JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2019-01-30 15:59 Komentarai: (0)
Laukiama FED sprendimo dėl palūkanų. Microsoft, Facebook šiandien skelbs praėjusio ketvirčio rezultatus.



Dow Jones ir S&P 500 vakar nerodė itin didelių pokyčių. Vienintelis Nasdaq stipriau krito, o jo pokytis siekė daugiau nei 0,8%. Šiandien situacija ženkliai geresnė. Indeksų ateities sandoriai kyla aukštyn. Prie to prisideda stiprokai brangstančios Apple akcijos. Bendrovės rezultatai buvo palankiai sutikti investuotojų. Per praėjusį ketvirtį kompanija uždirbo 4,18 USD pelno akcijai ir sugeneravo 84,3 mlrd. USD pajamų. Pelnas 0,01 USD viršijo analitikų prognozes. Kaip ir tikėtasi, prastai atrodė bendrovės rezultatai Kinijos rinkoje. Iš šios šalies vartotojų buvo gauta viso labo 13,2 mlrd. USD pajamų, kuomet per tą patį laikotarpį praėjusiais metais, Apple pardavė už 18 mlrd. USD. Visgi Apple vadovas T. Cookas išliko pozityvus ir atkreipė dėmesį į mažėjančią priešpriešą tarp JAV ir Kinijos tarpusavio prekybos klausimais. Kaip tik šiandien Vašingtone prasideda keletą dienų truksiantys derybiniai susitikimai tarp Kinijos ir JAV vyriausybės atstovų. Tiesa, nepaisant to, jog pasirodė pranešimai, kad derybose dalyvaus vice premjeras L. He ir galbūt net pats D. Trumpas, abi pusės vis dar išlieka susiskaldžiusios ir yra tolokai nuo sandorio sudarymo. Remiantis Wall Street Journal, Kinijos planuose ir toliau išlieka dosnūs pasiūlymai didinti importo iš JAV apimtis, tarp kurių daug dėmesio būtų skirta žemės ūkio ir energetikos produkcijai. Tiesa, Pekinas stipriai priešinasi JAV reikalavimams atlikti tam tikras ekonomikos ir jos politikos reformas. Sudėtingą situaciją iš dalies patvirtino ir JAV Prekybos sekretorius W. Rossas, kuris teigė, jog iki susitarimo dar laukia itin ilgas kelias, nors JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas pirmadienį pranešė, jog tikisi didžiulio progreso per netrukus įvyksiančius susitikimus. Priešprekybinėje sesijoje į viršų šoktelėjo ir Boeing akcijos. Bendrovės rezultatai gerokai pranoko lūkesčius. Per praėjusį ketvirtį kompanija uždirbo 3,42 mlrd. USD gryno pelno. Pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo 14% ir siekė 28,34 mlrd. USD. Augo visų padalinių rezultatai. Didžiausią pajamų dalį sudaro komercinių lėktuvų gamyba ir pardavimai. Jų apimtys augo 12% ir siekė 17,31 mlrd. USD. Analitikai prognozavo 26,86 mlrd. USD sieksiančias bendras pajamas. Boeing taip pat paskelbė apie pagerintas prognozes šiems metams.

Azijos indeksai šiandien judėjo skirtingomis kryptimis. Japonijoje akcijos bendrai pigo 0,6%. Krito Sony, Toyota, SoftBank akcijų kainos. Pozityvo įnešė lūkesčius pranokę šalies mažmenininkų pardavimų rezultatai. Jie praėjusių metų gruodį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2017 metais, augo 1,3%. Tai 0,4% geriau nei tikėtasi. Šanchajaus indeksas krito kiek daugiau nei 0,7%, tačiau Honkonge akcijos stiebėsi į viršų 0,4%. Australijoje praėjusį ketvirtį, lyginant su trečiu praeitų metų ketvirčiu, infliacija augo 0,5%. Tai buvo 0,1% nei prognozuota. Metinis infliacijos lygis taip pat kiek pranoko lūkesčius ir siekė 1,8%. Po naujienos Australijos dolerio kursas stiprokai šoktelėjo į viršų. Tiesa, infliacijos augimas vis dar atsilieka nuo šalies centrinio banko tikslinės ribos, kuri yra tarp 2 – 3%. Artimiausias centrinio banko posėdis yra numatytas jau vasario 5 dieną. Rinkos dalyviai abejoja, kad palūkanos galėtų būti pakeltos. Jos šiuo metu Australijoje siekia 1,5%.

Europos investuotojai laukia sprendimo iš JAV centrinio banko ir vertina makroekonomines naujienas. Pagrindiniai regiono indeksai kol kas neranda bendros krypties. Jungtinėje Karalystėje akcijos stiprokai brangsta. Vakar šalies parlamentarai balsavo už tai, jog būtų išvengta JK išstojimo iš Europos Sąjungos be sutarties. T. May buvo paraginta pratęsti derybas tam, kad būtų rastas susitarimas. Tiesa, ES Tarybos pirmininkas D. Tuskas apibūdino anksčiau JK parlamentarų atmestą sutartį su ES kaip geriausią ir vienintelį būdą JK užsitikrinti tvarkingą išstojimą. Remiantis preliminariais duomenimis, infliacija Vokietijoje šį mėnesį, lyginant su gruodžiu, smuko 0,8%. Tai kiek geriau nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi 0,9% mažesniu tempu augsiančių kainų. Metinis infliacijos augimas šį mėnesį siekė 1,4%. Prancūzija paskelbė išankstinį BVP rodiklį. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį, lyginant su trečiu, šalies ekonomika augo 0,3% (0,1% daugiau nei prognozuota). Tiesa, bendras 2018 metų rezultatas nebuvo labai geras. Prancūzijos BVP augo 1,5% tempu, kuomet 2017 metais augimas siekė 2,3%.

Šiandien visų dėmesys kryps į JAV centrinis banką, kuris spręs dėl palūkanų. Jos šiuo metu siekia 2,25 – 2,50%. Rinkos dalyviai neabejoja, kad jos šį kartą nebus keliamos. Kai kurių analitikų manymu, FED palūkanų gali nedidinti net ir iki birželio mėnesio. Sprendimas bus skelbiamas 21 val. Lietuvos laiku. Po jo įvyks ir spaudos konferencija su vadovu J. Powellu, iš kurio pranešimo ir bus sprendžiama kaip toliau elgsis centrinis bankas. Taip pat šiandien bus skelbiamos ir praėjusios savaitės naftos atsargos. Rytoj bus įdomu įvertinti preliminarius euro zonos BVP duomenis, nedarbo lygį. Taip pat JAV skelbiamus vartotojų kainų, pajamų, išlaidų pokyčius, bedarbių paraiškas bei Čikagos pirkimų vadybininkų indeksą. Savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks JAV darbo rinkos rodikliai, ISM gamybos sektoriaus indeksas ir patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

 
Dar nėra komentarų