JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2019-05-07 15:57 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandoriai krypsta žemyn. Investuotojai ir toliau vertina padidėjusią įtampą JAV ir Kinijos derybose.



JAV indeksai vakar užbaigė sesiją fiksuodami neigiamus pokyčius. Tiesa, jie nebuvo tokie dideli kaip sesijos pradžioje, kai kritimas siekė ir daugiau nei po 1%. Investuotojus gąsdina naujienos dėl prekybos karo tarp Kinijos ir JAV. D. Trumpas sekmadienį paskelbė, jog šią savaitę 200 mlrd. vertės prekėms iš Kinijos tarifai bus padidinti nuo dabartinių 10% iki 25%. Jis taip pat pagrasino, kad 25% bus apmokestintas ir likęs 325 mlrd. Kinijos prekių importas. Vakar tą patį patvirtino ir JAV prekybos atstovas R. Lighthizeris. Jis pranešė, jog padidinti tarifai 200 mlrd. vertės prekėms įsigalios jau penktadienio rytą. Pasak jo, Kinija dabartinėje derybų stadijoje bando keisti kai kurias jau anksčiau sutartas sąlygas, o tai ir privedė prie tokių aštresnių sprendimų iš JAV pusės. Nepaisant būsimų tarifų, Wall Street Journal šiandien paskelbė, jog Kinijos delegacija kartu su šalies vice premjeru L. He į Vašingtoną atvyks ketvirtadienį toliau tęsti derybų. Šiandien svarbių JAV ekonomikos rodiklių nėra skelbiama. Priešprekybinėje sesijoje JAV akcijos yra linkusios pigti. Nežymiai brangsta Tesla akcijos. Vakar vėlai paskelbta, jog E. Muskas gegužės 2 dieną įsigijo apie 102 tūkst. kompanijos akcijų. Už vieną buvo sumokėta 243 USD. Viso įsigijimo dydis siekia apie 25 mln. USD. E. Muskas padidino jam priklausančių Tesla akcijų skaičių iki beveik 34 mln. vnt., o tai sudaro 19,5% visų kompanijos akcijų. Tesla akcijos nuo metų pradžios yra atpigusios daugiau nei 23%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 29 bendrovę sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 3 – „pralenks rinką“, 9 – „laikyti“, 7 – „nepralenks rinkos“, 4 – „parduoti“.

Azijos regiono akcijų biržose šiandien vyravo permainingi vėjai. Indeksai nerado bendros krypties. Kinijos indeksai po vakarykščio itin stipraus išsipardavimo atšoko. Šanchajuje akcijos bendrai brango beveik 0,7%. Honkonge kiek daugiau nei 0,5%. Japonijoje po užsitęsusių švenčių prekyba ir vėl buvo atnaujinta. Nikkei 225 nudardėjo 1,6%. Australijos centrinis bankas nusprendė nekeisti palūkanų. Jos šiuo metu šalyje siekia 1,5%. Kai kurie rinkos dalyviai prognozavo, jog centrinis bankas gali ryžtis ir palūkanų mažinimui. Po naujienų stiprokai brango Australijos doleris. Taip pat prie jo brangimo prisidėjo lūkesčius pranokę šalies mažmenininkų pardavimų rezultatai. Pardavimų apimtys kovo mėnesį, lyginant su vasariu, augo 0,3% tempu. Tai 0,1% daugiau nei prognozuota. Naktį iš šiandienos į trečiadienį dėl palūkanų nustatymo spręs ir N. Zelandijos centrinis bankas. Rinkos dalyviai prognozuoja, kad pakeitimų šį kartą neturėtų būti. N. Zelandijoje bazinė palūkanų norma šiuo metu siekia 1,75%.

Europos rinkose šiandien daugiausiai yra raudonos spalvos. Krenta Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės indeksai. Vienintelėje Italijoje akcijos nežymiai brangsta. Su lūkesčiai prasilenkė naujų Vokietijos gamyklų užsakymų apimtys. Jos kovo mėnesį, lyginant su vasariu, ūgtelėjo 0,6%. Ekonomistai prognozavo 1,6% sieksiantį augimą. Vasarį užsakymų apimtys buvo kritusios net 4,2%, tad po tokio kritimo buvo tikimasi ir didesnio atšokimo. Tarp pavienių bendrovių kiek stipresniu kritimu išsiskiria Vokietijos automobilių gamintojos akcijos. Bendrovė paskelbė rezultatus. Per šių metų ketvirtį BMW uždirbo 589 mln. EUR veiklos pelno ir 588 mln. EUR gryno pelno. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, veiklos pelnas krito net 78%, o grynasis – 74,2%. Analitikai prognozavo, jog veiklos pelnas sieks 666 mln. EUR. Kritimui didžiausią įtaką padarė investicijos į gamyklas, įrangą bei jų perdarymą. Tai pasiruošimo elektromobilių gamybai dalis.

Šiandien svarbių JAV makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Rytoj galėsime įvertinti JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį JAV skelbs gamintojų kainų pokyčius. Galiausiai savaitės pabaigoje bus viešinami svarbūs JAV infliacijos duomenys. Jungtinė Karalystė skelbs BVP šalies BVP gamybos sektoriaus rodiklius.

 
Dar nėra komentarų