![](datas/img/news/images/m/markets_newspaper.jpg)
Raudonuojančiose regiono rinkose augimus užfiksavo tik kas ketvirta kompanija, o ženkliausi išpardavimai vyko eksportuotojų pozicijose. Dešimties metų Vokietijos obligacijų pajamingumas užfiksavo aukščiausią lygį nuo 2016 m. pradžios, o aukso kaina buvo pasiekusi pusantrų metų aukštumas ties 1366,13 JAV dolerių už unciją lygiu.
Kaip ir buvo tikimasi ECB vakar pasibaigusio susitikimo metu nepakeitė bazinių palūkanų normų ir liko prie pozicijos, kad kiekybinio skatinimo programa, kiekvieną mėnesį superkant obligacijų už 30 mlrd. Eur, būtų vykdoma iki šių metų rugsėjo, o pinigai už išpirktus skolos vertybinius popierius būtų reinvestuojami neapibrėžtą laiką. Rinkai belaukiant komentarų dėl pastaruoju metu sparčiai stiprėjančio euro, M. Draghi nesutiko teigti, kad euras yra pernelyg sustiprėjęs, argumentuodamas, kad tai yra rinkos reakcija į lūkesčius viršijantį, regiono ekonomikos augimą.
Apžvalgininkai teigia, kad pranešimo metu M. Draghi buvo orientuotas į teigiamų Euro zonos rezultatų pabrėžimą, o siekis silpninti sustiprėjusį valiutos kursą būtų prasilenkęs su pagrindinės žinutės komunikacija. Paklaustas apie tai, ar po kiekybinio skatinimo politikos pabaigos rugsėjį bus pradėtas bazinių palūkanų normų kėlimas, M. Draghi teigė, kad vertinant iš dabartinės perspektyvos, galimybė šiais metais sulaukti palūkanų kėlimo yra maža. Dauguma praėjusią savaitę Bloomberg apklaustų ekonomistų prognozavo, kad kovo mėnesį, kuomet bus sekantis ECB susirinkimas ir bus atnaujintos ekonomikos augimo bei infliacijos prognozės, centrinis bankas gali atnaujinti monetarinės politikos gaires: neatmetama galimybė, kad rugsėjį ECB nesiryš nutraukti kiekybinio skatinimo, o sumažins jo apimtis iki 15 mlrd. Eur per mėnesį bei pratęs obligacijų supirkimą iki 2018 m. pabaigos, o bazinių palūkanų normų kėlimas bus pradėtas įgyvendinti 2019 m. antrąjį ketvirtį.
Pranešimo metu M. Draghi taip pat sukritikavo dieną prieš tai įvykusią Amerikos Iždo Sekretoriaus S. Mnuchino žodinę intervenciją, kad jį tenkina silpnėjantis JAV dolerio kursas, pavadindamas ją netinkama. S. Mnuchino žodžiai vakar buvo viena iš labiausiai aptariamų temų Davoso Pasauliniame Ekonomikos Forume: Tarptautinio Valiutos Fondo vadovė Ch. Lagarde pareikalavo detalesnio S. Mnuchino pozicijos paaiškinimo, argumentuodama tuo, kad Iždo sekretorius savo pareiškimais daro netinkamą įtaką valiutų rinkai, bei pabrėžė, kad dabar nėra laikas kurstyti valiutų karą, o vakare pavaldinio poziciją paneigė ir D. Trumpas, įsiplieskusią ugnį gesindamas pareiškimais, kad S. Mnuchinas buvo neteisingai suprastas, o pats D. Trumpas norėtų matyti stiprų JAV dolerį.
Amerikoje Dow Jones augo +0,54 proc., o S&P 500 +0,6 proc. Didžiausio populiarumo sulaukė gynybinės komunalinių paslaugų bei telekomunikacijų kompanijų pozicijos, kurios bendrai atitinkamai augo +1,53 ir +0,71 proc. Energetikų sektoriaus kompanijos krito -0,77 proc., po to kai D. Trumpas sustiprino JAV dolerio kursą, tačiau paskatino naftos kainų kritimą. Šiandien ryte 08:11 val. Brent rūšies naftos barelis kainavo 70,20 JAV dolerius, arba 80 centų mažiau nei tuo pačiu metu vakar.
Azijos indeksai šiandien ryte neranda vieningos krypties: 08:18 val Japonijos NIKKEI 225 krito -0,21 proc., Kinijos CSI 300 augo +0,63 proc., o Pietų Korėjos KOSPI +0,3 proc.
Valiutų rinkos
Po vakarykščio D. Trumpo pareiškimo apie norą matyti stiprų JAV dolerį, jo vertė pagrindinėse valiutų porose šiandien augo: 08:25 val. USD/JPY augo +0,49 proc. iki 109,20 ribos, o EUR/USD krito -0,35 proc. iki 1,2448 lygio. Judesius JAV dolerio porose šiandien skatins ir vakarop pasirodysiančios makroekonominės naujienos: prognozuojama, kad JAV išankstinis ketvirtojo ketvirčio BVP rodiklis turėtų mažėti nuo 3,2 iki 3 proc., o asmeninių išlaidų indeksas per tą patį laikotarpį turėtų augti nuo 2,2 iki 3,7 proc.
Po ECB posėdžio vakar +0,39 proc. sustiprėjęs EUR/GBP kursas šiandien ryte ženklių pokyčių nefiksavo ir laikėsi ties 0,87637 lygiu (+0,01 proc.).
Baltijos vertybinių popierių rinka
Baltijos vertybinių popierių rinkoje vakar buvo sugeneruota 923 tūkst. Eur apyvarta. Vilniaus indeksas augo +6,54 proc., Rygos +0,79 proc., o Talino krito -0,27 proc. Aktyviausiai prekiauta „Silvano Fashion Group“ akcijomis, kurios vakar krito -8,64 proc., vakar akcijas perkantiems investuotojams nepretenduojant į bendrovės tarpinius dividendus.
„Telia Lietuva“ šiandien ryte paskelbė, kad praėjusį ketvirtį bendros pajamos augo 8,2 proc., o EBITDA padidėjo 20 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m.
Naujienų šiandien sulaukta ir iš „Tallinna Vesi“: praėjusių metų pardavimai augo 1,4 proc., o grynasis pelnas krito 60,7 proc. lyginant su 2016 m. Didžiausią įtaką grynojo pelno kritimui darė atsargų didinimas siekiant pasiruošti galimam skundų padengimui dėl neteisingai taikytų tarifų.