsta, bendrovei pranešus, jog keli jos vaistai sėkmingai praėjo 3 fazės bandymus – tai hemofilijai gydyti (kraujo krešėjimo liga) skirtas Hemlibra bei vėžio terapijai skirtas Tecentriq.

Naftos kaina šiandien vėl atnaujino savo kritimo trajektoriją. Penktadienį žaliavos kaina pasistiebė, tačiau to nepakako, kad būtų išvengta savaitinės korekcijos. Pasirodžiusi Baker Huges suvestinė indikavo, kad JAV aktyvių naftos platformų skaičius padidėjo per savaitę 8 iki 915 platformų ir tai yra 327 platformomis daugiau nei prieš metus. OPEC renkasi lapkričio 30 d. į savo reguliarų susitikimą, kuriame daugelis tikisi, kad bus numatyta pratęsti naftos išgavimo ribojimą po dabartinio termino 2018 m. kovą.

Savaitės pradžia yra gana pavyvi, šiandien kalbą sakys ECB prezidentas M. Draghi, o antradienį – FED vadovė J. Yellen bei tuo pačiu sužinosime JAV nenaujų namų pardavimus. Trečiadienis bus gausus JAV ekonominių rodiklių, nes ketvirtadienį bus švenčiama Padėkos diena ir JAV akcijų biržos nedirbs. Taigi trečiadienį bus paskelbti ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, bedarbių paraiškos, naftos atsargų pokytis ir paviešintas paskutinio FED susitikimo protokolas. Ketvirtadienį daugelis Europos valstybių pasidalins savo išankstiniais paslaugų ir gamybos sektorių indeksais. Penktadienį investuotojai išvys Vokietijos Ifo verslo nuotaikų indeksą ir prasidės „juodojo penktadienio“ išpardavimai. Daugelis JAV biržų (pvz., NYSE) dirbs trumpiau, daugiausia iki 20 val. Lietuvos laiku.

 
Dar nėra komentarų