JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2018-03-22 14:10 Komentarai: (0)
Po vakarykščio FED sprendimo didinti palūkanas investuotojų dėmesys šiandien krypsta į D. Trumpą, kuris jau greitu metu turėtų paskelbti apie muitus prekėms iš Kinijos. Akcijų indeksų ateities sandoriai kol kas yra nusidažę raudonai.



Kaip ir buvo prognozuota, FED vakar pakėlė palūkanas iki 1,5 – 1,75% lygio. FED vadovas J. Powellas kalbėjo apie nuosekliai stiprėjančią šalies ekonomiką ir gerėjančias jos perspektyvas. Pastarasis taip pat pabrėžė, kad bus vykdomas laipsniškas ir labai pamatuotas monetarinės politikos griežtinimas. Planuojama, kad šiais metais palūkanos iš viso gali būti pakeltos tris arba keturis kartus, o kitais metais - du. Pasak FED, 2020 metų pabaigoje bazinė palūkanų norma turėtų siekti apie 3,4%, su sąlyga, kad ekonomikos augimas ir toliau išliks tvarus ir panašus į dabartinį. Investuotojų reakcija buvo pakankamai rami, sesijos pabaigoje pagrindiniai indeksai buvo šiek tiek žemiau atsidarymo ribos. Tiesa, priešprekybinėje sesijoje yra jaučiamas stipresnis nuosmukis, toliau krenta technologijų sektoriaus bendrovių akcijos. Šiandien taip pat sužinosime praėjusios savaitės JAV bedarbių paraiškas, o savo rezultatais pasidalins Nike. Verta atkreipti dėmesį, kad prekybos sesijos JAV praėjusią ir šią savaites vyksta kiek neįprastu mums laiku, t.y. prekyba prasideda 15:30 val. ir baigiasi 22:00 val. To priežastis – JAV grįžo prie vasaros laiko. Europa tą padarys šį sekmadienį, tad jau nuo kitos savaitės prekyba JAV mūsų laiku ir vėl vyks įprastai.

Azijos investuotojai taip pat vertino vakarykštį FED sprendimą dėl palūkanų didinimo. Pagrindiniai regiono indeksai šiandien nerado bendros krypties Pasirodė pranešimai, kad D. Trumpas jau šiandien paskelbs apie muitų įvedimą prekėms iš Kinijos. Visas naujų mokesčių mastas galėtų siekti apie 50 mlrd. USD. Krito Kinijos indeksai. Tiesa, kitokios nuotaikos vyravo Japonijoje, Nikkei 225 pakilo beveik 1%. N. Zelandijos centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nepakėlė palūkanų ir paliko jas 1,75% lygyje. Australijoje pranešta apie padidėjusį nedarbo lygį. Vasario mėnesį šis rodiklis siekė 5,6% ir buvo 0,1% didesnis nei sausį.

Europoje šiandien situacija taip pat permaininga. Pagrindiniai indeksai krenta. Jungtinės Karalystės centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nepasekė kolegų iš JAV pėdomis ir nepakėlė palūkanų. Pagal ką tik pasirodžiusius pranešimus šalies bazinė palūkanų norma išliko 0,5% lygyje. Taip pat JK pranešė apie vasario mėnesį stipriai išaugusius šalies mažmenininkų pardavimus, kurie, palyginti su sausiu, augo 0,8%. Analitikai prognozavo tik 0,4% augimą. Pasirodė Vokietijos, Prancūzijos ir visos euro zonos išankstiniai kovo mėn. paslaugų ir gamybos sektoriaus indeksai. Apibendrintai galima teigti, jog visi jie rodo tolimesnę, tačiau palyginti su praėjusiu mėnesiu lėtėjančią plėtrą. Įdomu tai, kad labai panaši situacija užfiksuota ir vasarį. Be to, nei vieno indekso reikšmė (išskyrus Prancūzijos paslaugų indeksą) nepateisino išankstinių analitikų prognozių. Šiandien baigėsi Europos prekybos Komisijos narės C. Malmstrom vizitas Vašingtone, kuriame buvo deramasi dėl JAV įvedamų muitų plienui ir aliuminiui. Pasirodė pranešimai, jog Europos Sąjungos šalims vis dėl to gali būti padaryta išimtis ir nauji tarifai nebūtų taikomi.

Nafta kol kas nežymiai krenta. Tiesa, ryte WTI tipo naftos barelio kaina vienu metu viršijo simbolinę 65 USD ribą. Vakar pranešta, jog praėjusios savaitės JAV atsargų kiekis sumažėjo 2,6 mln. barelių. Analitikų prognozės buvo įvairios: Amerikos degalų institutas prognozavo 2,7 mln. barelių sumažėjimą, kai kiti analitikai tikėjosi 2,5 mln. išaugusių atsargų. Aukso ateities sandoriai šiandien krypsta į viršų. Investuotojus visgi šiek tiek išgąsdino FED sprendimas ir tolimesnės centrinio banko politikos perspektyvos, tad ieškoma šiek tiek mažiau rizikingų turto klasių.

Šiandien sužinosime JAV bedarbių paraiškas. Rytoj JAV paviešins ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų statistiką. Sekmadienį Europa grįš prie vasaros laiko, tad prekyba JAV ir vėl vyks mums įprastu laiku.

 
Dar nėra komentarų