JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2018-07-09 14:52 Komentarai: (0)
Atrodo, kad investuotojai yra nusiteikę pradėti prekybos savaitę pakiliai. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kol kas kyla į viršų.



Penktadienį JAV indeksai fiksavo pakankamai solidžius prieaugius. Stipriausiai atrodė iš technologijų bendrovių sudarytas Nasdaq, kuris kilo į viršų daugiau nei 1,3%. Visi 11 S&P 500 sektorių nusidažę žaliai, jų priešakyje buvo sveikatos apsaugos ir taip pat technologijų kompanijų akcijos. Kaip ir buvo tikėtasi, D. Trumpo administracija oficialiai patvirtino 34 mlrd. vertės tarifus prekėms iš Kinijos. Kinija, kaip ir žadėjo, atsakė tuo pačiu. Pasak didžiausio rizikos kapitalo fondo Bridgewater Associates įkūrėjo R. Dalio, tai pirma prekybos karo tarp JAV ir Kinijos diena. Taip pat buvo paskelbti JAV darbo rinkos rodikliai. Birželio mėnesį buvo sukurta 213 tūkst. naujų darbo vietų (išskyrus žemės ūkį), kuomet analitikai prognozavo tik 195 tūkst. Kiek nustebino išaugęs nedarbo lygis. Praėjusį mėnesį šis rodiklis siekė 4% ir buvo 0,2% didesnis nei gegužę. Tiesa, jis vis dar istoriškai itin žemame lygyje. Palyginimui, Kanadoje penktadienį buvo paskelbta, jog šios šalies nedarbo lygis siekia 6%. Šiandien nuotaikos kol kas taip pat neblogos. Priešprekybinėje sesijoje brangsta daugelio sektorių bendrovių akcijos. Svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nėra numatyta.

Azijos investuotojų nuotaikos šiandien buvo puikios. Daugelis pagrindinių indeksų sesijos pabaigoje buvo nusidažę žaliai. Japonijos Nikkei 225 fiksavo 1,2% prieaugį. Dar geriau atrodė Kinijos akcijų rinkos. Šanchajaus ir Honkongo indeksai kilo į viršų atitinkamai 2,5% ir 1,35%. Šiandien įvyko Kinijos technologijų bendrovės Xiaomi viešasis pirminis akcijų pasiūlymas. Jo metu buvo išplatinta akcijų už 4,7 mlrd. USD, o tai visą kompaniją įkainojo 54 mlrd. USD verte. Tai vienas iš didžiausių IPO Honkonge biržoje pastaraisiais metais. Tiesa, pirmąją prekybos dieną Xioami akcijos nežymiai pigo. Pasak BOC International analitiko J. Zhango, investuotojai yra kiek skeptiškai nusiteikė dėl kompanijos augimo perspektyvų, kadangi pasaulinės išmaniųjų telefonų rinkos augimas mažėja.

Europos akcijos šiandien brangsta. Jų priešakyje technologijų ir kasdienio vartojimo prekių sektoriaus bendrovės. Tuo tarpu telekomunikacijų ir komunalines paslaugas teikiančių kompanijų akcijos pinga. Investuotojų neišgąsdino ir naujienos iš Jungtinės Karalystės. D. Davisas, Brexit sekretorius, kuris buvo atsakingas už Jungtinės Karalystės derybas su Europos Sąjunga, pranešė apie atsistatydinimą. Pasak jo, dabartinis premjerės T. May planas, kuriame numatyta laisva prekyba tarp ES ir JK, įstums pastarąją į silpną derybinę poziciją. Pagrindinis šalies indeksas FTSE 100 kol kas stiebiasi aukštyn. Tarp pavienių bendrovių itin stipriu brangimu išsiskiria Prancūzijos oro linijų kompanijos Air France akcijos. Įmonė paskelbė, jog per birželio mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, 3,7% išaugo keleivių skaičius, kuris pasiekė 9,3 mln. Pinga tos pačios Prancūzijos automobilių gamintojos Renault akcijos. Jos strateginė partnerė Japonijoje Nissan pranešė, jog pastebėjo, kad galimai buvo neteisingai atlikti skaičiavimai automobilių emisijai ir degalų suvartojimui nustatyti. Bendrovė pateiks paaiškinimą. Renault priklauso 43% Nissan akcijų.

Nafta nerodo didelių pokyčių. WTI kol kas laikosi žemiau 74 USD už ribos. Penktadienį paskelbta, jog aktyvių naftos JAV platformų skaičius padidėjo 5 vnt. Šiuo metu jis siekia 863 vnt. Praėjusią savaitę taip pat buvo pranešta, jog JAV naftos atsargos pasiekė žemiausią lygį nuo 2015 metų. Brangsta auksas ir sidabras. Prie to prisideda krentantis dolerio kursas. DXY indeksas krito žemiau 94 punktų ribos. Investuotojai nepalankiai sutiko penktadienį pasirodžiusias naujienas dėl padidėjusio nedarbo lygio JAV. Tuo tarpu euras stiprėja ir artėja prie psichologiškai svarbios 1,18 USD ribos. Šiandien Briuselyje kalbės ECB vadovas M. Draghi. Pranešimo metu bus apžvelgta ekonomikos ir dabartinės pinigų politiko situacija. Galima tikėtis aktyvesnės EUR ir USD valiutų poros prekybos.

Šiandien kol kas svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nėra numatyta. Rytoj Jungtinė Karalystė viešins BVP ir gamybos sektoriaus rodiklius, o Vokietijoje bus praneštas ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas. Savaitės viduryje JAV skelbs gamintojų kainų pokyčius, taip pat ir naftos atsargas. Ketvirtadienį vyks ECB posėdis dėl palūkanų normos nustatymo. JAV pasirodys svarbūs infliacijos duomenys ir bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje galėsime įvertinti preliminarų Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksą.

 
Dar nėra komentarų