JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2019-02-13 16:05 Komentarai: (0)
Optimizmo rinkos dalyviams suteikia derybos tarp JAV ir Kinijos. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai indikuoja apie pozityvią prekybos sesiją.



Vakar JAV indeksai užsidarė aukščiausiame lygyje šiais metais. S&P 500 reikšmė sesijos pabaigoje pakilo aukščiau savo 200 dienų vidurkio ribos. Remiantis Dow Jones Market Data Group duomenimis, tai pirmas kartas per pastarąsias 46 dienas. Taip ilgai trukusi serija nebuvo fiksuota nuo 2016 metų kovo mėnesio. Techninės analizės specialistai tai traktuoja kaip vieną iš „buliškų“ indikatorių. Investuotojus pozityviai nuteikė demokratų ir respublikonų pasiektas preliminarus susitarimas dėl sienos su Meksika finansavimo. Taip pat naujienos dėl prekybos derybų su Kinija. D. Trumpas vakar pranešė, jog kovo 2 dieną numatytas terminas dėl 200 mlrd. USD vertės tarifų įvedimo prekėms iš Kinijos gali būti atidėtas. Rytoj tęsti derybas į Kiniją atvyksta JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas, o pasak South China Morning Post, penktadienį su JAV delegacijos atstovais susitiks ir pats Kinijos prezidentas X. Jinpingas. Šiandien buvo paskelbti JAV infliacijos duomenys. Sausio mėnesį infliacijos augimas, lyginant su gruodžiu, siekė 0%. Analitikai tikėjosi 0,1% augimo. Tam daugiausiai įtakos turėjo kritusios dujų kainos. Tarp pavienių bendrovių stipresniu pigimu išsiskiria farmacijos bendrovės Teva Pharmaceuticals akcijos. Bendrovė pranešė, jog praėjusį ketvirtį patyrė 2,94 mlrd. USD nuostolių. Pajamos krito iki 4,559 mlrd. USD ir buvo kiek mažesnės prognozuota. Bendrovės vadovas K. Schultzas teigė, jog šie metai kompanijai bus taip pat sudėtingi, tad galima tikėtis panašių rezultatų.

Europos biržose vyrauja žalia spalva. Investuotojų sentimentus veikia naujienos iš JAV. Tiesa, kiek nuvylė paskelbti Jungtinės Karalystės infliacijos duomenys. Sausio mėnesį metinis infliacijos augimas siekė 1,8% ir buvo 0,1% mažesnis nei prognozuota. Su ekonomistų prognozėmis prasilenkė ir paviešintos euro zonos pramonės gamybos apimtys. Jos praėjusį metų gruodžio mėnesį, lyginant su lapkričiu, smuko 0,9%. Buvo tikėtasi tik 0,4% sieksiančio lėtėjimo. Tarp pavienių bendrovių stiproku brangimu išsiskiria antros pagal dydį pasaulyje alaus gamintojos Heineken akcijos. 2018 metais kompanijos veiklos pelnas augo 6,4% tempu ir pasiekė 3,89 mlrd. EUR. Pajamos didėjo 3,9% ir sudarė 22,47 mlrd. EUR. Heineken prekės ženklo alaus pardavimai augo 7,7%, t.y. labiausiai per pastarąjį dešimtmetį. Prie to prisidėjo ir nealkoholinio alaus pardavimai. Bendrovės vadovas J. F. Boxemeetis džiaugėsi kompanijos rezultatų augimu bei paskelbė, jog prognozuoja, kad šiais metais augimas turėtų išlikti panašus į praėjusius.

Nafta šiandien brangsta. WTI tipo naftos kovo mėnesio ateities sandorio kaina laiko aukščiau 53 USD už barelį ribos. Vakar Amerikos degalų institutas paskelbė, jog praėjusią savaitę JAV naftos atsargos sumažėjo 0,99 mln. barelių. Tiesa, benzino atsargos didėjo 746 tūkst. barelių. 17:30 val. Lietuvos laiku bus skelbiama ir oficiali statistika. Kiti analitikai prognozuoja, kad atsargos bus išaugusios 2,1 mln. barelių. Vakar OPEC organizacija paskelbė, jog kad jai priklausančios šalys sausio mėnesį sumažino naftos gavybos apimtis 800 tūkst. barelių per dieną (b.p.d) iki 30,81 mln. b.p.d. Rinkos dalyvius sentimentus taip pat veikė S. Arabijos energetikos ministras K. al-Falihas, kuris savo ruožtu pranešė, jog jo šalis kovo mėnesį išpumpuos tik 9,8 mln. b.pd., t.y. daugiau nei 500 tūkst. mažiau nei buvo sutarta gruodžio mėnesį OPEC ir Rusijos bei kitų kartelio sąjungininkių susitikimo metu. Tiesa, nepaisant mažinamos naftos gavybos rinkos analitikai teigia, kad naftos pasiūla išliks pakankama.

Šiandien bus skelbiami JAV naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį Vokietija ir euro zona viešins preliminarius BVP rodiklius. JAV skelbs mažmenininkų pardavimus, gamintojų kainų pokyčius ir bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks skelbiamas euro zonos prekybos balansas, JK mažmenininkų pardavimai bei preliminarus Mičigano universiteto rengiamas JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas.

 
Dar nėra komentarų