JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2018-10-16 15:12 Komentarai: (0)
Investuotojų akiratyje – bendrovių skelbiami praėjusio ketvirčio rezultatai. JAV akcijos priešprekybinėje sesijoje brangsta.



Vakar JAV indeksai dar kartą finišavo nusidažę raudona spalva. S&P 500 per paskutines aštuonias sesijas net septynis kartus fiksavo neigiamus pokyčius. Kiek geriau atrodė Dow Jones ir Nasdaq. Tiesa, vakar stipriausiai krito būtent pastarasis indeksas. Pigo technologijų bendrovių akcijos. JAV valstybės iždas paskelbė, jog praėjusių finansinių metų (baigėsi rugsėjo 30 dieną) šalies biudžeto deficitas siekė 779 mlrd. USD, t.y. 17% daugiau nei per atitinkamą 2017 metų laikotarpį. Tai didžiausias deficitas nuo 2012 metų, kuomet jis buvo pasiekęs ir 1 trln. USD. Prie to prisidėjo augusios išlaidos gynybai, taip pat socialinei apsaugai. Nemažai ekonomistų toks deficito augimas kelia nerimą atsižvelgiant į tai, jog JAV ekonomikos augimas taip pat yra ir išlieka itin stiprus. Prasideda praėjusio ketvirčio rezultatų skelbimo sezonas. Šiandien tai padarys arba jau padarė išties nemažai bendrovių (žiūrėti apačioje). Tarp jų yra ir didžiausia turto valdytoja pasaulyje - Blackrock. Jos paskelbti pajamų ir valdomo turto augimo rezultatai neatitiko prognozių, tačiau pelnas, dėka mokesčių reformos, pranoko lūkesčius. Pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 7,52 USD. Analitikai tikėjosi 6,93 USD. Pajamos sudarė 3,579 mlrd. USD (prognozuota 3,65 mlrd. USD). Kompanijos valdomas turtas išaugo iki 6,44 trln. USD, kuomet praėjusiais metais siekė 5,97 trln. USD. Tačiau prasilenkė su prognozėmis. Valdomo turto augimui daugiausia įtakos turėjo bendrovės valdoma iShares, kuri investuotojams siūlo biržoje prekiaujamus ETF fondus. Bendrovės vadovas L. Finkas pripažino, jog kompanija pajautė stiproką kapitalo judėjimą iš jos valdomų fondų prieš praėjusios savaitės akcijų rinkų smukimą. BlackRock vertybiniai popieriai priešprekybinėje sesijoje pinga. Tuo tarpu investicinio banko Morgan Stanley akcijos brangsta. Bankas per trečią šių metų sugeneravo 9,87 mlrd. USD pajamų ir uždirbo 1,17 USD pelno, tenkančio vienai akcijai. Tai pranoko analitikų lūkesčius. Geriausiai atrodė investicinės bankininkystės padalinio rezultatai. Tam įtakos turėjo augusios pajamos iš konsultacijų dėl bendrovių akcijų viešojo pirminio išplatinimo. Tiesa, pačio Morgan Stanley akcijoms šiais metais sekasi išties nekaip. Jos nuo metų pradžios yra kritusios daugiau nei 17%, o tai vienas iš prasčiausių rezultatų tarp Volstryto bankų. Šiandien svarbių makroekonomikos rodiklių JAV skelbti nėra numatyta.

Azijos rinkose vyravo permainingi vėjai. Nikkei 225 kilo į viršų 1,25%. Brango šalies energetikos sektoriaus bendrovių akcijos. Po vakarykščio pigimo atšoko Softbank vertybinių popierių kaina. Tuo tarpu Kinijos indeksai nerado bendros krypties. Honkonge akcijos nežymiai brango, o Šanchajaus indeksas pratęsė kryptį žemyn ir sesijos pabaigoje fiksavo 0,85% neigiamą pokytį. Čia taip pat dėl brangusios naftos kilo šalies energetikos milžinių akcijos (Sinopec, CNOOC, PetroChina). Kinijos statistikos departamentas paskelbė praėjusios mėnesio šalies infliaciją. Jos augimas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, siekė 2,5%. Tai atitiko analitikų prognozes, tiesa, toks rezultatas buvo aukščiausias per pastarąjį pusmetį. Palyginti su 2017 metų rugpjūčiu labiausiai didėjo maisto kainos, kurios augo 3,6% tempu. Šviežių vaisių ir daržovių kainos didėjo atitinkamai 10,2% ir 14,6%.

Europos indeksai šiandien krypsta į viršų. Vienintelėje Jungtinėje Karalystėje kol kas yra jaučiamas nedidelis nuosmukis. Akcijos stiprokai brangsta Italijoje ir Ispanijoje. Paskelbta nemažai makroekonominių rodiklių. JK nedarbo lygis birželio – rugpjūčio mėnesių laikotarpiu išliko toks pats kaip ir prognozuota bei siekė 4%. Vidutinis darbo užmokestis per minimą laikotarpį, lyginant su praėjusiais metais, augo 2,7%. Tai 0,1% viršijo prognozes ir yra sparčiausias tempas per beveik visą pastarąjį dešimtmetį. Taip pat pasirodė ZEW rengiamas Vokietijos investuotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas. Jo reikšmė šį mėnesį siekė -24,7 punkto ir buvo beveik dvigubai blogesnė nei tikėtasi. Indeksas yra sudaromas apklausiant apie 300 šalies institucinių investuotojų, norint įvertinti jų lūkesčius šalies ekonomikos atžvilgiu per ateinančius šešis mėnesius. Tokie rezultatai tik parodo, kad vis stipriai nuogąstaujama dėl šalies ekonomikos perspektyvų, o viena iš to pagrindinių priežasčių yra besitęsiantys prekybos nesutarimai tarp JAV ir Kinijos. Konflikto pasekmės bus jaučiamos ne tik šių valstybių, bet ir didžiausios Europos ekonomikos. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria stiprokai pingančios navigatorių gamintojos TomTom akcijos. Bendrovė pranešė, kad kontraktas su Volvo, kuriuo šiai kompanijai būtų teikiamos navigacijos paslaugos, buvo nutrauktas. Pasak žiniasklaidos, Volvo vietoj TomTom pasirinko Google. Rusėjo 18 dieną TomTom akcijų vertė buvo kritusi ir daugiau nei ketvirtadaliu, kai Google paskelbė pasiekusi susitarimus su grupe automobilių gamintojų, tarp kurių buvo ir Renault, Nissan, Mitsubishi. Nepaisant prastų naujienų, TomTom paskelbti praėjusio ketvirčio rezultatai pranoko lūkesčius. Pardavimai siekė 220 mln. EUR, o EBITDA – 41 mln. EUR.

Šiandien svarbių makroekonominių rodiklių JAV skelbti nėra numatyta. Rytoj JK skelbs infliacijos bei gamintojų kainų rodiklius. JAV pasirodys keletas NT rinkos rodiklių, taip pat bus paviešinta praėjusio FED susitikimo ataskaita ir naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį daug dėmesio sulauks JK skelbiami mažmenininkų pardavimai. JAV praneš bedarbių paraiškų skaičių, Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą. Galiausiai savaitės pabaigoje JAV bus skelbiama nenaujų namų pardavimų statistika.

 
Dar nėra komentarų