JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2017-12-21 15:01 Komentarai: (0)
JAV mokesčių reformai teliko sulaukti D. Trumpo parašo. Artėjant šventėms investuotojai yra atsargiai nusiteikę, ateities sandoriai nedrąsiai stiebiasi.



Trečiadienį JAV akcijų indeksai prekybą baigė švelniai neigiamoje teritorijoje, nors pradžioje žadėjo atsargų optimizmą. Su stipresniu pasiūlos spaudimu susidūrė NT ir komunalinių paslaugų kompanijos, o nuo rimtesnės korekcijos rinką sulaikė brangusios energetikų ir telekomunikacijų įmonių akcijos. Kaip ir neabejota, Atstovų rūmai darsyk teigiamai balsavo dėl mokesčių reformos (nors tą padarė antradienį, dėl techninių klaidų teko balsavimą pakartoti), o dabar belieka tik prezidentui suraityti savo parašą – tas turėtų įvykti per šiandien arba ryt. Nenaujų namų pardavimai lapkritį pranoko lūkesčius ir siekė 5,81 mln. (sumetintas tempas). Penktadienį JAV akcijų biržos dirbs įprastai, pirmadienį dėl išeiginių nedirbs, o antradienį vėl grįš prie įprasto prekybos ritmo, nors aktyvumas bus menkesnis. Europoje akcijų prekyba rytoj vyks įprastai, tačiau didesnėje dalyje Europos prekyba nevyks ir pirmadienį, ir antradienį. CME biržoje ateities ir pasirinkimo sandorių prekyba (išskyrus akcijų indeksų produktus) penktadienį vyks trumpiau, o į įprastą ritmą sugrįš antradienį.

Azijoje akcijos buvo labiau linkusios pigti, o regiono investuotojai daugiausia žvalgėsi į JAV rinką. Japonijos centrinis bankas savo paskutinio šių metų posėdžio metu jokių žingsnių nesiėmė ir monetarinės politikos priemonės liko nepakeistos, nors tam tikra dalis analitikų buvo išsakę mintis, jog galbūt ir Japonijos centrinis bankas ims bent užuominomis kalbėti apie didžiulio masto ekonomikos skatinimo pabaigą. Trumpalaikių indėlių centriniame banke palūkanų norma liko -0,1%, tikslinis 10 metų vyriausybės obligacijų pajamingumas paliktas ties 0%, o per metus ir toliau ketinama pirkti obligacijų už maždaug 80 trln. jenų (705 mlrd. USD).

Europoje akcijos blaškosi tarp teigiamų ir neigiamų reikšmių. Didelio žiniasklaidos dėmesio susilaukia Ispanijoje vykstantys regioniniai rinkimai, kadangi jų baigtis investuotojams labai asocijuojasi su Europos vientisumo perspektyvomis. Po Madrido įvesto tiesioginio valdymo Katalonijoje dalis partijų, palaikiusių nepriklausomybę, kiek sušvelnino toną ir griežtai nebereikalauja atsiskyrimo tuojau pat. Kol kas labai sunku pasakyti, ar partijoms, remiančioms Katalonijos nepriklausomybę, pavyks suvienyti jėgas ir bendradarbiauti, net jei jos ir laimėtų daugumą, nes tiesiog ne visos jų išliko kategoriškos atsiskyrimo klausimu. Optimizmo investuotojams neprideda Jungtinės Karalystės vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas – GfK skaičiuojamas indeksas gruodį smuko dar vienu punktu iki -13, t.y. žemiausio taško per 4 metus.

Naftos kaina šiandien jau nuosaikiai leidžiasi žemyn po vakarykščio šoktelėjimo. Prie pakilimo vakar daugiausia prisidėjo paviešintos oficialios JAV naftos atsargos – per praėjusią savaitę jos traukėsi 6,5 mln. barelių. Tai gerokai pranoko ne tik daugumos analitikų iš anksto pateiktas prognozes (laukta 3-4 mln. barelių susitraukimo), bet kartu ir viršijo Amerikos degalų instituto antradienio naujausią prognozę, indikavusią 5,2 mln. barelių mažėjimą.


Šiandien pamatysime JAV galutinį BVP, Filadelfijos FED gamybos indeksą ir standartiškai – bedarbių paraiškas. Rytoj bus įvertinti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, asmenines vartotojų pajamas ir išlaidas, naujų namų pardavimus ir infliacijos rodiklį.

 
Dar nėra komentarų