JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2018-07-20 14:53 Komentarai: (0)
D. Trumpas dar vienu pareiškimu smogė Kinijai. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kol kas nerodo bendros krypties.



Vakar pagrindiniai JAV indeksai fiksavo neigiamus pokyčius. Tiesa, iš mažesnės kapitalizacijos įmonių sudarytas Russell 2000 sesijos pabaigoje buvo nusidažęs žaliai. Tarp kritusių labiausiai išsiskyrė Dow Jones indeksas, kuris traukėsi 0,5% ir nutraukė penkias iš eilės sesijas kilimą į viršų. Aktyvesnė prekyba buvo jaučiama ir obligacijomis po to, kai D. Trumpas išreiškė nepasitenkinimą FED sprendimu didinti palūkanų normas. Pasak prezidento, toks pinigų politikos griežtinimas kertasi su administracijos vykdoma ekonomikos programa. FED šiais metais jau du kartus padidino palūkanas ir prognozuoja, kad jos bus keliamos dar tiek pat. D. Trumpo vykdoma mokesčių reforma ir didinamos valstybės išlaidos dabartiniame ekonomikos cikle kelia klausimus, kiek JAV ekonomika dar gali augti dabartiniu tempu. Vakar taip pat pasirodė praėjusios savaitės bedarbių paraiškų skaičius, kuris nukrito iki 207 tūkst. Tai yra žemiausias lygis nuo 1969 metų. D. Trumpas ir šiandien atkreipė į save dėmesį paskelbdamas, kad yra pasiruošęs įvesti tarifus visoms iš Kinijos į JAV importuojamoms prekėms. Importo vertė į JAV 2017 metais siekė 505 mlrd. USD. Tuo tarpu JAV eksportas į Kiniją siekė 129,9 mlrd. USD. Įvertinus skaičius Kinija nė iš tolo neprilygsta tarifų mastui, tad kol kas koziriai D. Trumpo pusėje, kuris teigė, jog tai daro ne dėl politinių sumetimų, o dėl savo šalies gerovės.

Azijos akcijos šiandien daugiausiai žaliavo. Vienintelis iš pagrindinių indeksų Nikkei 225 krito ir tai darė jau antrą sesiją iš eilės. Tiesa, pokytis nebuvo didelis ir viso labo siekė 0,3%. Visai kitokia situacija buvo Kinijoje, kurios indeksai fiksavo prieaugius. Itin gerai atrodė pagrindinis Šanchajaus indeksas, kilęs į viršų daugiau nei 2%. Kinijos centrinis bankas nustatė orientacinį juanio kursą dolerio atžvilgiu ties 6,7671 punkto riba. Rinkoms atsidarius juanio kursas krito žemyn. Kinijos centrinis bankas kiekvieną dieną nustato orientacinį valiutos kursą ir dienos metu Kinijos rinkose leidžia ne didesnius nei 2% juanio pokyčius į abi puses. Juanio kursas pasiekė beveik 2 metų žemumas. Tokiam kritimui didžiausią įtaką padarė nuogąstavimai dėl lėtėjančio Kinijos ekonomikos augimo, prekybos nesutarimai su JAV.

Europos investuotuoju nuotaikos šiandien yra labiau pesimistinės. Daugelis pagrindinių regiono indeksų nusidažę raudonai. Vienintelės Jungtinės Karalystės akcijos nežymiai brangsta. Tarp pingančių bendrovių labiausiai išsiskiria automobilių gamintojai ir bankai. D. Trumpas dar kartą priminė apie galimus tarifus automobiliams iš Europos, kurie taptų viena iš kertinių „nesąžiningo“ prekybos balanso su ES perbalansavimo ašių. Kitą savaitę planuojamas susitikimas tarp ES ir JAV pareigūnų, kurio metu bus deramasi būtent ir dėl automobilių prekybos sąlygų tarp abiejų regionų. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria brangstančios Italijos vaistų gamintojos Recordati ir Suomijos farmacininkės Orion akcijos. Investicinis bankas Goldman Sachs pagerino Recordati rekomendaciją į „pirkti“. Banko analitikai mato galimybių kompanijos plėtrai per susijungimo ir įsigijimo sandorius. Tuo tarpu investicinės bendrovės Jefferies analitikai rekomenduoja Orion akcijas „laikyti“. Pasak jų, rugsėjo mėnesį pasirodysiantys atsakymai dėl vieno iš vėžį gydyti skirtų vaistų bus itin svarbūs.
Nafta stiprokai brangsta. WTI tipo naftos kaina vienu metu buvo viršijusi ir 70 USD už barelį ribą. Šiandien Baker Hughes paviešins JAV aktyvių platformų statistiką. Kitų žaliavų kainų pokyčiai nėra dideli. Sidabras ir auksas labai nežymiai pinga. Tam daug įtakos turi doleris, kurio kursas yra beveik nepakitęs. Tiesa, DXY vis dar laikosi aukščiau 95 punktų ribos, o aukso kaina pasiekė ir žemiausią lygį per pastaruosius metus. Bitkoinas nežymiai brangsta ir artėja prie senokai matytų 7 500 USD. Visai kitokia situacija tarp kitų kriptovaliutų, kurių dauguma stiprokai pinga.

Šiandien svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nėra numatyta. Savaitgalį vyks G20 valstybių susitikimas. Kitos savaitės pradžioje JAV bus skelbiami nenaujų namų pardavimai. Antradienį euro zona, Vokietija ir Prancūzija paviešins išankstinius gamybos ir paslaugų sektorių duomenis. Savaitės viduryje galėsime įvertinti Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indeksą ir JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį visų dėmesys bus nukreiptas į ECB, kuris spręs dėl palūkanų normos nustatymo. JAV bus skelbiami ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai bei bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje JAV pasidalins svarbiu išankstiniu BVP rodikliu, taip pat bus patikslintas Mičigano universiteto pasitikėjimo ekonomika indeksas.

 
Dar nėra komentarų