JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2018-10-30 15:08 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kol kas krypsta į skirtingas puses. Investuotojai tikisi didesnio indeksų atšokimo ir toliau vertina bendrovių skelbiamus rezultatus. Tiesa, jie kol kas kiek nuvilia.



JAV indeksai vakar ir toliau maudėsi raudonojoje jūroje. Stipriausiai pigo technologijų sektoriaus bendrovių akcijos. Iš jų daugiausiai sudarytas Nasdaq indeksas fiksavo didesnį nei 1,6% kritimą. Dow Jones ir S&P 500 akcijų indeksų neigiami pokyčiai nesiekė 1%. Šiandien situacija yra kiek pozityvesnė. JAV akcijos priešprekybinėje sesijoje kol kas yra labiau linkusios brangsta. Kaip bebūtų keista pozityvioms nuotaikoms rinkose įtakos turėjo pats D. Trumpas. Jis vakar vėlai vakare duodamas interviu Fox minėjo, jog tiki, kad su Kinija pavyks sudaryti puikų sandorį, kuris išspręstų prekybos nesutarimus ir išlygintų neteisybę JAV atžvilgiu. Tiesa, jis taip pat įspėjo, jog nepavykus pasiekti susitarimo likusi neapmokestino Kinijos importo į JAV dalis bus pilnai apmokestinta, o tokiam žingsniui jau yra pasiruošta. Tarp pavienių bendrovių kiek aktyvesne prekyba išsiskiria Coca-Cola investuotojai. Bendrovės akcijos nežymiai pinga po to, kai buvo paskelbti rezultatai. Per praėjusį ketvirtį gėrimų ir užkandžių rinkos milžinė sugebėjo uždirbti 1,88 mlrd. USD gryno pelno. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 0,58 USD ir 0,03 USD viršijo analitikų lūkesčius. Pajamos siekė 8,25 mlrd. USD. Tai taip pat nežymiai viršijo prognozes, tiesa, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, jos krito 9%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 26 Coca-Cola bendrovę sekančių analitikų, 14 rekomenduoja jos akcijas „pirkti“, 12 – „laikyti“. Šiandien rezultatus skelbs arba jau paskelbė taip pat nemažai kitų žinomų bendrovių (žr. apačioje). Primename, kad prekyba JAV šią savaitę vyksta mums neįprastu laiku. Dėl atšaukto vasaros laiko JAV biržose prekyba Lietuvos laiku prasideda valanda anksčiau nei įprastai. JAV laiką persuks lapkričio 4 dieną, tad iki tol JAV akcijų biržose prekyba Lietuvos laiku prasidės 15:30 val., o baigsis 22 val.

Pagrindiniai Azijos indeksai nerado bendros krypties, tiesa, kai kurie iš jų sugebėjo užfiksuoti nemenkus prieaugius. Japonijoje akcijos bendrai brango kiek daugiau nei 1,4%. Stipriausiai į viršų kilo finansų sektoriaus atstovių vertybinių popierių kainos, tai mažino stiprokai pigusių su energetika susijusių akcijų įtaką bendram indekso rezultatui. Trečiadienio naktį Japonijos centrinis bankas spręs dėl palūkanų normos nustatymo. Rinkos dalyviai neabejoja, kad palūkanos nebus pakeltos. Šiuo metu Japonijoje jos yra neigiamos ir siekia -0,1%. Kinijoje pagrindinis šalies Šanchajaus akcijų indeksas sesijos pabaigoje taip pat buvo nusidažęs žaliai ir rode kiek didesnį nei 1% pokytį. Tuo tarpu Honkonge buvo jaučiamas nuosmukis. Prie to prisidėjo vakar dienos metu Bloomberg pasirodęs straipsnis, jog D. Trumpui ir Xi Jinpingui nepavykus susikalbėti ateinančiame susitikime, kuris vyks lapkričio mėnesį, JAV jau gruodžio pradžioje gali paskelbti tarifus, kurie apmokestintų visą Kinijos importą į JAV. Tiesa, kaip ir rašėme pirmoje pastraipoje, D. Trumpas duodamas interviu Fox teigė, jog JAV ir Kinijai pavyks sudaryti puikų sandorį.

Europos rinkose situacija kol kas yra permaininga. Ir čia pagrindiniai regiono akcijų indeksai krypsta į skirtingas puses. Vieno iš pagrindinių Europos indekso Euro Stoxx 600 pokytis labai nežymus. Kiek stipriau pinga su keliavimu ir pramogomis susijusių bendrovių akcijos. Buvo paskelbti išankstiniai euro zonos BVP duomenys. Remiantis Eurostat pateikta statistika, euro zonos ekonomikos plėtra praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, siekė 0,2%. Tai gerokai prasilenkė su ekonomistų prognozėmis, kurie tikėjosi 0,4% sieksiančio BVP augimo. Bendras Europos Sąjungai priklausančių šalių augimas per tą patį laikotarpį siekė 0,3%. Prognozių neatitikimui nemažai įtakos turėjo trečios pagal dydį euro zonos narės Italijos ekonomikos plėtra. Šios šalies BVP per praėjusį ketvirtį neparodė jokio augimo, nors buvo tikėtasi 0,2% sieksianti plėtra. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria stiprokai pingančios Vokietijos oro linijų bendrovės Lufthansa akcijos. Paskelbti rezultatai nuvylė. Per liepos – rugsėjo mėn. laikotarpį kompanija uždirbo 1,35 mlrd. EUR pelno prieš mokesčius ir palūkanas (EBIT). Analitikai prognozavo 1,41 mlrd. EUR. Bendrovės vadovas C. Spohras teigė, jog dėl padidėjusių išlaidų degalams ir išaugusių atlyginimų šiais metais bendras išlaidų skaičius bus daugiau nei 1 mlrd. EUR didesnis.

Šiandien JAV bus skelbiamas Conference Board vartotojų pasitikėjimo indėkas. Naktį iš antradienio į trečiadienį Japonijos centrinis bankas spręs dėl palūkanų didinimo. Savaitės viduryje galėsime įvertinti išankstinius euro zonos infliacijos duomenis, vieną iš JAV darbo rinkos rodiklių, Čikagos pirkimų vadybininkų indeksą bei naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį sprendimą dėl palūkanų didinimo skelbs Jungtinės Karalystės centrinis bankas. JAV bus viešinamos bedarbių paraiškos, taip pat skelbiamas ISM gamybos sektoriaus indeksas. Šio sektoriaus indeksą taip pat skelbs ir JK. Galiausiai savaitės pabaigoje visų dėmesys kryps į JAV skelbiamus svarbius darbo rinkos rodiklius.

 
Dar nėra komentarų