JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2018-10-04 15:35 Komentarai: (0)
Investuotojai vertina šoktelėjusius obligacijų pajamingumus. Priešprekybinėje sesijoje JAV akcijos pinga.



Pagrindiniai JAV indeksai vakar fiksavo nedidelius prieaugius. Dow Jones 15-tą kartą šiais metais pasiekė rekordines aukštumas. Tiesa, daugiausiai dėmesio visgi atkreipė vykęs JAV obligacijų išsipardavimas. Ilgojo laikotarpio (10 ir 30 metų) obligacijų pajamingumai šoktelėjo daugiausiai nuo tada, kai D. Trumpas tapo JAV prezidentu. Tam nemažai įtakos turėjo pasirodę geri JAV makroekonominiai duomenys. Rugsėjo mėnesį itin stipriai didėjo ISM ne gamybos sektoriaus reikšmė, kuri pasiekė aukščiausią lygį nuo 2008 metų. Rezultatas gerokai viršijo analitikų lūkesčius ir turėtų prisidėti prie stipraus BVP augimo per trečią bei ketvirtą šių metų ketvirčius. Toliau stiprėjant ekonomikai bus keliamos ir palūkanos. FED vadovas J. Powellas tuo pačiu vakar ir pareiškė, jog dar esame pakankamai toli nuo „neutralaus“ palūkanų normos lygio. Tai rinkos dalyviai iškart įvertino kaip signalą dėl tolimesnio palūkanų didinimo. Priešprekybinėje sesijoje JAV akcijos kol kas yra linkusios pigti. Tiesa, yra ir išimčių. Stiprokai brangsta programinės įrangos gamintojų Cloudera ir Hortonworks vertybiniai popieriai. Paskelbta, jog abi bendrovės įvykdys susijungimą, kurio vertė sieks 5,2 mlrd. USD. Cloudera priklausys apie 60%, o Hortonworks – 40% naujos bendrovės akcijų. Sandoris turėtų būti užbaigtas pirmą kitų metų ketvirtį. Vakar beveik 200% pabrangusios biotechnologijų bendrovės Pain Therapeutics akcijos šiandien stiprokai krenta žemyn. Rinkos dalyviai itin džiugiai sutiko kompanijos paskelbtą pranešimą apie šiandien įvyksiantį konferencijos skambutį su investuotojais. Jame turėtų būti pristatyti tolimesni kompanijos planai, strategija ir naujienos apie tiriamus vaistus. Bendrovė užsiima vaistų nuo Alzhaimerio ligos kūrimu.

Azijos akcijų rinkose šiandien vyravo raudona spalva. Nikkei 225 fiksavo 0,6% siekiantį neigiamą pokytį. Aktyviai buvo prekiaujama automobilių gamintojų akcijomis. Pasirodė pranešimai, kad didžiausia šalies gamintoja Toyota ir technologijų konglomeratas SoftBank kartu bendradarbiaudami kurs autonominio vairavimo ir kitas technologijas. Po naujienos brango abiejų kompanijų akcijos. Honda paskelbė, jog už 2,75 mlrd. USD įsigys 5,7% General Motors autonominio vairavimo padalinio akcijų. Į šį padalinį taip pat yra investavusi ta pati Softbank kompanija. Kinijos akcijų biržos vis dar yra uždarytos, o Honkongo indeksas krito daugiau nei 1,7%. Vietinių investuotojų sentimentus paveikė J. P. Morgan, kuris pablogino savo rekomendaciją Kinijos akcijų atžvilgiu į “neutralią”. Banko analitikai tikisi kitais metais pilnu tempu įsisiautėsiančio prekybos karo, taip pat prognozuoja lėtesnį šalies BVP augimą. P. Korėjoje akcijos taip pat stiprokai pigo. Pasirodė pranešimai, jog šalies centrinis bankas gali padidinti palūkanas jau šį mėnesį.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien taip pat nėra pačios pozityviausios. Pagrindiniai regiono indeksai krypsta žemyn. Stipriausiai nuosmukis kol kas yra jaučiamas Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje. Vienintelės Vokietijos indeksas DAX laikosi teigiamoje teritorijoje. Labiausiai pinga vadinamų „gynybinių“ sektorių bendrovių akcijos. Tarp jų yra sveikatos priežiūros, kasdienio vartojimo prekių gamintojų bei komunalinių paslaugų kompanijų vertybiniai popieriai. Vakarykštis obligacijų išsipardavimas iš JAV persimetė ir į Europą. Regiono šalių skolos vertybinių popierių pajamingumai taip pat šoktelėjo į viršų. 10 metų Vokietijos obligacijų pajamingumas buvo pasiekęs ir 0,55%, o tai yra aukščiausias lygis per pastaruosius 5 mėnesius. Dėl padidėjusio skolos vertybinių popierių pajamingumo brango finansų sektoriaus atstovių akcijos. Svarbių makroekonomikos rodiklių šiandien Europoje skelbti nebuvo numatyta. Toliau pinga didžiausio Danijos banko Danske Bank akcijos. Bankas pranešė, jog iš JAV Teisingumo departamento sulaukė prašymo pateikti informaciją pradėtam tyrimui dėl Estijos filialo pinigų plovimo skandalo. Stiprokai brangsta sveikatos priežiūros bendrovės BTG vertybiniai popieriai. Kompanija pagerino savo šių metų rezultatų prognozes ir tikisi spartesnio pajamų augimo.

Nafta pinga. Teisa, WTI tipo naftos kaina vis dar laikosi arti 76 USD už barelį ribos. Vakar rinkos dalyvius kiek nustebino naujiena dėl išaugusių JAV naftos atsargų. Paskelbta, jog per praėjusią savaitę atsargos išaugo net 8 mln. barelių. Amerikos degalų institutas prognozavo vos 0,9 mln. barelių padidėjimą, kiti analitikai tikėjosi 1,1 mln. išaugusių atsargų. S. Arabijos energetikos K. al-Fahilas ministras vakar Maskvoje pranešė, jog jo šalis ir toliau didins naftos išgavimą. Pasak ministro, šiuo metu S. Arabijos gamybos apimtys siekia 10,7 mln. barelių per dieną, o tai vos 0,2 mln. mažiau nei rekordinės aukštumos, kurios buvo pasiektos 2016 metų lapkričio mėnesį.

 
Dar nėra komentarų