JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2019-03-15 15:12 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai šiandien tęsią kryptį aukštyn bei artėja prie to, kad ši savaitė šalies akcijoms būtų geriausia per pastarąjį mėnesį.



JAV indeksai vakar ir toliau kilo į viršų. Prieaugiai siekė 0,3 – 0,4%. Šiandien akcijos ir toliau brangsta. Iki šiandienos Dow Jones per savaitę pakilo 1%, S&P 500 - 2,4%, o Nasdaq – 3%. Investuotojų sentimentams įtakos turi Kinijos premjeras L. Keqiangas, kuris šiandien išreiškė optimizmą dėl būsimo prekybos susitarimo tarp JAV ir Kinijos sudarymo, kuris turės naudos abiem pusėms. Tiesa, vis dar nėra aiški D. Trumpo ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimo data, kuris, pasak daugelio analitikų, turėtų vainikuoti ilgokai besitęsiančias derybas. Tą vakar patvirtino ir JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas, kuris dar kartą priminė, kad derybose dar liko labai daug darbo, tačiau pridūrė, kad iki galutinio susitarimo gali būti likusios kelios savaitės. Šiandien aktyviau prekiaujama Tesla akcijomis. Bendrovė pristatė naująjį savo automobilį Model Y. Tai septynių vietų visureigis, kuris turėtų būti pradėtas gaminti 2020 metų rudenį. Šio elektromobilio kaina prasidės nuo 39 tūkst. USD. Kompanijos akcijos kol kas pinga. Tuo tarpu Amazon vertybiniai popieriai brangsta. KeyBanc Capital analitikas E. Yruma pagerino savo rekomendaciją bendrovės atžvilgiu. Nustatyta nauja tikslinė kaina – 2100 USD. Remiantis Factset duomenimis, E. Yruma buvo paskutinis iš 45 Amazon sekančių analitikų, kuris nebuvo suteikęs „buliškai“.

Azijos akcijų rinkose svaitės pabaiga buvo pažymėta pozityviomis nuotaikomis. Nikkei 225 kilo į viršų 0,77%. Per savaitę pagrindinio Japonijos akcijų indekso prieaugis siekė kiek daugiau nei 2%. Šalies centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nepakeitė palūkanų. Trumpojo periodo normos ir toliau išlieka -0,1%. Apie kitus pinigų politikos keitimo sprendimus taip pat nepranešta. Banko pranešime buvo atkreiptas dėmesys į pastaruoju metu silpnėjantį šalies ekonomikos augimą, tiesa, vis dėl prognozuojama, kad ekonomika, nors ir lėčiau, bet ir toliau turėtų augti. Kitą savaitę sprendimus dėl palūkanų priims Tailando, Taivano, Filipinų ir Indonezijos centriniai bankai. Šanchajuje akcijos bendrai brango kiek daugiau nei 1%. Indekso savaitės prieaugis sudarė 1,75%. Baigėsi metinis Kinijos kongreso suvažiavimas. Šalies premjeras Li Keqiangas pranešė, jog vyriausybė ir toliau palaikys šalies ekonomiką, kylant vis daugiau klaustukų dėl jos tolimesnio stipraus augimo tempo išlaikymo.

Europos indeksai šiandien juda aukštyn. Vakar Jungtinės Karalystės parlamentai balsavo už tai, jog Brexit būtų atidėtas bent trims mėnesiams. Pagrindinio regiono indekso Stoxx Europe 600 reikšmė pasiekė aukščiausią lygį nuo praėjusių metų spalio. Aktyviau prekiaujama Italijos bankų akcijomis. Vienas iš ECB valdybos narių B. Couere paskelbė, jog Italija nekelia grėsmės euro zonai ir nėra priežasties, kodėl šalies ekonomika ir toliau turėtų išlikti recesijoje. Ji techniškai buvo fiksuota tuomet, kai per paskutinius du praėjusių metų ketvirčius buvo fiksuotas šalies BVP kritimas. Remiantis galutiniais Eurostat skelbiamai duomenimis, metinė infliacija euro zonoje praėjusį mėnesį siekė 1,5%. Tai atitiko prognozes. Vokietijos automobilių gamintoja BMW paskelbė, jog praėjusiais metais kompanijos veiklos pelnas krito 7,9% ir siekė 9,12 mlrd. EUR. Tiesa, tai nežymiai viršijo analitikų prognozes. BMW kaip pagrindines priežastis įvardino investicijas į elektromobilių gamybą ir valiutų kursų svyravimus. Bendrovė paskelbė, jog tikisi, kad šie metai taip pat bus sudėtingi.

Šiandien bus įdomu įvertinti preliminarų Mičigano universiteto rengiamą vartotojų pasitikėjimo indeksą. Kitos savaitės pradžioje svarbių makroekonomikos rodiklių kol kas skelbti nėra numatyta. Antradienį Jungtinė Karalystė viešins darbo rinkos rodiklius, o Vokietijoje bus skelbiamas ZEW ekonomikos lūkesčių indeksas. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED sprendimas dėl palūkanų. JK viešins infliacijos duomenis, o JAV – naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį iš FED estafetę perims Anglijos centrinis bankas. Taip pat bus galima įvertinti šalies mažmenininkų pardavimus, JAV Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą ir bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami išankstiniai euro zonos, Prancūzijos ir Vokietijos paslaugų ir gamybos sektorių indeksai.

 
Dar nėra komentarų