Europos automobilių ir jų dalių gamintojų sektorius vakar stiebėsi +1,4 proc., o tam didžiausią teigiamą įtaką darė Prancūzijos „Renault SA“ (+12,09 proc.) bei Italijos „Fiat Chrystler Automobiles“ (+7,98 proc.) akcijos, po to kai kompanijos paskelbė apie planus susijungti. Panašią kapitalizaciją turinčios kompanijos sudarytų junginį, kuriame turėtų po lygiai, t.y. po pusę teisių. Šiuo metu į susijungimą neįtraukiami ilgamečiai „Renault“ kompanijos partneriai „Nissan Motor“ (+2,65 proc.) bei „Mitsubishi Motors Corp“ (+4,11 proc.) šiandien Japonijoje fiksuojantys apčiuopiamus augimus, tačiau vakar buvo neoficialiai pranešta, kad bent „Nissan“ kompanija turi siūlymą prie šio susitarimo prisijungti vėliau. Didelį spaudimą susijungimui darė Prancūzijos vyriausybė, šiuo metu esanti pagrindine „Renault“ akcininke bei turinti šeštadalį kompanijos akcijų portfelio. Šalies finansų ministras praėjusią savaitę diskutuodamas su „Renault“ valdybos pirmininku pareiškė apie siekiamybę Europoje turėti automobilių gamybos sektoriaus industrinį gigantą. Tuo tarpu Italijos premjero pavaduotojas M. Salvini pareiškė, kad dalyvaus derybų procese, tam kad užtikrintų kiekvienos darbo vietos Italijoje išsaugojimą. Po susijungimo susiformavusi grupė turėtų tapti trečia didžiausia automobilių gamintoja pasaulyje po „Volkswagen“ bei „Toyota“ bei prognozuoja, kad bendra sinergija kiekvienais metais naujai grupei turėtų leisti sutaupyti apie 5 mlrd. Eur. Šis siūlymas dėl susijungimo pasirodė tuo metu, kai pasaulio automobilių gamintojai patiria intensyvų spaudimą didinti investicijas į elektromobilių bei autonominių automobilių technologijas bei turi adaptuotis prie naujų paslaugų kaip antai automobilio dalinimasis augimo, kuris spaudžia žemyn automobilių pardavimus Europoje, JAV bei Kinijoje.
D. Trumpas savo vizito Japonijoje metu vakar dar apčiuopiamų rezultatų su viena didžiausių savo prekybos partnerių nepasiekė, tačiau nestokojo užuominų apie įšalusias prekybos derybas su Kinija. JAV Prezidentas vakar pareiškė, kad Kinija šiuo metu tikriausiai norėtų grįžti prie susitarimo, kuris jau buvo pasiektas su JAV, tačiau jos pačios iniciatyva buvo atmestas bei pateiktas persvarstymui prieš porą savaičių. D. Trumpas taip pat pareiškė, kad šiuo metu JAV nėra pasirengusi sudaryti prekybos susitarimo, nepaisant to, kad mato Kinijos norą tai padaryti ir pareiškė, kad JAV tarifai Kiniškoms prekėms gali toliau augti. D. Trumpo teigimu Kinija nėra pajėgi sumokėti Amerikai reikalaujamos tarifų sumos. Tuo tarpu Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas vakar duoto interviu metu pabrėžė JAV nuomonės nestabilumą visu derybų laikotarpiu, bei akcentavo stabilią Kinijos poziciją skirtumus tarp šalių spręsti draugiškomis konsultacijomis bei derybomis. Investuotojai reaguodami į naujienas yra linkę judėti į mažiau rizikingas turto klases: JAV 10 m. obligacijų pajamingumas šiandien ryte laikosi nuo 2017 m. spalio nematytose žemumose ir yra lygus 2,31 proc., o Vokietijos 10 m obligacijų pajamingumas artėja prie istorinių žemumų pasiektų 2016 m. viduryje ir antradienio rytą laikosi ties -0,141 proc. lygiu. Azijos rinkose šiandien ryte vyrauja pozityvios nuotaikos: 08:30 val. Japonijos NIKKEI 225 fiksavo +0,41 proc. augimą, Kinijos CSI 300 +0,83 proc., o Pietų Korėjos KOSPI +0,35 proc.
Valiutų rinkos
EUR/USD kursas antrą prekybos sesiją iš eilės juda žemyn ir šiandien ryte 09:17 val. laikėsi ties 1,1184 lygiu (-0,09 proc.).
Sugriežtėjusi D. Trumpo retorika Kinijos atžvilgiu neleidžia atsitiesti ir juanio kursui, o USD/CNY reikšmė antradienio rytą laikosi ties 6,9052 lygiu.
Baltijos vertybinių popierių rinka
Baltijos VP rinkoje vakar buvo sugeneruota 1,014 mln. Eur apyvarta. Vilniaus indeksas augo +0,2 proc., Rygos +0,29 proc., o Talino +0,07 proc. Aktyviausiai prekyba vyko „Tallinna Sadam“ pozicijoje, kur akcijos kaina sesijos metu traukėsi -5,58 proc. iki 2,03 proc. lygio. Vakar buvo pirma diena, kuomet prekiaujantieji bendrovės akcijomis nepretendavo į mokamus dividendus, o akcijos kainos kritimas buvo mažesnis už dividendų pajamingumą.
„Silvano Fashion Group“ vakar krito -2,22 proc. iki 2,2 Eur kainos po to kai vakar sureaguota į bendrovės pirmojo ketvirčio veiklos rezultatus: laikotarpio pajamos aptariamu laikotarpiu traukėsi 14,5 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, EBITDA -43,3 proc., o grynasis pelnas -24,2 proc.