Rytinė finansų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Swedbank Data: 2019-06-25 10:52 Komentarai: (0)
Europos ir JAV indeksai pirmadienį pernelyg nenutolo nuo rinkos atidarymo reikšmių. Vokietijos DAX sesiją baigė traukdamasis -0,53 proc., Britanijos FTSE 100 augo +0,12 proc., Stoxx Europe 600 mažėjo -0,25 proc., o JAV Dow Jones bei S&P 500 keitėsi atitinkamai +0,03 bei -0,7 proc.

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki tada, kai Britanijos konservatoriai išrinks naująjį premjerą, vakar vykusio pranešimo metu lyderiaujantis kandidatas B. Johnsonas pareiškė, kad Britanijos parlamentas šiuo metu galėtų palaikyti Brexit be susitarimo scenarijų, nepaisant to, kad aukšti Konservatorių atstovai pareiškė, kad turi pakankamai didelį palaikymą, jog sustabdytų tokius Johnsono planus. B. Johnsonas pabandė atkreipti dėmesį į praėjusius Europos parlamento rinkimus šalyje, kurie buvo sėkmingi šalies euroskeptikams, pareikšdamas kad tai buvo žinutė tradicinėms torių bei leiboristų partijoms, kad Brexit turi būti įgyvendintas, antraip rinkėjai nubaus šias partijas. B. Johnsonas praėjusią savaitę taip pat eilinį kartą išsakė kritiką T. May pasiektam susitarimui su ES, žadėdamas, kad jam tapus premjeru derybos bus atnaujintos, nepaisant to, kad ES dar kartą pabrėžė, kad derybų nebus. Tuo tarpu leiboristų atstovas J. Corbynas šiomis dienomis dar kartą pakartojo, kad geriausias tolimesnis Brexit įvykių scenarijus vyktų tada, jei šalyje būtų surengtas antras referendumas dėl išstojimo. Tam antrina ir nuomonių apklausos, kurios rodo, kad nepaisant to, jog teigiančių, kad pirmame Brexit referendume balsuoti už išstojimą buvo geras pasirinkimas, dalis išliko nepakitusi ties 42 proc., tačiau abejojančiųjų balsavimo sprendimu skaičius stabiliai auga ir šiuo metu laikosi ties 47 proc. lygiu. Britanijos konservatoriai dėl naujojo šalies premjero turėtų apsispręsti per artimiausią mėnesį: šiuo metu B. Johnsonui prognozuojama sėkmė prieš jo varžovą, dabartinį Britanijos užsienio reikalų sekretorių J. Huntą.

JAV vakar paskelbė pritaikanti naujas sankcijas Irano lyderiui bei aštuoniems jo kariuomenės vadovams, atribodama šiuos asmenis nuo finansinių resursų, bei pranešė į regioną planuojanti siųsti dar daugiau karo laivų. Neoficialiai skelbiama, kad vien tik sankcijos Irano lyderiui gali paveikti turto ir verslų kurių bendra vertė gali siekti 200 mlrd. JAV dolerių. Iždo departamento teigimu šios sankcijos turėtų pakirsti kenkėjišką veiklą regione, paminint pastaruoju metu ties Hormuzo sąsiauriu įvykusius kelis laivų užpuolimų atvejus. JAV Iždo departamentas taip pat paskelbė sankcijas įtakingiausiam Irano diplomatui J. Zarifui, kuris atstovavo Iraną 2015 m. šaliai pasirašant branduolinę sutartį su B. Obamos administracija bei su Europos, Kinijos bei Rusijos šalių lyderiais. Iranas reaguodamas į šį pranešimą pareiškė, kad tokie JAV veiksmai diplomatinį konflikto sprendimą daro neįmanomu, o tam antrina ir buvę JAV Iždo departamento atstovai. Šiuo metu koaliciją prieš Iraną regione diplomatiniais būdais formuoja JAV valstybės sekretorius M. Pompeo, kuris lankydamasis Saudo Arabijoje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose paskelbė, kad šiuo metu JAV sankcijos veikia daugiau nei 80 proc. Irano ekonomikos. D. Trumpas socialinėje erdvėje pradėjo kelti klausimą, kodėl JAV apskritai turi saugoti laivybą Hormuzo sąsiauryje, apeliuodamas į raginimus įtraukti Saudo Arabiją į saugaus laivybos proceso sąsiauryje užtikrinimą bei, pareikšdamas, kad JAV apskritai neturėtų ten būti. D. Trumpas priminė, kad vienintelis JAV reikalavimas šioje situacijoje yra, kad Iranas nesigamintų branduolinio ginklo, bei kad neremtų teroristinės veiklos. Praėjusią savaitę daugiau nei 7 proc. šuolį užfiksavusi Brent rūšies naftos kaina per pastarąsias 2 dienas neteko daugiau nei 0,6 proc. savo vertės ir šiandien ryte laikėsi ties 64,8 JAV dolerių už barelį kaina.

Rinkose šią savaitę įsivyrauja laukimo nuotaikos prieš šios savaitės pabaigoje laukiamą G-20 viršūnių susitikimą, kuriame didžiausias dėmesys bus nukreiptas į JAV – Kinijos lyderių susitikimą. OPEC+ Rusijos iniciatyva pristabdė diskusijas dėl naftos rinkos subalansavimo prieš kitą savaitę planuojamą kartelio narių susitikimą, laukdami naujienų apie JAV – Kinijos prekybos konflikto sprendimą, aukso kaina priartėjo prie 1430 JAV dolerių už trojos unciją kainos, nematytos nuo 2013 m. Azijos rinkos tuo tarpu šiandien ryte fiksavo nežymius kritimus: Japonijos NIKKEI 225 traukėsi -0,43 proc., Kinijos CSI 300 -1,23 proc., o Pietų Korėjos KOSPI fiksavo -0,25 proc. kritimą.

Valiutų rinkos

Augančios galimybės dėl B. Johnsono tapimo Britanijos premjeru tempia žemyn Britanijos svaro kursą, kuris šiuo metu laikosi ties vienu žemiausių lygių šiais metais. EUR/GBP poroje šiandien ryte 09:28 val. kurso vertė laikėsi ties 0,894.

EUR/USD tuo tarpu šiandien laikėsi ties 1,1403 riba, kuri buvo aukščiausia per pastaruosius 3 mėnesius.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos VP rinkoje vakar prekyba nebuvo vykdoma. Vasariškai nusiteikusiose rinkose naujienų bus laukiama penktadienį iš „Energijos Skirstymo Operatoriaus“ bei „Lietuvos energijos gamybos“ bendrovėms žadant paskelbti praėjusio mėnesio pardavimų rezultatus.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-04 » Investuotojų akiratyje tarifai, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos
2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas

 
Dar nėra komentarų