Euro zonoje mažmeninės prekybos apimtys nepakito, o Lietuvoje ūgtelėjo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2018-11-07 13:10 Komentarai: (0)
Šiandien Europos sąjungos statistikos departamentas Eurostat paskelbė naujausią informaciją apie mažmeninės prekybos pokyčius. Paaiškėjo, jog rugsėjį šis rodiklis euro zonoje nepakito, Europos sąjungoje smuktelėjo, o mūsų šalyje mažmeninė prekyba paaugo.

Per minimą mėnesį mažmeninė prekyba Europos sąjungos smuktelėjo 0,1 procento, o Lietuvoje paaugo 0,2 procento. Analitikai prognozavo, jog euro zonoje per pirmą šių metų rudens mėnesį mažmeninės prekybos apimtys ūgtelės vidutiniškai 0,1 procento. Mėnesį prieš tai šis rodiklis bendroje valiutos zonoje ir Europos sąjungoje paaugo po 0,3 procento, o Lietuvoje - 0,8 procento.

Rugsėjį euro zonoje maisto, gėrimų ir tabako pardavimai pakilo 0,4 procento, bei tiek pat ūgtelėjo degalų pardavimai, tuo tarpu ne maisto produktų pardavimai smuko 0,5 procento. Europos sąjungoje degalų pardavimai paaugo 0,8 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 0,1 procento, o ne maisto produktų smuktelėjo 0,3 procento.

Tarp Europos sąjungos šalių per rugsėjį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, labiausiai mažmeninė prekyba ūgtelėjo Airijoje (2,9 procento), Latvijoje (1,5 procento) ir Estijoje (1,4 procento). Tuo tarpu labiausiai šis rodiklis krito Portugalijoje (1,7 procento) ir Austrijoje (vienu procentu).

Metinis mažmeninės prekybos prieaugis euro zonoje per pirmą rudens mėnesį, palyginus su rugpjūčiu, krito nuo 2,2 iki 0,8 procento, kai laukta, jog sudarys vidutiniškai 0,7 procento. Europos sąjungoje prieaugis sumažėjo nuo 2,7 iki 1,5 procento, o mūsų šalyje nepakito ir siekė 7,9 procento.

Per metus bendroje valiutos zonoje degalų pardavimai paaugo 1,1 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 0,9 procento, o ne maisto produktų ūgtelėjo 0,7 procento. Europos sąjungoje atitinkamai ne maisto produktų pardavimai pakilo dviem procentais, degalų - 1,9 procento, o maisto, gėrimų ir tabako padidėjo vienu procentu.

Tarp Europos sąjungos šalių mažmeninė prekyba per metus labiausiai paaugo Airijoje (10,2 procento), Lietuvoje (7,9 procento) ir Lenkijoje (6,5 procento). Daugiausiai šis rodiklis per minimą laikotarpį krito Belgijoje (2,2 procento) ir Ispanijoje bei Austrijoje, kur susitraukė po 1,5 procento.
 
Dar nėra komentarų