JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2018-02-26 15:10 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandoriai pranašauja gerą savaitės pradžią. Investuotojų dėmesys ir vėl krypta į FED atstovų pranešimus.


Penktadienį JAV investuotojų nuotaikos buvo pakilios. Visi pagrindiniai indeksai stipriai kilo į viršų. Prie to labiausiai prisidėjo pasirodžiusi pusmetinė FED ataskaita, kurioje investuotojai nepastebėjo ryškesnių ženklų dėl galimai agresyvesnio nei tikimasi palūkanų normos kėlimo. Brango visi sektoriai. Išsiskyrė energetikos ir technologijų bendrovių akcijos, kurios fiksavo daugiau nei 2% augimą. Viena žinomiausių „debesų“ kompiuterijos bendrovių Dropbox paskelbė apie pirminio viešojo akcijų platinimo (IPO) planus. Bendrovė Nasdaq biržai pateikė prospektą. Platinimo metu tikimasi pritraukti apie 500 mln. USD. Praėjusių metų pabaigoje įmonė turėjo 500 mln. registruotų vartotojų, iš jų 100 mln. užsiregistravo vien per 2017 m. Tiesa, tik 11 mln. vartotojų yra užsisakę mokamas paslaugas, visi kiti naudojasi nemokama suteikiama dokumentų saugykla. Dropbox taip pat pirmą kartą viešai pasidalino ir finansiniais rezultatais. Bendrovė per praėjusius metus uždirbo apie 1,1 mlrd. USD pajamų, t.y. 31% daugiau nei 2016 m. Įmonės nuostoliai 2017 m. siekė 111,7 mln. USD, kai 2016 m. – 210,2 mln. USD. Nors rezultatai ir gerėja, analitikams didžiausią rūpestį kelia bendrovės konkurencinė aplinka. Dropbox tiesiogiai konkuruoja su tokiomis technologijų milžinėmis kaip Google, Amazon, Microsoft, tad bendrovės didžiausias iššūkis investuotojams paaiškinti, kuo Dropbox paslaugos yra išskirtinės ir geresnės nei konkurentų. Šiandien sužinosime JAV sausio mėn. naujų namų pardavimus. Rytoj Kongrese pirmą kartą, kaip FED vadovas, savo pranešimą skaitys J. Powellas, taip pat bus paskelbti ilgalaikio vartojimo prekių ir vartotojų pasitikėjimo rodikliai.

Savaitė Azijoje šiandien prasidėjo pozityviai. Pagrindiniai indeksai sesijos pabaigoje buvo nusidažę žaliai. Nikkei 225 fiksavo daugiau nei 1,1% augimą. Japonijos centrinio banko vadovas H. Kuroda atmetė šalies parlamento opozicijos pasiūlymą atlikti detalų įvertinimą dėl nepakankamai spartaus infliacijos augimo, koks buvo numatytas, pradedant vykdyti dabartinę ekonomikos skatinimo programą. Nors H. Kuroda ir patikino, kad infliacija kol kas neauga tokiu tempu kokiu norima, tačiau džiaugėsi, jog šalis išbrido iš defliacijos. Pasak vadovo, kol kas jokių pokyčių, susijusių su vykdoma centrinio banko politika, nenumatoma. Kinijos komunistų partija šalies kongresui pateikė pasiūlymą dėl konstitucijos pataisos, kuri panaikintų įstatymą, leidžiantį užimti prezidento postą ne daugiau dvi kadencijas iš eilės. Antroji dabartinio prezidento Xi Jinpingo kadencija baigsis 2023 m. Priimta konstitucijos pataisa leistų pratęsti vadovavimą šaliai neribotam laikui.

Europoje akcijos taip pat brangsta. Labiausiai išsiskiria plataus vartojimo prekių ir technologijų bendrovės. Šiandien visų dėmesys nukreiptas į 16 val. Lietuvos laiku planuojamą ECB prezidento M. Draghi pranešimą Europos Parlamente. Tikimasi išgirsti komentarus apie praėjusią savaitę paviešinto paskutinio ECB susitikimo protokolą ir šiuo metu Latvijoje vykstančią bankų krizę. ECB atstovai iki šiol dar nėra oficialiai pareiškę pozicijos šiuo klausimu. Vakar Anglijos centrinio banko vadovo pavaduotojas D. Ramsdenas pranešė, kad bazinės palūkanų normos gali būti pakeltos greičiau nei tikėtasi. Didžiausią įtaką tam gali padaryti spartus darbo užmokesčio augimas, kuris, anot ekonomistų, pirmą šių metų ketvirtį gali siekti 3%. Vokietijos Deutsche bankas paskelbė, jog planuoja įgyvendinti turto valdymo padalinio DWS pirminį viešąjį akcijų pasiūlymą. Manoma, jog bankas pasiūlys 25% DWS akcijų, kurių vertė galėtų siekti 1,5 – 2 mlrd. EUR. Planuojama, kad viešasis platinimas įvyks antroje kovo mėn. pusėje. DWS valdo daugiau nei 700 mlrd. EUR vertės turto ir turi apie 3800 darbuotojų visame pasaulyje. Banko akcijos šiandien pakilusios į viršų.

Naftos kaina šiandien yra beveik nepakitusi. Penktadienį buvo paskelbta Baker Hughes ataskaita. Pranešta, jog praėjusią savaitę JAV aktyvių naftos platformų skaičius padidėjo 1 vnt. iki 799 vnt. iš viso. Tai didžiausias platformų kiekis nuo 2015 m. balandžio mėn. Prieš metus šis skaičius siekė tik 597 vnt. Praėjusį šeštadienį Saudo Arabijos naftos ministras K. al-Fahil pranešė, jog sausio – kovo mėn. laikotarpio šalies gamybos apimtys yra gerokai mažesnės nei galimi pajėgumai ir yra eksportuojama mažiau nei 7 mln. barelių naftos per dieną. Pasak ministro, šiuo metu OPEC ir kitos didžiosios naftos gamintojos svarsto, kokie tolimesni veiksmai turėtų būti priimti dėl rinkos subalansavimo. Anot ministro, naftos gamybos ribojimų atlaisvinimas galėtų įvykti jau kitas metais.

Šiandien pro akis reikėtų nepraleisti JAV skelbiamų naujų namų pardavimų. Antradienį bus paviešinti Vokietijos ir Ispanijos vartotojų kainų indeksai. JAV kalbės naujasis FED vadovas J. Powellas, taip pat bus pranešta apie ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus bei paviešintas šalies vartotojų pasitikėjimo indeksas. Savaitės viduryje dėmesys kryps į euro zonos infliacijos rodiklius ir JAV skelbiamą preliminarų BVP. Be to, sužinosime Čikagos pirkimo vadybininkų indeksą, praėjusios savaitės naftos atsargas ir NT sektoriaus rodiklį. Ketvirtadienį Jungtinė Karalystė ir JAV skelbs gamybos sektoriaus indeksus. Pastaroji taip pat paviešins bedarbių paraiškų skaičių, asmeninių vartotojo išlaidų statistiką ir infliacijos rodiklį. JAV ir vėl planuojamas FED vadovo pranešimas. Galiausiai savaitės pabaigoje dėmesį reikėtų atkreipti į JK planuojamus ministrės pirmininkės T. May ir centrinio Anglijos banko vadovo M. Carney kalbą. JK taip pat paskelbs statybos sektoriaus indeksą, Vokietija pasidalins mažmenininkų pardavimų statistika, o JAV bus praneštas Mičigano universiteto rengiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas.

 
Dar nėra komentarų